Telewizory

Polska premiera LG Smart TV Cinema 3D - telewizory w 2013 roku jeszcze bardziej smart

przeczytasz w 4 min.

Telewizory o przekątnej od 32 do 60 cali z funkcją 3D i wbudowanym Wi-Fi.

LG oficjalnie wprowadziło na polski rynek telewizory Smart TV Cinema 3D w wersji na rok 2013. W trakcie premiery mogliśmy obejrzeć sprzęt, a także posłuchać opowieści o wrażeniach z obcowania z technologią LG. Rozgryźć tajemnice produktów LG próbowała aktorka Anna Dereszowska i aktor Michał Żebrowski.

Z każdym rokiem pojęcie smart coraz lepiej pasuje do telewizorów. Producenci starają się zrobić wszystko by zatrzeć granicę pomiędzy smartfonem i urządzeniem, które nazywane jest telewizorem bardziej ze względu na przyzwyczajenia użytkowników niż jego możliwości. Wbrew pozorom, dla wielu osób zaadaptowanie się do nowości nie jest czymś naturalnym. Aktorzy Anna Dereszowska i Michał Żebrowski, którzy razem w sztuce „Bóg Mordu” stawiają czoła nowym technologiom, stawiali przez kilka dni czoła Smart TV w bardzo rzeczywistym świecie. Zdaniem LG, Ania znacznie lepiej radziła sobie niż Michał. Oboje jednak byli bardzo zadowoleni z możliwości telewizorów.


Kiedyś wprowadzając nowy model na rynek mówiło się przede wszystkim takich parametrach jak rozdzielczość czy liczba złącz. Teraz premiera jest przede wszystkim prezentacją potencjału telewizora, jako centrum multimedialno-informacyjnego.


Wizualnie nowe telewizory LG nie różnią się znacząco od modeli sprzed roku. LG uznało zapewne, że trudno poprawiać coś, co całkiem dobrze wygląda. Tym razem już wszystkie modele korzystają z podstawy Magic Stand.

Dobre sterowanie telewizorem to podstawa. A w czasach multimedialno-internetowych urządzeń, sam pilot, zwykły pilot, nie wystarcza. Musi to być magiczny pilot, czyli LG Magic. To produkt, który doczekał się swojej trzeciej generacji. Jest teraz nieco krótszy niż poprzednik, ma także więcej przycisków. Można za jego pomocą sterować telewizorem głosowo, a także za pomocą gestów wykonywanych w powietrzu (można na przykład wybrać kanał pisząc tak jego numer). Wbudowana rolka ułatwia przewijanie stron komputerowych czy powiększanie obrazów. Kto próbował to robić za pomocą zwykłego pilota wie jak to niewygodna czynność. Dla tradycjonalistów przygotowano aplikację dla Androida - Pilot LG - zamieni ona smartfon w pilot zdalnego sterowania z podglądem aktualnego obrazu.


Pilot Magic czyli Magic Pilot poradzi sobie z TV, odtwarzaczem Blu-ray, a także zestawem kina domowego. Przyda się także podczas gier. Na zdjęciu widoczny również zewnętrzny głośnik LG SpeakerBar.

Do możliwości pilota Magic dostosowano nowy panel Smart Home. Jak się okazuje formuła tego oprogramowania do sterowania dostępem multimedialnych treści nadal nie satysfakcjonuje deweloperów LG. Dlatego ten element ulega zmianom z roku na rok. Z naszych doświadczeń wynika, że jest tu co poprawiać gdyż telewizor nie jest jeszcze tak komfortowy w przeglądaniu multimediów jak komputery i urządzenia mobilne. W najnowszej wersji panelu Smart Home wyróżniono strefy z ikonami skrótów do treści Premium, gier, rozrywki (strefa K-POP), komunikacji społecznościowej (Social Center) i Skype oraz multimediów. W drugiej połowie 2013 roku użytkownicy telewizorów LG poczują się jeszcze bardziej zinformatyzowani. Udostępniona zostanie chmura LG Cloud, której zadaniem będzie archiwizacja treści z dowolnego miejsca na świecie w celu późniejszego obejrzenia na telewizorze.

