Na topie

LulzSec zhakowani - wojna rozpoczęta [aktualizacja]

Autor:
Ewa Sołtysiak

więcej artykułów ze strefy:
Bezpieczeństwo

Kategoria: Bezpieczeństwo

Jeszcze w ubiegłym tygodniu grupa LulzSec zapowiadała, iż w ramach odwetu za atak na serwery firmy Sega, zaatakuje hakerów, którzy dopuścili się tego czynu.

Czyją winą jest niedziałanie internetowej strony firmy Sega nadal nie wiadomo. W związku z niemocą pomszczenia twórców Dreamcast, grupa w ramach zaspokojenia swojego hakerskiego popędu zdecydowała się na uniemożliwienie funkcjonowania portalu brazylijskiego rządu.

Nie sposób przewidzieć co byłoby kolejnym celem, gdyby na przestrzeni ostatnich dni nie uaktywniła się inna hakerska ekipa - TeaMp0ison. Grupa wtargnęła na stronę LulzSec. W efekcie zamiast standardowej treści (między innymi listy obiektów, których zabezpieczenia zdołali przełamać) odnaleźć można było komunikat dobitnie świadczący o zhakowaniu. Jego treść prezentujemy poniżej:

AA

LulzSec zhakowane

 

Z ostatniej chwili: Lulzołajba oficjalnie poszła na dno z setkami nieznanych członków na pokładzie.

Niezależnie od tego jak wiele botów sobie zapewnicie, jak wielu ludzi okłamiecie, jak wiele już stworzonych narzędzi wykorzystacie, NIGDY nie będziecie reprezentować prawdziwej sceny hakerskiej, ostrzegliśmy was, mówiliśmy, żebyście nie wygłaszali pustych pogróżek, daliśmy wam 48h na usprawnienie swoich zabezpieczeń, mimo to zamiast to zrobić, przeklejaliście informacje z publicznych for twierdząc, że zdobyliście nasze dane i wyśmiewaliście fakt, że mam 17 lat. Przestańcie wmawiać sobie, że jesteście hakerami, wklejanie IP do IRC to nie hakowanie, tak samo jak używanie stworzonych przez kogoś wcześniej narzędzi i skryptów do pozyskiwania baz danych... nie reprezentujecie ruchu przeciw zabezpieczeniom, nie możecie spoufalać się z grupami podziemia jak zf0, ab, h0n0, el8, jak robił to wasz członek "AnonSabu", nigdy nie będziecie częścią podziemnej sceny, jeśli ktokolwiek myśli że jesteście undergroundowi i potraficie hakować, nie ma pojęcia co dzieje się w undergroundzie. Aha, TeaMp0isoN Wydanie 2 nadejdzie BARDZO szybko ujawniając dane o członkach Lulzsec (zdjęcia, adresy, hasła, IP, numery telefonów itd.)... Już nie tacy anonimowi, co? Miejmy nadzieję, że potraficie pływać, bo Lulzołajba właśnie podzieliła los Titanica.

 

Oprócz zaprezentowanej powyżej wiadomości, na stronie LulzSec pojawiła się także piosenka (wraz z teledyskiem) skomponowana na potrzeby filmu Titanic - My heart will go on, Celine Dion.

Dzieło TeaMp0ison zniknęło z portalu LulzSec, jednak wciąż można je podziwiać tutaj.

[aktualizacja 25.06.2011]

Powyższa wiadomość szybko obiegła zagraniczne serwisy. Jednak po kilku godzinach jasne stało się, iż to nie LulzSec zostali zhakowani, a Sven Swootleg, mężczyzna rzekomo związany z hakerską ekipą.

Dziś nad ranem podejrzewany o przynależność do grupy mężczyzna wydał oświadczenie, w którym tłumaczy, iż nie ma nic wspólnego z działalnością LulzSec. informuje też, że jego strona została zhakowana poprzez wykorzystanie luki w niezaktualizowanej wersji WordPress.

