Na topie

LG Display stawia na OLED-y - coraz ciekawsze, coraz więcej

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Telewizory

Kategoria: RTV Telewizory Tematyka: 8K OLED Producenci: LG

Olbrzymie telewizory OLED 8K oraz panele elastyczne, przezroczyste i dwustronne – na tym teraz koncentruje się LG Display.

 • LG Display stawia na OLED-y - coraz ciekawsze, coraz więcej
A A

Informacje, do jakich dotarła redakcja serwisu CNET każą twierdzić, że LG Display wierzy, że telewizory powinny (i będą) stawać się coraz większe. Koreańczycy zamierzają też koncentrować się przede wszystkim na panelach typu OLED.

Panele OLED różnego rodzaju

Według CNET, LG Display przedstawi w 2019 roku ogromny, bo 80-calowy (lub większy) telewizor OLED z ekranem o rozdzielczości 8K, a więc o liczbie pikseli 4 razy większej niż w przypadku 4K i 16 razy większej niż w Full HD. Żeby móc docenić taką szczegółowość obrazu rzeczywiście ekran powinien być duży.

LG OLED 8K
Foto: CNET France

LG Display zamierza też kontynuować swoje rozmaite OLED-owe projekty, takie jak ultrasmukłe wyświetlacze „Wall Paper”, wyświetlacze przezroczyste i dwustronne oraz – przede wszystkim – wyświetlacze zwijane (które mają zadebiutować na rynku w 2020 roku). 

LG Display stawia na OLED

Koreańczycy dostarczają panele OLED TV praktycznie wszystkim dużym producentom, a ci coraz chętniej się na nie decydują. Dlatego też LG Display planuje „zwiększyć produkcję paneli OLED z poziomu 1,7 miliona sztuk do poziomu 2,5 miliona w roku 2018” i zapewnia, że jest gotowe „odpowiedzieć na zwiększony popyt”.

Sang-Deog Yeo, prezes LG Display, dodał: „Europa oferuje optymalne warunki dla rozwoju OLED – wśród konsumentów panuje wysoki stopień akceptacji dla nowych technologii, a segment premium ma duży udział we wszystkich sektorach rynku. W perspektywie dwóch najbliższych lat, LG Display zamierza zmaksymalizować udział w globalnym rynku ekranów wielkoformatowych OLED”.

Źródło: CNET, FlatpanelsHD, LG News

Odsłon: 8762 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij
 1. Arqon
  Oceń komentarz:

  -9    

  Opublikowano: 2017-11-02 15:37

  Polecam poczytać - dość ciekawy opis sytuacji.
  http://www.ppe.pl/blog/28477/8967/oled-do-hardcorowego-grania-tak-czy-nie-ma-mowy.html
  OLES - fajny, jednak nim dam się namówić komuś na to, to LG by musiało mnie przekonać, że po roku nie zostanę z obrazkiem na ścianie.

  Skomentuj

  1. kokosnh
   Oceń komentarz:

   9    

   Opublikowano: 2017-11-02 16:21

   Ale szczerze, to nie ma matryc idealnych, nawet obecne VA 4ms, mają problem, bo zależnie od koloru gtg jest 4ms, lub ponad 20ms i widać smużenie.
   IPS też ma swoje szarości, oraz problem krawędziowego podświetlenia, z backlight bleed, choć tu jest to zależne jak podświetlenie zostało zrobione.
   TN, ma słabe kolory i kąty widzenia (choć zależnie od matrycy, są olbrzymie różnice co do tego)

   Skomentuj

   1. Ruter19
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-05 23:32

    Tylko TN do FPSów na innych matrycach nie zrobie wynikow

    Skomentuj

   2. Ruter19
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-11-05 23:32

    Tylko TN do FPSów na innych matrycach nie zrobie wynikow

    Skomentuj

  2. AndreoKomp
   Oceń komentarz:

   8    

   Opublikowano: 2017-11-02 16:47

   Przy ekranie LCD nie musisz czekać na "wypalenia". Wyciągniesz TV z kartonu, włączysz czarną planszę i już jest lipa na maksa. Niestety, ale równomierność czarnej powierzchni jest najważniejsza, ponieważ zobaczysz ją w każdym filmie. Jak jakimś cudem nie będzie jej podczas filmu, to zobaczysz ją na napisach końcowych, które to przypomną Ci jaki fajny masz TV.

   Skomentuj

   1. Lister
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-06 13:23

    To ciekawe, co piszesz, bo mój IPS z niższej średniej półki ma równomierną czerń, zarówno na planszy testowej, jak i na napisach końcowych. Czego jednak nie mogę powiedzieć o białym kolorze, gdzie na dole widać niewielki "brud" - tyle że w codziennym użytkowaniu nie jest on w ogóle zauważalny.

