Na topie

Oto lista smartfonów Xiaomi, które dostaną aktualizację do Androida Nougat

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Android Nougat trafić ma ostatecznie na kilkanaście smartfonów Xiaomi. Właściciele których modeli spodziewać mogą się aktualizacji?

  • Oto lista smartfonów Xiaomi, które dostaną aktualizację do Androida Nougat
A A

Xiaomi wydaje się jednym z bardziej lubianych producentów, któremu udało się zdobyć sporą bazę użytkowników także w Polsce. W związku z tym warto rzucić okiem na ostatnie doniesienia, tym bardziej, że poruszają one istotną kwestię.

W sieci wylądowała grafika mówiąca nam o tym, właściciele których urządzeń chińskiego producenta będą mogli cieszyć się z Androida Nougat. Lista zawiera łącznie 14 pozycji, chociaż zaznaczyć trzeba, że jest na niej także kilka modeli, które są już po aktualizacji (lub są na tyle nowe, że jej nie potrzebowały).

Xiaomi Android N

Jak widać, liczyć trzeba się z różnymi wersjami systemu. W ostatecznym rozrachunku sytuacja wyglądać ma tak:

  • Android 7.0 Nougat dla Xiaomi Mi Mix, Xiaomi Mi Note 2, Xiaomi Mi 5s, Xiaomi Mi 5s Plus, Xiaomi Redmi Note 4/4X, Xiaomi Mi Max, Xiaomi Mi 5, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi 4c i Xiaomi Mi 4s.
  • Android 7.1.1 Nougat dla Xiaomi Mi 6, Xiaomi Mi Max 2, Xiaomi Redmi 4/4X i Xiaomi Mi 5c.

Terminy wydania aktualizacji dla modeli, które jeszcze jej nie dostały nie są niestety znane. Pocieszające, że w większości przypadków trwają już testy.

Źródło: phonearena

Odsłon: 6252 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij
  1. kamillode
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-07-06 08:29

    Przecież mamy już od miesiąca :) Czy nie warto napomknąć o MIUI Polska? Jak nie to ja... napomknuję.

    Skomentuj Historia edycji

    1. Hedrox
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-07-06 10:56

      Napomkujesz o MIUI Polska, ale bez konkretów. Możesz rozwinąć temat?

      Skomentuj

  2. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-07-06 09:16

    Czyli Redmi Note 3 nie doczeka się? Porażka... ten telefon ma niecałe półtora roku, do diaska!

    Zastanawiam się czy jest producent budżetowych telefonów, które mają lepsze wsparcie... bo Xiaomi już więcej nie kupię...

    Skomentuj

    1. genezyp
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-07-06 09:35

      kolega chyba nie wie o czym pisze. Życze Ci takiego wsparcia u jakiegokolwiek producenta (no może poza Apple) jak u Xiaomi. To, że nie dostaniesz androida 7.0 nie znaczy, że telefon nie będzie wspierany. A będzie i to pewnie ze trzy lata do przodu.

      Skomentuj

  3. speedy9
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-06 09:56

    Android 7.0 już dość dawno jest dostępny zarówno w wersji "China" jak i "Global". Ja na Mi5 zmieniłem jednak na LineageOS (Cyanogenmod), który oferuje wersję 7.1.1 i ma cotygodniowe aktualizacje. Niestety STABLE MIUI 8.2.2.0 (And 7.0) w wersji global ma sporo bugów a aktualizacje się jakoś nie pojawiają. Wersja China ma już oznaczenie 8.5.2.0. Ogólnie wychodzące nowe oficjalne wersje MIUI są dość słabo testowane. Za przykład może posłużyć niedziałający Play Store w 8.2.1.0, bo zapomnieli dograć certyfikaty :P
    Dziwi mnie tak krótka lista dla 7.1.1, bo nie wspierają nawet nawet wszystkich wersji Mi5 (S, PRO i podstawowej).

    Skomentuj

    1. genezyp
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-07-06 10:32

      Sam mam Lineageos na Mi4c. Niedawno chciałem spróbować MIUI i niestety baterii nie starczało mi do końca dnia, z czym na LOS problemu nie ma. Nestety optymalizacja do poprawy!

      Skomentuj

    2. Sharimsejn
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-07 12:52

      Może ktoś powiedzieć czy wersja 7.0 już jest gdzieś testowana? Posiadam Note 4 ale wolałbym nie aktualizować póki co jeśli jest trochę bugów.

      Skomentuj

  4. Zwierzak
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-06 11:03

    Telefon kupuje się po to by działał a nie po to by co tydzień aktualizować system. Nie mam zamiaru aktualizować systemu jeśli będzie działał dobrze. Samsung pokazał że aktualizacje służą tylko jednemu celu - by telefon działał coraz gorzej i zmusić klienta to zakupu telefonu innej firmy

    Skomentuj

    1. speedy9
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-06 22:56

      Ale nikt Ci tych aktualizacji nie każe instalować. Ja tak nie robię. Napisałem tylko, że są dostępne nowe co tydzień. Zwykle naprawiają bardzo drobne rzeczy jak na przykład zarządzanie pamięcią w aplikacjach systemowych itp.

      Skomentuj

  5. Wiskas
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-06 13:01

    Ja czytałem ze RN3 Pro # SE w lipcu powinien dostać upgrade do 7 ale jak nie to lipa. Chetnie bym wyprobowal Linage OS ( używałem andka aosp 6.0 + exposed+ gravity box) Wszysto było cacy ale jestem przeciwnikiem obrzydliwego Material Design/ wygladu czystego androida -to straszny paszkwil.MIUI jest naprawdę śliczne + skórki etc. Sam system od xiaomi też nie jest idealny ale stoi na bardzo wysokim poziomie.