Wygląda więc na to, że prywatne dane teamu przynajmniej przez jakiś czas pozostaną tajemnicą.

Więcej o hakerskich atakach:

Źródło: ubergizmo, BGR

Odsłon: 28570 Skomentuj newsa
Komentarze

56

Udostępnij
  1. LelleQ
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-24 17:51

    Świetnie, niech się sami pozabijają xD

    Skomentuj

    1. bzdurra
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-25 00:02

      Bzdura, to nie strona LulzSec została zhackowana -->
      http://niebezpiecznik.pl/post/lulzsec-nie-zostal-zhackowany/?z

      Skomentuj

  2. Self Ignition
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-24 17:51

    W internecie, jak w RL - nigdy nie możesz czuć się zbyt pewnie i spuszczać gardy. Dobitny przykład.

    Skomentuj

  3. Gerwazy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-24 17:51

    Już można iść po popcorn? :P

    Skomentuj

    1. kurzi5
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-25 16:40

      jasne... po napoje też...

      Skomentuj

  4. Galnospoke
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-24 18:01

    Moje pytanie: jak mozna shackowac grupe hackerow? Cos wyplynelo poza pogrozkami np. karty kredytowe, adresy, czy tez tylko podmienili kod stronki na jakims serwerku?

    Skomentuj

    1. scooby
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-24 18:06

      Kilka dni temu na jednym z forow opublikowane byly namiary na wiele osob z tego teamu, miedzy innymi na Sabu.
      Dwa dni temu zostal aresztowany osobnik w UK wlasnie z tej listy a dzisiaj mial stanac przed sadem na wstepnej rozprawie.

      Skomentuj

      1. Galnospoke
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-06-24 18:12

        Z tego co wiem aresztowana byla osoba za przestepstwo sprzed ponad 6 miesiecy (tyle trwao sledztwo) i nie ma to wspolnego z jakias lista.

        Skomentuj

  5. creative357
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-24 18:03

    nareszcie fajt najt :D będzie wojna ciekawe co powiedzą anonymous, bo przecież rzekomo połączyli razem siły
    wie ktoś gdzie można znaleść TeaMp0isoN Wydanie 1 bo niemam co czytać na wakacje :P

    Skomentuj

  6. szymi
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-24 18:04

    najglupsze jest to ze kazdy z nich mysli ze jest niewiadomo jak undergroundowy, tajemniczy i najlepszy.
    Mam tylko nadzieje ze nie zaczna walczyc miedzy soba, popisywac sie i przechwalic ktory z nich jest prawdziwym hakerem bo to bez sensu. Male dzieci z kompleksami i tyle

    Skomentuj

    1. Galnospoke
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-24 18:13

      Fakt, to dosc humorystyczne, ale pamietaj, ze to dzieciaki. Dziecak mysli, ze jak zalozy czarna bluze z kapturem to bedzie mrocznym lordem Sithow. Z tego sie wyrasta.

      Skomentuj

      1. Rayearth
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-06-24 19:29

        Dzieciak właśnie pokazał co potrafi, więc o czym ty mówisz?

        Skomentuj

        1. Galnospoke
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-06-24 19:44

          Nie pisze o umiejetnosciach, a o dojrzalosci emocjonalnej. Dwie rozne rzeczy.

          Skomentuj

  7. Tim0n
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-24 18:15

    to już nawet nie jest śmieszne. ci ludzie chyba nie mają własnego życia

    Skomentuj

    1. strzelec52
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-24 19:54

      Własnie to jest ich życie.

      Skomentuj

  8. Kop3r
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-24 18:21

    Jestem ciekaw tych wszystkich danych czy rzeczywiście je wszędzie wysypią.

    Skomentuj

  9. JoHnNy08PL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-24 18:30

    "na dno z setkami nieznanych członków na pokładzie."
    A to nie miało być że Anonów, a nie nieznanych?