    Skomentuj

  3. AndreoKomp
   Oceń komentarz:

   4    

   Opublikowano: 2017-11-03 12:02

   Przeczytałem dzisiaj wpis na blogu użytkownika Yoszek, który zmieściłeś. Wynika z niego jasno, że gdyby Yoszek nie zostawiał na TV OLED dynamiczny motyw (ale prawie statyczny) na długie okresy czasu to po 2370h użytkowania TV OLED miałby ekran nadal idealny, mimo że mówimy o starym modelu B6.
   Dzięki za link, bo dzięki niemu dowiedziałem się, że przy moim użytkowaniu TV, po 3 latach nadal TV OLED będzie w idealnym stanie. Wychodzi więc, że prędzej wymienię OLED TV na lepszy model niż go zużyje.

   Skomentuj Historia edycji

 2. Dudi4Fr
  Oceń komentarz:

  -13    

  Opublikowano: 2017-11-02 15:40

  Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

  Ciekawe czy ich telewizory OLED będą padać tak szybko jak ich panele OLED w telefonach...

  Skomentuj

 3. Kenjiro
  Oceń komentarz:

  -8    

  Opublikowano: 2017-11-02 15:41

  Wcale się nie dziwię, że idą w wielkie ekrany, gdyż takie rozwiązania kupują głównie firmy, które mogą sobie na to pozwolić.
  Co oznacza, że mniejsze rozwiązania nie pojawią się w najbliższym czasie, a ceny będą spadać bardzo powoli.

  Skomentuj

 4. jeomax.co.uk
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-11-02 18:04

  "Według CNET, LG Display przedstawi w 2019 roku ogromny, bo 80-calowy (lub większy) telewizor OLED z ekranem o rozdzielczości 8K, a więc o liczbie pikseli 4 razy większej niż w przypadku 4K i 16 razy większej niż w Full HD. Żeby móc docenić taką szczegółowość obrazu rzeczywiście ekran powinien być duży."

  ... a zeby nie bylo epic faila, matryca musi wyswietlac co ramke pelne 4320 linii. Na swoich slajdach oczywiscie zabraklo marketingowej papki z akurat ta informacja, jak idzie firmie wzrost tychze wyswietlanych linii w produktach 4K i wiecej.

  Skomentuj

 5. Dragonik
  Oceń komentarz:

  -7    

  Opublikowano: 2017-11-02 20:17

  Czegoś nie rozumiem od kiedy 4 razy 4 to 8?

  Skomentuj

  1. gormar
   Oceń komentarz:

   5    

   Opublikowano: 2017-11-02 21:05

   Samo oznaczenie 8K jak i 4K nie odnosi się bezpośrednio do ilości pikseli w całym obrazie a jedynie do jego rozdzielczości w poziomie.

   Fakt, że mamy cztery razy więcej pikseli w obrazie 8K w odniesieniu do 4K wynik z podwojenia rozdzielczości w każdej z płaszczyzn: poziomej 2 razy i pionowej 2 razy co w sumie właśnie daje 4 razy więcej pikseli.

   Skomentuj

 6. Gatts-25
  Oceń komentarz:

  -3    

  Opublikowano: 2017-11-02 21:57

  Po przychodach za kwartał i zysku operacyjnym widać ,że samo LG na TV OLED zbija kokosy.
  Nie wiele mniejsze przychody od SAMSUNGA lidera rynku ,który jest wszędzie i cieszyłby Mnie fakt gdyby LG także zaczął tworzyć układy scalone bo przy budżecie tej firmy stać ją na to ale jeżeli oni rzeczywiście poświęcają tyle miliardów tylko w TV OLED to myślę ,że już podpisali umowę z tą KOREAŃSKĄ firmą ,która ostatnio wynalazła sposób na kilkukrotnie zwiększenie światła wydzielanego z jednego piksela wtedy i OLED mógłby osiągać 4k HDR.
  Poczekamy zobaczymy ale jeżeli samo SONY chce zamawiać tysiące paneli OLED od LG to znaczy ,że wystarczająco już jest dopracowana ta technologia by nie wtopić z szybkim wypalaniem pikseli i nie chodzi mi o serię szóstą OLEDA ,która miała jeszcze z tym problem.

  Skomentuj

 7. vegasnight9
  Oceń komentarz:

  9    

  Opublikowano: 2017-11-02 22:12

  TO kiedy monitory PC 27-32" ja się pytam ??? Skoro tak stawiacie na tą technologię...

  Skomentuj

 8. Lister
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2017-11-06 13:29

  Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

  Wielgachne ekrany + droższy OLED = gigantyczna marża. Zgodnie z opinią jednego z redaktorów benchmarka należałoby LG nazwać mateuszem biznesu, który pomijając wyjątki, żeruje na mateuszach lansu :)

  Cóż, czy nie na tym kręci się świat, na chciwości? No i nie da się ukryć, że to dzięki klientom z grubym portfelem firmy mogą prowadzić dalsze badania, które wcześniej czy później spłynął na produkty przeznaczone dla chudszych skarbonek.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!