Laptopy

LG Xnote Z330 - najnowszy ultrabook

przeczytasz w 2 min.

LG prezentuje swój ultrabook

Koncept ultrabooków zaprezentowanych przez Intela miał przyczynić się do stworzenia realnej konkurencji dla MacBook Air, który do tej pory niepodzielnie rządził w segmencie ultracienkich laptopów. Początkowe opinie na temat ultrabooków nie były dość przychylne ze względu na dość wysokie ceny. Mimo to, coraz więcej producentów dodaje do swojej oferty właśnie supercienkie notebooki. Teraz jest to firma LG, która za sprawą modelu Xnote Z330 wchodzi pewnym krokiem na rynek ultrabooków.

LG Xnote Z330 - profil

LG Xnote Z330 wyróżnia się z tłumu ciekawym podejściem do wykonania matrycy. Firma wykorzystała bowiem przy produkcji, autorski projekt matrycy - Shuriken. Cechuje się ona rozdzielczością 1366 x 768 i przekątną równą 13,3 cala. Cała magia rozpoczyna się gdy spojrzymy na ramkę otaczającą matrycę, ma ona zaledwie 8 mm. Dzięki takiemu zastosowaniu ultrabook zmieszczono w obudowie, która normalnie mieści 12-calowe urządzenia.

LG Xnote Z330 - przód

Jest to całkiem ciekawy zabieg, którym LG może przyciągnąć do siebie klientów. Profil urządzenia w najgrubszym punkcie to zaledwie 14,7 mm, a jego waga to 1.21 kg. Sercem urządzenia są układy Sandy Bridge, a dokładnie modele Intel Core i5-2467M oraz Core i7-2637M. Procesor wspomagany jest przez 4 GB pamięci RAM oraz układ graficzny zintegrowany na procesorze, czyli Intel HD. W sprzedaży pojawią się dwa warianty ultrabooka, z dyskiem SSD o pojemności 120 GB ( 6Gb/s) oraz 256 GB (3 Gb/s). Prócz tego, urządzenia wyposażono w moduły WiFi 802.11 b/g/n i Bluetooth 3.0 oraz kontroler USB 3.0, a także ciągle mało popularną technologię Intel WiDi do bezprzewodowego przesyłania obrazu.

LG Xnote Z330 - bok

Według zapewnień koreańskiego giganta, model Z330 na jednym ładowaniu potrafi pracować do sześciu godzin. Póki co nie ma żadnych konktretnych informacji na temat premiery ultrabooka na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Europy. Póki co, dostępny będzie w Korei Południowej za 1500 dolarów. Najdroższa wersja to koszt 2300 dolarów.


Więcej ultrabookach:

Źródło: TechSpot

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Kierownik
    0
    Drogo drogo bardzo drogo.
    • avatar
      Konto usunięte
      0
      Zdecydowanie za drogo. Jeśli taka będzie ostateczna cena to u nas nie będzie to żadna konkurencja dla chociażby Asusa UX.
      • avatar
        wildthink
        0
        Sprzęty są naprawdę fajne, ale ceny niestety zabijają.
        Co do samego widi, to trzeba mieć jeszcze specjalny ruter wspierający ten standard. Sam intel milczy co jakości przesyłanego obrazu, ale niekoniecznie musi to być full HD.
        • avatar
          Konto usunięte
          0
          Nowość to drogo, ale wiesz za co płacisz - ultrabooki są mega innowacyjne, czekamy aż LG wymyśli komputery składane w kostke :)