Możliwości z kategorii „smart”, w nowej linii telewizorów LG Smart TV, były najbardziej eksponowane podczas spotkania. Tym samym informacje o technicznych aspektach zeszły nieco na drugi plan. Po części to zrozumiałe gdyż nie zaszły tutaj znaczące zmiany. Jednak jesteśmy winni wam te informacje. Rodzina LG Smart TV Cinema 3D na ten rok to kilkanaście modeli z panelami IPS o przekątnych od 32 do 60 cali. Wszystkie zostały wyposażone w piloty Magic, wbudowane moduły Wi-Fi. Satysfakcjonującą jakość obrazu ma zapewnić technika Micro Pixel Control (niezależnie podświetlane segmenty ekranu), a wydajność urządzenia dwurdzeniowa platforma Triple XD Engine.

Większość modeli oferuje wsparcie dla WiDi, MHL i technologii Miracast, czyli bezprzewodowego klonowania zawartości ekranu smartfona na telewizorze. Tę technologię wspiera na przykład testowany przez nas LG Nexus 4. Nie zabrakło również wsparcia dla NFC. Do każdego telewizora dołączona jest naklejka Tag On, która pełni rolę dotykowego tagu do nawiązania połączenia ze smartfonem. Naklejkę warto umieścić tam gdzie będziemy mieli łatwy do niej dostęp, na przykład w pobliżu kanapy.

Najwyższa z serii LG 860V dysponuje dodatkowo wbudowaną kamerą. Najtańsza LA620S, który jako jedyna będzie do kupienia w wersji z 32” panelem, ma mocno okrojony potencjał Smart TV, a także funkcje 3D i przetwarzania wyświetlanego obrazu. Dokładną specyfikację każdego z modeli znajdziecie na polskiej stronie LG. Tutaj podajemy najistotniejsze cechy i, co najważniejsze, sugerowane ceny sklepowe.

ModelLA860VLA740SLA690SLA640SLV620S
Rozdzielczość1920 x 1080 pikseli
Przekątna55”60”/55”/47”55”/47"/42”55”/47”/42"60”/55”/47”
Smart TVPilot Magic, Panel Smart Home, SmartShare, WiDi - MHL - Drugi ekran, Sieciowa przeglądarka plików, MiracastPilot Magic
Kamera
internetowa
Wbudowana--
Cinema 3DOkulary 3D, Kontrola głębi 3D, Zoom dźwięku 3D, 3D World (Filmy i gry 3D Premium), Konwersja 2D do 3D, Dual PlayOkulary 3D
ObrazProcesor obrazu Triple XD Engine
LED Plus, Micro Pixel Control, Resolution Upscaler-
MCI 800MCI 400MCI 200-
ŁącznośćWi-Fi, Multi-DVB (TV naziemna, kablowa, satelitarna)Wi-Fi
Cena11999 złod 7099 do 11999 złod 5399 do 8899 złod 4399 zł do 5399 złod 3099 do 7599 zł

Kilka słów padło także pod adresem dźwięku. Gdy wbudowany system audio w telewizorze nas nie satysfakcjonuje, LG proponuje nam Speaker Bar NB4530, czyli zestaw audio 2.1 z Bluetooth. Moc zapewnia wąski głośnik stereo (2x80W) dopasowany do stylistyki Smart TV o przekątnej powyżej 47” i subwoofer (150W). Niestety cena nie zachęca, to aż 1499 złotych. A przecież na telewizor będzie trzeba wydać co najmniej dwa razy tyle.

