Telewizory

LG Display stawia na OLED-y - coraz ciekawsze, coraz więcej

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2017-11-02

Olbrzymie telewizory OLED 8K oraz panele elastyczne, przezroczyste i dwustronne – na tym teraz koncentruje się LG Display.

Informacje, do jakich dotarła redakcja serwisu CNET każą twierdzić, że LG Display wierzy, że telewizory powinny (i będą) stawać się coraz większe. Koreańczycy zamierzają też koncentrować się przede wszystkim na panelach typu OLED.

Panele OLED różnego rodzaju

Według CNET, LG Display przedstawi w 2019 roku ogromny, bo 80-calowy (lub większy) telewizor OLED z ekranem o rozdzielczości 8K, a więc o liczbie pikseli 4 razy większej niż w przypadku 4K i 16 razy większej niż w Full HD. Żeby móc docenić taką szczegółowość obrazu rzeczywiście ekran powinien być duży.

LG OLED 8K
Foto: CNET France

LG Display zamierza też kontynuować swoje rozmaite OLED-owe projekty, takie jak ultrasmukłe wyświetlacze „Wall Paper”, wyświetlacze przezroczyste i dwustronne oraz – przede wszystkim – wyświetlacze zwijane (które mają zadebiutować na rynku w 2020 roku). 

LG Display stawia na OLED

Koreańczycy dostarczają panele OLED TV praktycznie wszystkim dużym producentom, a ci coraz chętniej się na nie decydują. Dlatego też LG Display planuje „zwiększyć produkcję paneli OLED z poziomu 1,7 miliona sztuk do poziomu 2,5 miliona w roku 2018” i zapewnia, że jest gotowe „odpowiedzieć na zwiększony popyt”.

Sang-Deog Yeo, prezes LG Display, dodał: „Europa oferuje optymalne warunki dla rozwoju OLED – wśród konsumentów panuje wysoki stopień akceptacji dla nowych technologii, a segment premium ma duży udział we wszystkich sektorach rynku. W perspektywie dwóch najbliższych lat, LG Display zamierza zmaksymalizować udział w globalnym rynku ekranów wielkoformatowych OLED”.

Źródło: CNET, FlatpanelsHD, LG News

marketplace

Komentarze

17
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  TO kiedy monitory PC 27-32" ja się pytam ??? Skoro tak stawiacie na tą technologię...
  Zaloguj się
 • avatar
  "Według CNET, LG Display przedstawi w 2019 roku ogromny, bo 80-calowy (lub większy) telewizor OLED z ekranem o rozdzielczości 8K, a więc o liczbie pikseli 4 razy większej niż w przypadku 4K i 16 razy większej niż w Full HD. Żeby móc docenić taką szczegółowość obrazu rzeczywiście ekran powinien być duży."

  ... a zeby nie bylo epic faila, matryca musi wyswietlac co ramke pelne 4320 linii. Na swoich slajdach oczywiscie zabraklo marketingowej papki z akurat ta informacja, jak idzie firmie wzrost tychze wyswietlanych linii w produktach 4K i wiecej.
 • avatar
  Wielgachne ekrany + droższy OLED = gigantyczna marża. Zgodnie z opinią jednego z redaktorów benchmarka należałoby LG nazwać mateuszem biznesu, który pomijając wyjątki, żeruje na mateuszach lansu :)

  Cóż, czy nie na tym kręci się świat, na chciwości? No i nie da się ukryć, że to dzięki klientom z grubym portfelem firmy mogą prowadzić dalsze badania, które wcześniej czy później spłynął na produkty przeznaczone dla chudszych skarbonek.
 • avatar
  Po przychodach za kwartał i zysku operacyjnym widać ,że samo LG na TV OLED zbija kokosy.
  Nie wiele mniejsze przychody od SAMSUNGA lidera rynku ,który jest wszędzie i cieszyłby Mnie fakt gdyby LG także zaczął tworzyć układy scalone bo przy budżecie tej firmy stać ją na to ale jeżeli oni rzeczywiście poświęcają tyle miliardów tylko w TV OLED to myślę ,że już podpisali umowę z tą KOREAŃSKĄ firmą ,która ostatnio wynalazła sposób na kilkukrotnie zwiększenie światła wydzielanego z jednego piksela wtedy i OLED mógłby osiągać 4k HDR.
  Poczekamy zobaczymy ale jeżeli samo SONY chce zamawiać tysiące paneli OLED od LG to znaczy ,że wystarczająco już jest dopracowana ta technologia by nie wtopić z szybkim wypalaniem pikseli i nie chodzi mi o serię szóstą OLEDA ,która miała jeszcze z tym problem.
 • avatar
  Czegoś nie rozumiem od kiedy 4 razy 4 to 8?
  Zaloguj się
  -7
 • avatar
  Wcale się nie dziwię, że idą w wielkie ekrany, gdyż takie rozwiązania kupują głównie firmy, które mogą sobie na to pozwolić.
  Co oznacza, że mniejsze rozwiązania nie pojawią się w najbliższym czasie, a ceny będą spadać bardzo powoli.
 • avatar
  Polecam poczytać - dość ciekawy opis sytuacji.
  http://www.ppe.pl/blog/28477/8967/oled-do-hardcorowego-grania-tak-czy-nie-ma-mowy.html
  OLES - fajny, jednak nim dam się namówić komuś na to, to LG by musiało mnie przekonać, że po roku nie zostanę z obrazkiem na ścianie.
  Zaloguj się
  -9
 • avatar
  Ciekawe czy ich telewizory OLED będą padać tak szybko jak ich panele OLED w telefonach...
 • avatar
  "Informacje, do jakich dotarła redakcja serwisu CNET każą twierdzić" - każą twierdzić? A cóż to za twór językowy...? "Sugerują" raczej.