Monitory

LG: 23-calowe matryce 3D

opublikowano przez KriKid 123 w dniu 2009-12-04

Producent wprowadzi na rynek swój pierwszy monitor Full HD dedykowany dla fanów trójwymiarowego obrazu.

23-calowy panel LCD będzie obsługiwał rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, a obraz odświeżany będzie z częstotliwością do 120Hz. Tak wysoka częstotliwość odświeżania obrazu, zdaniem LG, pozwoli na idealną współpracę z okularami steroskopowymi. Według LG monitor nie tylko zapewni świetne efekty w trybie 3D. Nie podano co prawda konkretnych danych, ale 23-calowy panel ma pobierać relatywnie nieduże ilości prądu.

Pierwszych monitorów 3D od LG powinniśmy spodziewać się na sklepowych półkach już w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Niestety na razie nie zdradzono jaki będzie koszt takiego panela.

Źródło: Gizmodo

marketplace

Komentarze

8
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Hm jak dla mnie to 3D w monitorach nie przemawia, nawet przy przekątnej 23". Na porządne 3D w wielkim wymiarze lepiej iść do kina. Inna sprawa, że dla mnie komputer służy głównie do innych celów jak rozrywka :) choć pograć czy obejrzeć czasami jakiś film też lubię :D

  Pozdrawiam D.
  Zaloguj się
 • avatar
  Te monitory sa wszystko pod Nvidia 3DVision ktore zaprezentowali parenascie mies temu, a wtedy bylo kilka monitorow posiadajacych 120Hz (2x po 60Hz dla jednego oka)
 • avatar
  Niedługo nie będzie normalnych tylko same 3D. Kolejne naciąganie..
  Zaloguj się
 • avatar
  Nazywanie tego urządzenia montorem 3D to poważna nadinterpretacja. Do 3D ten monitor potrzebuje dodatkowego urządzenia(3D vision), które samo w sobie też nie jest tanie. To jest tylko monitor zdolny do pracy z częstotliwością odświeżania 120 Hz, a więc co najwyżej 3D ready. Reszta to marketing.
  Zaloguj się
 • avatar
  LG rozpoczynając produkcję tych monitorów, znowu wyprzedzi (tak jak miało to miejsce z TV OLED i serią monitorów LED W86L) niektórych ze swoich konkurentów....