    Skomentuj

  10. Lamowaty
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-24 18:38

    Ośmieszenie na całego. Tak się LulzSec miotali, krucjaty i wogóle, a tutaj taki zonk :] Fakt, że wiedzę jakąś tam musieli mieć jeśli wbili się do brytyjskiego rządu, jednak jak widać za małą, mimo ostrzeżeń dali się zrobić. Moim zdaniem dobrze, dobrze bo zostaną tylko Ci, którzy mają o tym na prawdę pojęcie i jakiś poważny cel.

    Skomentuj

  11. czapelka21
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-24 18:45

    Buaaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahha :) i to mi się podoba ;]

    Skomentuj

  12. adi760
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-24 19:14

    Yeah pokażcie im. Wreszcie wzieli się za to prawdziwi hakerzy. Złapią tych gnoi i wreszcie będzie spokój.

    Skomentuj

  13. Lord_NeReVaR
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-24 19:30

    lol, dowalili z tą muzyką :p

    Skomentuj

  14. Ajschylos
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-24 21:13

    Ten tekst i ta muzyka , po prostu bomba , trafili w dziesiątke ; )

    Skomentuj

  15. Skaza
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-24 21:38


    Dzieci vs. Dzieci ;)

    Skomentuj

  16. Packbin
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-24 21:50

    Dobra .Firewalle do dupy, bo i tak fuzja Anonimu i lolz je pokona z łatwością ... Albo znajdą błąd . Rozpoczęła się wojna internetowa .

    Skomentuj

  17. Trantigne
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-24 21:56

    'Lulzołajba' - LOL :D
    Zapowiada się ciekawie. Podmienienie indexu forum to wprawdzie nic znaczącego, ale można to odebrać jako rzuconą rękawicę ;)

    Skomentuj

  18. Piotrek_P
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-25 00:21

    Niech robią co chcą, żeby tylko internetu nie "rozpieprzyli".

    Skomentuj

    1. andi17xl
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-25 09:06

      Yhymn raczej tego nie zrobią. Musieli by włamać i z formatować same największe serwery :) ALE BYŁA BY WTEDY JAZDA:)

      Taki paraliż internetu:)

      Ciekawe co zrobili by userzy Facebooka pewnie zaczęli by się ciąć w akcie desperacji;)
      Dzieci NK by zaczeły wychodzić na dwór i zamiast grac w durną wirtualną farmę spotykali by się na boisku grać w cokolwiek:)

      FAJNIE!!:))

      Skomentuj

  19. mazi12435
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-25 09:11

    Piotrek_P to nie jest do końca tak.Ropieprzac to internet rozpieporzaja ludzie którzy chcą nim zawładnąć cenzorować itp.
    hakerzy mieli dać im "prztyczka w nos" (tak wyczytałem gdzieś) i w tej sprawie jestem po ich stronie.
    ale żeby walczyli z tymi cenzuratorami a nie miedzy sobą...



    Skomentuj

  20. hl1030
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-25 10:13

    tylko ktoś zapomniał o co oni tak na prawdę walczą lub walczyli, to tak jak kibole w Krakowie....

    Skomentuj

  21. Kichaa
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-25 10:21

    Szkoda tylko (jak donosi niebezpiecznik), że to właśnie nie lulzsec został zhackowany.

    Skomentuj

  22. cephei
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-25 11:35

    nie rozumiem jednego
    dlaczego jedni hakerzy atakuja drugich skoro wiedzą, że ci pierwsi działaja dla dobra ogółu...przeciwko cenzurze
    to wygląda na działania tych którzy obawiają się ataków...pewnie ruski rząd juz kogoś opłacił

    Skomentuj

    1. jacy4
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-25 13:46

      Po prostu dali po dupie tym co się wywyższali i tyle.

      Skomentuj

  23. Eclip7e
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-25 11:40

    "Grupa wtargnęła na stronę LulzSec. W efekcie zamiast standardowej treści (między innymi listy obiektów, których zabezpieczenia zdołali przełamać) odnaleźć można było komunikat dobitnie świadczący o zhakowaniu. Jego treść prezentujemy poniżej"

    Jak niewiesz co sie działo peonie, toss wankerze jeden to nie pisz pacyno. Bo nie strona lulzsecurity.com została zhakowana, a strona jednego z ich członków o innym adresie.

