Na topie

Korzystasz z LG G6? Na Androida 8.0 Oreo trzeba będzie jeszcze poczekać

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Android 8.0 Oreo pojawi się na LG G6, ale najprawdopodobniej dopiero w drugim kwartale tego roku. Producent cały czas pracuje na aktualizacją i jak widać nie idzie mu to najlepiej.

  • Korzystasz z LG G6? Na Androida 8.0 Oreo trzeba będzie jeszcze poczekać
A A

Kwestia aktualizacji Androida wywołuje u wielu użytkowników negatywne emocje. Trudno się jednak temu dziwić, skoro producenci smartfonów decydują się przygotowywać aktualizacje niemal wyłącznie dla topowych modeli, a dodatkowo idzie im to bardzo powolnie. Tym razem potwierdza to LG.

Koreański producent już jakiś czas temu zapowiedział, iż LG G6 doczeka się Androida 8.0 Oreo. Sugerowano, że wdrażanie aktualizacji rozpocznie się w lutym, ale wedle najnowszych doniesień trzeba będzie poczekać zdecydowanie dłużej.

Specyfikacja LG G6 różni się nieco w zależności od rynków docelowych. Inne mają być też terminy wydawania aktualizacji. W Azji zadebiutować powinna ona najwcześniej, ale mieszkańcy USA i Europy czekać będą dłużej. W tych regionach Android 8.0 Oreo dla LG G6 pojawić ma się dopiero w drugim kwartale tego roku. Niejako potwierdza to włoski oddział producenta, który nieśmiało wspomina o wydaniu aktualizacji przed końcem pierwszej połowy tego roku, ale nie podaje jakichkolwiek bliższych terminów.

LG G6

Jeśli korzystacie z LG G6 możecie zatem nastawiać się nawet na kwiecień, maj. Chociaż chcielibyśmy, aby ostatecznie oczekiwanie trwało krócej.

Źródło: phonearena

Odsłon: 8004 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. AkaRyupl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-23 19:34

    Tradycja u LG. Miałem G4 - do teraz nie ma aktualizacji do Nougata, a poprawki bezpieczeństwa ostatnie były w 2016 roku (sierpień). Telefon nie brandowany. W skrócie po prostu tragedia...

    Skomentuj

  2. porterneon
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-23 19:46

    Skonczy sie jak z aktualizacja G4 do v7. Aktualizacje dostali tylko w Korei. Mialem kupic G6 ale przez polityke aktualizacji wybiore OnePLus 5T

    Skomentuj

    1. st4lk3r
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-23 20:19

      Ja także w G4 nie doczekałem się 7. Kupiłem G6 z myślą, że szybko będzie Oreo, a tu proszę, już dwa miesiące mam telefon i ciągle to przekładają...
      Brawo dla LG :/

      Skomentuj

      1. HardCorak
        Oceń komentarz:

        -4    

        Opublikowano: 2018-01-23 20:35

        nie ma to jak kupować telefon pod aktualizacje androida...

        tylko coś ci się pomieszało. jeśli chcesz mieć najnowsze wersje androida jak najszybciej to się kupuje najnowsze średniaki-flagowce od google.

        Skomentuj

        1. st4lk3r
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2018-01-23 20:53

          Nie, nie po to kupiłem. Po prostu kupując dowiedziałem się, że już na dniach będzie Oreo. Nie przeszkadza mi szczególnie 7, ale to, że LG daje obietnice bez pokrycia, a od wielu lat mam ich flagowce.
          Choć, gdy pomyślę, jak ostatnia aktualizacja niegdyś zepsuła prawie, że idealne G2, to wolę zostać przy starym systemie :)

          Skomentuj

          1. HardCorak
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-01-23 22:39

            to ja już nie rozumiem. najpierw piszesz że kupiłeś z myślą o aktualizacji do 8... ale wolisz zostać przy starym systemie.

            Skomentuj

        2. AkaRyupl
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2018-01-24 01:48

          Kupuję telefon od producenta, który gwarantuje terminowe aktualizacje. LG kiedyś takim był, ale od G4 daje ciała (koniec wsparcia telefonu po - uwaga - roku!).
          PS Jak się coś obiecuje to się dotrzymuje słowa.

          Skomentuj

  3. serwer88
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-23 21:00

    Brawo dla genialnego systemu aktualizacji google

    Skomentuj

    1. AkaRyupl
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-24 01:53

      To nie Google - to LG. G4 porzucili po roku (brak nawet aktualizacji zabezpieczeń), kiedy V10 dostał Nougata (te same bebechy). Zobaczymy jak G5 i G6 skończą.

      Skomentuj

  4. lysycoprobo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-24 07:38

    i po co czekacie na te oreo ?? wprowadzi to coś nowego ? wątpię ale jeśli się mylę to niech ktoś mi ktoś poda jakieś interesujące zmiany a nie drobne poprawki

    Skomentuj

    1. Radical
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-01-24 10:41

      Największa zmiana jaką odnotowałem w HTC 10 to zmiana koloru paska powiadomień z ciemnego na biały :D

      Skomentuj

  5. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-24 11:09

    Czyli u LG jak zawsze, chcesz update licz na XDA.