Na topie

Los Angeles i Londyn dołączają do Overwatch League

Autor:
Martyna Szweda

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Tematyka: e-Sport Producenci: Blizzard

Do tej pory udział w lidze zapewnionych miało 7 drużyn z Azji, Europy i Ameryki Północnej.

  • Los Angeles i Londyn dołączają do Overwatch League
A A

Dzisiaj wiemy, że licencję posiada kolejna dwójka. Jack Etienne, założyciel formacji Cloud9 stworzył zespół w Londynie. Natomiast ekipa z Los Angeles powstała dzięki staraniom liderów branży sportowej – Stana i Josha Kroenke.

Overwatch League to pierwsza globalna liga e-sportowa z drużynami reprezentującymi całe miasta, która obejmie rozgrywki zawodowe na światowym poziomie. Właścicielami drużyn są przedsiębiorcy, organizacje e-sportowe, sportowe i technologiczne.

Prezes zarządu Activiosion Blizzard, Bobby Kotick uważa, że Overwatch ma teraz dobrą passę. Świadczyć może o tym zainteresowania ligą największych sław z e-sportowej areny, a także spoza niej. W projekcie wezmą udział także Arsenal Football Club, czy Denver Nuggets. Kick ma nadzieję, że dzięki takiemu zainteresowaniu zarówno gracze, jak i widzowie mogą liczyć na ciekawą rywalizację.

Josh Kroenke, współwłaściciel KSE Esports ma nadzieję na zbudowanie społeczności wokół najlepszej ligi rozgrywek Overwatcha na świecie. „Jesteśmy pod wrażeniem wizji i strategii ligi. Zamierzamy stworzyć w Los Angeles świetny zespół, który zainspiruje zarówno lokalnych fanów, jak i tych z całego świata” - mówi.

Równie wielki entuzjazm nad projektem przejawia Jack Etienne. Założyciel cieszy się, że fani, którzy dotychczas kibicowali Cloud9 będą mogli kibicować kolejnej świetnej drużynie spod flagi organizacji. Jack skomentował swój sukces następująco: „Jesteśmy podekscytowani, że ogromna baza fanów Cloud9 w Europie i Wielkiej Brytanii otrzyma lokalną drużynę, której będzie mogła kibicować, i nie możemy się doczekać momentu, kiedy zaczniemy reprezentować Londyn w rozgrywkach Overwatch League”.

Liga ma wystartować już pod koniec tego roku. Oficjalne okienko na podpisanie kontraktu z zawodnikami na sezon pierwszy rozpoczęło się 1 sierpnia i potrwa do 30 października 2017. Każdy z graczy może liczyć na wynagrodzenie w wysokości co najmniej 50 tys. dolarów rocznie. Drużyny muszą zapewnić graczom ubezpieczenia zdrowotne, plany emerytalne i rentowe, jak również zakwaterowanie i miejsce do treningów na czas trwania sezonu, które będą spełniać profesjonalne standardy wyznaczone przez zarząd Overwatch League.

Odsłon: 2801 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Gry w marketplace

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!