LG SpeakerBar NB4530A głosniki dla TV

Na koniec musimy wspomnieć o jeszcze jednej drobnej nowości. Mimo to nie sposób było jej ominąć. Mowa o miniaturowych drukareczkach LG Pocket Photo Printer (wielkości dwóch smartfonów położonych jeden na drugim). Drukują one na papierze zbliżonym rozmiarami do karty kredytowej tak by wydruk zmieścił się łatwo w portfelu. Zdjęcie do drukarki wyślemy za pomocą technologii Bluetooth, a bezproblemowe parowanie urządzeń zapewni NFC.


Miłe dziewczęta pomagały zrobić zdjęcie a potem wydrukować.

Parametry LG Pocket Photo Printer:

  • technologia: beztuszowy druk termiczny ZINK
  • złącza: mikroUSB (ładowanie), USB typ A (komunikacja)
  • komunikacja bezprzewodowa: NFC, Bluetooth 2.1+EDR
  • wydruk zdjęcia 45 sekund
  • waga i wymiary: 215 gramów i 72 x 120 x 24 mm
  • akumulator: 500 mAh, wydajność 15 wydruków
  • ładowanie: 2,5 godziny
  • koszt eksploatacji: 49 zł za 30 arkuszy
  • cena 589 złotych

Źródło: LG, Inf. własna, fot. Karol Żebruń, LG

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Gładziu
    5
    O proszę, machanie cyfr w powietrzu pilotem jest bardziej ergonomiczne i prostsze niż naciśnięcie przycisku z numerem.
    • avatar
      Konto usunięte
      2
      A ja biedny dałem się nabrać na te panie :/
      • avatar
        Konto usunięte
        1
        za ponad 5k rozdzielczość TYLKO full HD? ARE U FUC.KING KIDDIN ME?!
        • avatar
          drimex
          1
          Nie za 5k bedziesz bardziej smart :)
          • avatar
            Konto usunięte
            1
            A mój LG ostatnio się zawiesił podczas oglądania tv. Musiałem go zresetować na twardo bo na pilota nawet nie reagował. Ludzi patrzcie w jakim kierunku to idzie, telewizor zwiechy łapie :P
            • avatar
              Speedstar
              1
              Ciekawe czy dali już w końcu obiecany Tvn Player a jeszcze lepiej Iplexa i aktualizują przy okazji Tv z 2012 roku bo tu LG niestety ale kuleje.
              • avatar
                Konto usunięte
                -2
                Daliby sobie spokój z ładowaniem Full HD do telewizorów większych niz 32 cale. Na duże ekrany to zdecydowanie za mało pikseli aby obraz był wyraźny. Czas juz odesłać do lamusa Full HD i wprowadzić na szeroką skale rozdziałkę 4K i 8K.
                Sam nie zamierzam zmieniać telewizora, do czasu aż telewizory 4K nie będą ksztowały w granicah 1000-1500zł.
                • avatar
                  doryinfg
                  0
                  Dodali kamerki by szpiegować ludzi by bardziej "smart" one niczym praktycznie nie różnią się od starszej wersji a do tego pipy podbijają ceny starszych wersji by wciskać ludziom tej wyuzdany smart którego mało kto potrzebuje... takie "odsmażane" kotlety z małymi "fiuczerami" na uzasadnienie nie uzasadnionej ceny...
                  • avatar
                    Michur
                    0
                    Ja byłbym zadowolony gdyby sprzedawali same ekrany z mpeg 4 w połowie obecnych cen. Nie potrzebne mi te wszystkie płatne bajery z których i tak połowę stracę z kolejną serią nowych tv z powodu braku aktualizacji. Podpięty komputer zdecydowanie lepiej zastępuje wszystkie platformy producentów tv, beznadziejny dostęp do neta, czy rzeźbę z napisami po podłączeniu dysku do tv.
                    • avatar
                      Konto usunięte
                      0
                      Najważniejsze pytanie czy LG zdecydowało się w końcu na pełne podświetlenie LED w matrycach i druga sprawa czy zrobili coś żeby pozbyć się gigantycznego imput laga. Prawdopodobnie nic z tym nie zrobili skoro lansują jakieś pierdoły