Na topie

MasterNotepal Maker, czyli podkładka chłodząca nowej generacji

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Akcesoria do laptopów

Kategoria: Komputery Akcesoria Akcesoria do laptopów Producenci: Cooler Master

Firma Cooler Master zaprezentowała nową podkładkę chłodzącą do laptopów. Czym wyróżnia się ona na tle konkurencji?

  • MasterNotepal Maker, czyli podkładka chłodząca nowej generacji
A A

Laptopy, szczególnie te superwydajne, potrafią się nieźle rozgrzać. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą podstawki z funkcją chłodzenia. Nowe urządzenie tego typu zaprezentowała firma Cooler Master, twierdząc że MasterNotepal Maker to akcesorium nowej generacji. Skąd takie określenie?

Zgodnie z wizją rodziny Maker, podkładka MasterNotepal jest modularna. Modyfikacje polegają tutaj mianowicie na dostosowaniu jej ułożenia, poprzez wybranie jednej z pięciu płaszczyzn. Konstrukcyjnie akcesorium może też pochwalić się gumowymi podpórkami niedopuszczającymi do ześlizgnięcia się laptopa (maksymalnie 17-calowego) oraz wyżłobieniami, które umożliwiają komfortowe poprowadzenie przewodów.

Cooler Master MasterNotepal Maker laptop

Podkładka Cooler Master MasterNotepal Maker pozwala swobodnie przemieszczać obydwa 80-milimetrowe wentylatory. To bardzo istotna cecha, bo – jak wiadomo – każdy laptop bardziej nagrzewa się w innych miejscach. Same wentylatory mają gwarantować wysoką wydajność, poprawianą dodatkowo przez aluminiową powierzchnię rozpraszającą ciepło wytwarzane przez komputer.

Firma Cooler Master zapewnia, że jej nowa podkładka cechuje się wysoką kulturą pracy. Działa ponoć niemal bezgłośnie (ok. 27 dB), z czym wiele akcesoriów tego typu ma spory problem. Funkcjonalność poprawia natomiast HUB USB z jednym portem USB 3.0, trzema USB 2.0 i jednym micro USB 3.0. Dodatek ten można odłączyć w razie potrzeby.

Cooler Master MasterNotepal Maker wyceniona na 349 złotych dołącza do rodziny podkładek, którym bliżej możecie przyjrzeć się na poniższym filmiku:

Źródło: Cooler Master

Odsłon: 4651 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij
  1. wizard2233
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2016-09-15 12:44

    Kładźcie laptopa na czymś płaskim np na stole nie na łóżku to wam sie wiatrak nie będzie zapychał kurzem i nie będą wam wtedy potrzebne takie wynalazki...

    Skomentuj

    1. ostryb
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-09-15 13:25

      Obstawiam że nie miałeś wydajnego laptopa.

      Co do podkładki ja używam modelu U3 tej firmy.
      Nie masz pojęcia jak fajnie usiąść na sofie wyciągnąć nogi i grać.

      Pozdrawiam.

      Skomentuj

        1. Petka223
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2016-09-15 15:41

          No co Ty, aktualnie pod słowem "grać" kryję się TYLKO, TYLKO CS:GO ... No bo przecież w gry na singlu jak Wiesiek się nie "gra" tylko .... no właśnie, skoro się robi co innego to co takiego?

          Skomentuj

        2. ostryb
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-10-27 19:03

          W weekend gram w domu.
          Od poniedziałku do piątku poza domem więc stacjonarka odpada.
          Co do grania na głośnikach laptopowych rozumiem że żartujesz.
          Nie widziałem pożądanych w żadnym laptopie.
          Osobiście używam słuchawek Beyerdynamic DT150 .
          Więc w domu siadam na sofie rozkładam podnóżek i się rozjeżdża.
          Dzięki tej pozycji mogę grać naprawdę długo.
          Nie osiągalne przy biurku.
          Kilka mikrofonów wypróbowałem i koledzy na po drugiej stronie zawsze twierdzili że jak używam mikrofonu z laptopa słychać mnie najlepiej i wyraźnie.
          Tak też jestem zaskoczony.
          Co do wydajności w CS-a nie nam problemu z wydajnością GTX 880M w sli daje radę.

          Pozdrawiam leszczu ;)

          Skomentuj

      1. rlistek
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2016-09-15 16:45

        Lmao, "wygoda" grania na laptopowej klawiaturze i ekraniku 15-17". Bez żartów proszę.
        A wyciągnąć nogi to sobie mogę pod biurkiem, bo mam taką specjanlą na nie półeczkę. A na biurku porządną klawiaturę i mysz Razera, wielką podkądkę, dwa duże monitory 27" i DACa.
        Nie wspominając nawet o wydajności...

        Laptop nigdy nie będzie tak wygodny do grania jak PC.

        Skomentuj Historia edycji

        1. Zwierzak
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-09-16 00:20

          Laptop wygodny nie jest ale wygodnie go transportować. Jeśli większość czasu pracuje się w delegacji to laptop jest jedyną możliwością.

          Skomentuj

        2. koradon
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-09-16 10:00

          Taaaaaa a ja tam wole od lat grać na lapku.

          Skomentuj

        3. racedriver
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2016-09-17 17:29

          laptop jest dużo lepszy od zwykłego blaszaka, mogę grać wszędzie gdzie chcę, w łóżku, na tarasie, w ogrodzie czy u znajomych. nie muszę kisić się cały czas przy biurku 12h dziennie. a dzisiejsze laptopy są równie wydajne co desktopy

          Skomentuj

      2. Zwierzak
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-09-16 00:18

        Wystarczy własnej roboty podkładka ze sklejki. Jest to lekkie i spełnia rolę stołu, laptop ma dalej dobre chłodzenie. Sprawdzone bo wiele godzin w ten sposób grałem.

        Skomentuj

  2. koradon
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-09-16 10:01

    Trochę z cena pojechali. Mam jakąś taką pokdładkę Zalmana, która tez pozwala podnieść laptopa wysoko do poziomu głowy ale kosztowała 1/3 tego co ta.