    Skomentuj

  24. jeomax.co.uk
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-25 12:09

    Ja dalej tym wszystkim "hakierom" za piec zlotych wtykalbym srubokret w du*e. Przez te lajzy grac w GRIDa nie mozna, bo serwer rozwalony.

    Skomentuj

  25. wislax
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-25 12:46

    " to tak jak kibole w Krakowie...."

    hahahaha "Kibole" wiedzą o co walczą

    Skomentuj

  26. Kropeczka
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-25 12:53

    Tak mi się przypomniał dowcip z przed lat:

    Poniedziałek - ganiamy Niemców po lesie - Partyzanci
    Wtorek Niemcy nas ganiają
    Środa zgubiliśmy się w lesie , Niemcy też.
    Czwartek znowu Niemcy nas ganiają
    Piątek - My ganiamy Niemców
    Sobota - leśniczy się wkurzył wyrzucił wszystkich z lasu.



    Kto będzie leśniczym ???? Zapewne jedna z amerykańskich trójek, lub ich chiński odpowiednik ;)

    Skomentuj

    1. Boncorek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-25 15:11

      wystarczy rozpierniczyć wszystkie serwery! ;d

      Skomentuj

  27. Tomecek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-25 13:05

    Drogie dzieci na benchmark.pl

    LulzSec NIE został zhackowany a benchark.pl kłamie albo inaczej mówiąc mija się z prawdą:

    http://niebezpiecznik.pl/post/lulzsec-nie-zostal-zhackowany/

    Zanim coś napiszecie albo w coś uwierzycie poczytajcie na ten temat.

    Tak jak ktoś napisał: dziecinada.

    Skomentuj

    1. Maciej Lewczuk
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-25 13:52

      Drogi Tomecku
      NIe wiem czy widzisz w newsach cos takiego jak zrodlo. Nie wiem czy widzisz w naszych newsach czasem aktualizacje. Jeśli nie zauwazasz tak prostych detali to... szkoda nam czytać Twoje wypociny. Nasza aktualizacja zostala wprowadzona o godzinie 10:42, a Twoj komentarz o 13:05 - nie doczytałeś nawet do końca treści... Czy nie nazwiesz takiego zachowania dziecinadą?

      Skomentuj

      1. Tomecek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-06-25 14:06

        I co z tego że jest aktualizacja skoro news napisaliście bez żadnego potwierdzenia?

        "Wszyscy pisali to i my też napiszemy."

        Skomentuj

        1. Maciej Lewczuk
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-06-25 14:14

          Teraz zmienisz temat... Ok. ;D Dalszy ciąg dziecinady.

          Newsa pisze się na podstawie źródeł. Jeśli są wiarygodne, to są podstawy do tego, by o danej sprawie napisać. Jeśli po czasie coś jednak nie jest do końca takie jakim wydawało się na początu (nie są to rzadkie przypadki), piszę się sprostowanie, aktualizuje informację.
          Jeśli jednak znasz inne sposoby zdobywania tego typu informacji to chętnie czegoś nowego się dowiem. Serio.

          Skomentuj

          1. Tomecek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-06-25 14:16

            Nie na podstawie źródeł tylko na podstawie wiarygodnych źródeł. Inne szanujące się polskie serwisy się na to nie nabrały. EOT.

            Skomentuj

          2. Maciej Lewczuk
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-06-25 14:22

            Znów czytacz chyba nie wszystko co napisałem. Zatem napiszę raz jeszcze DUŻYMI LITERAMI:
            JEŚLI ŹRÓDŁO WYDAJE SIĘ WIARYGODNE, TO TWORZY SIE NA JEGO PODSTAWIE INFORMACJĘ.
            Znasz źródła w 100% wiarygodne? Chodzi o takie, które NIGDY nie zaktualizowało informacji wcześniej podanej, nie miało jakiejkolwiek wpadki, nawet minimalnej? Ja sobie nie przypominam, bym spotkał taką agencję lub medium.
            Z mojej strony także EOT ;)

            Skomentuj

  28. Skaza
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-25 13:07


    Nie rozumiem czym się tak ekscytujecie... Tekst umieszczony na stronie przez tzw. hakera bardzo mocno kojarzy się z wypocinami rozkapryszonego nastolatka. Zwłaszcza fragment :

    "przeklejaliście informacje z publicznych for twierdząc, że zdobyliście nasze dane i wyśmiewaliście fakt, że mam 17 lat"

    Normalnie niech idzie się pokarżyć rodzicom ;)

    Moim zdaniem prawdziwi hakerzy nie marudzą na żadnych stronach internetowych, nie wypisują listy swoich osiągnięć, nie chwalą się przynależnością do tej lub innej grupki zakompleksionych dzieci.

    Skomentuj

    1. NomadDemon
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-26 10:06

      +1

      Skomentuj

  29. Boncorek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-25 14:59

    Prawdziwa wojna i tak zawsze będzie odbywała się na ziemi, pod wodą i w powietrzu, nigdy na komputerze.

    Skomentuj

  30. czapelka21
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-25 16:17

    Kiedyś z kumplami chodziło się na huśtawkę, do tego koleżanki i było fajnie, urojone związki a teraz? Nasze dzieci będą hakować darmowe TV, przestawiać satelity na orbicie, żeby więcej kanałów było a może wykradać samochód rodziców po skopiowaniu cracka :D i full dostęp :P

    Skomentuj

    1. Skaza
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-25 16:47


      Coś w tym jest... Dzisiaj dzieci wychowywane są przez telewizję, komputery, internet oraz podwórko, na które przychodzą inne dzieci wychowywane przez telewizję, komputery, internet i podwórko. Jak można oczekiwać, że wyrosną na ludzi odpowiedzialnych, dojrzałych emocjonalne i intelektualnie ? Tym bardziej, że wielu spośród tak zwanych rodziców to również takie dorosłe dzieci, pozbawione odpowiedzialności oraz umiejętności myślenia typu : przyczyna - skutek.

      Zatem nie powinniśmy się dziwić temu, iż lansowanie się na Facebooku, NK i ogólnie w internecie jest wyżej cenione, niż tradycyjne wartości i tradycyjne relacje międzyludzkie.

      Skomentuj

  31. daoskar
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-25 17:22

    http://niebezpiecznik.pl/post/lulzsec-nie-zostal-zhackowany/

    Tle w temacie o was tam piszą Benchmark.pl .

    Skomentuj

  32. daoskar
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-25 17:26

    Nie zauważyłem sprostowania, nie można edytować i usuwać komentarzy.

    Skomentuj

  33. manioor
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-25 22:43

    prawdziwi hakerzy są anonimowi, i tak już zostanie.

    Skomentuj

  34. tommyt1983
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-26 02:43

    Ciekawe jak to zrobili??? pewnie "emacsem przez sendmail" :D:D:D ;)

    Skomentuj

  35. Darxis
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-26 13:25

    Prawda jest taka, że połowa takich "hakerów" używa gotowych już programów, nie starają się o ich napisanie, lecz bezmyślnie z nich korzystają.

    Skomentuj

  36. pscager
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-26 18:01

    Myślę, że prawdziwi hakerzy to są tacy o których się nic nie wie, bo się nigdy nie ujawnili. Te wszystkie inne grupy to są bandy dzieciaków, sztuczni naśladowcy, którzy psują opinię prawdziwych hakerów.

    Tyle ode mnie.

    Skomentuj

  37. docnadir
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-26 23:19

    co do tematu to wyglada na to ze okret lulzsec wlasnie zwinal zagle. pozegnali sie na twitterze...