Na topie

McLaren zaprojektował samochód specjalnie do Gran Turismo Sport

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry PlayStation 4

Kategoria: Gry Gry na konsole Gry PlayStation 4 Tematyka: wyścigi Producenci: Polyphony Digital SONY

Wirtualna przejażdżka samochodem McLaren Ultimate Vision Gran Turismo będzie możliwa już za miesiąc – w grze Gran Turismo Sport na PS4.

  • McLaren zaprojektował samochód specjalnie do Gran Turismo Sport
A A

Ultimate Vision Gran Turismo – taka nazwa została nadana koncepcyjnemu samochodowi McLaren, który został zaprojektowany z myślą konkretnie o grze GT Sport.

„Chcieliśmy stworzyć zupełnie nowy i innowacyjny model, a McLaren Ultimate Vision Gran Turismo pomógł nam zrealizować to marzenie. W tym samochodzie kierowca jest w samym sercu akcji, a dzięki niezwykłym efektom dźwiękowym i zapierającemu dech w piersiach przyspieszeniu odczuwa jazdę wszystkimi zmysłami” – mówi Rob Melville z McLaren Automotive.

Samochód ten zadebiutuje w grze Gran Turismo Sport, która wyląduje na półkach sklepowych 18 października bieżącego roku. Jego projektanci postarali się wybiec w przyszłość i stworzyć auto, które mogłoby wyjechać na drogi po 2030 roku. Posiadacze konsoli PlayStation 4 będą mogli nie tylko zobaczyć pojazd, ale też porównać odczucia towarzyszące jeździe jego wirtualną wersją z innymi samochodami.

„Z perspektywy gracza, jazda tym modelem będzie całkiem nowym przeżyciem: wyjątkowy przeszklony kokpit i pozycja za kierownicą, która przypomina jazdę motocyklem – głowa kierowcy znajduje się zdecydowanie z przodu, niemal tuż nad przednią osią – pozwalają zobaczyć dokładnie, gdzie kończy się zakręt, dzięki czemu gracz zyskuje cenne milisekundy podczas każdego okrążenia” – dodaje Melville.

GT Sport McLaren bok

Jak mówią autorzy, koncepcyjny model z 4-litrowym motorem V8 twin-turbo mającym do pomocy silniki elektryczne, mogący pochwalić się mocą 1150 koni mechanicznych i momentem obrotowym na poziomie 1275 NM, waży zaledwie tonę, dzięki wykorzystaniu włókna węglowego. McLaren Ultimate Vision Gran Turismo będzie dostępny w trzech wariantach: Performance, Ulterior i Noir.

„Moim zdaniem samochód powinien stanowić przedłużenie kierowcy. Skupiam się nie tylko na wyglądzie zewnętrznym, ale też prowadzeniu, dźwięku silnika i tym, co czuję, kiedy ścigam się konkretnym pojazdem. To dla mnie prawdziwy zaszczyt, że miałem możliwość pracować z McLaren i wcielić w życie model Ultimate Vision Gran Turismo” – komentuje Kazunori Yamauchi, prezes Polyphony Digital, studia odpowiedzialnego za Gran Turismo Sport.

Źródło: McLaren Media, Polyphony Digital, PlayStation

Odsłon: 3164 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij
  1. raffal81
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-09-21 15:04

    Mają rozmach skurczybyki ;]

    Skomentuj

    1. DarMor
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-22 12:05

      Jak pod maską będzie silnik Hondy to to daleko nie zajedzie :D hahaha

      Skomentuj

  2. bodziokrak
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-09-21 15:11

    Będzie wersja LPG ?

    Skomentuj

    1. raffal81
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-09-21 15:36

      Też się nad tym zastanawiałem, bo chciałem kupić, ale gdzie tam zbiornik schować :D

      Skomentuj

  3. axelbest
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-09-21 15:27

    Crysis w nim pójdzie? :D

    Skomentuj

  4. Q2hvY2hsaWs8
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2017-09-21 16:23

    Buhaha, jaki tandetny marketing... czym to się różni od wszelakiej maści wymyślonych nielicencjonowanych samochodów w różnych ścigałkach? Bo McLaren? Przecież to gra, można zrobić wszystko... a sam samochód po 2030 będzie miał wspólną tylko nazwę z tym w grze, o ile w ogóle powstanie. Sprawdźcie jak się jeździ na tle innych samochodów - przecież to gra, kamerę mogę ustawić gdzie chcę i właściwości jezdne mogę zrobić jakie chcę. Może nawet brać zakręty o kącie prostym jadąc 400km/h. Przecież już to w serii NFS jest. Jaka bzdura. Jedyne co to ktoś się z modelem napracował, reszta to marketingowy bełkot.

    Skomentuj

    1. krzemien95
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-09-21 16:49


      Myślę, że jednak projektanci mają pojęcie o robieniu takich rzeczy i biorą pod uwagę np rozkład masy i jakąś "symulację" zachowania się pojazdu na torze przeprowadzają... Aerodynamika też musi być regulowana przy pomocy komputera, bo przecież nikt nie będzie robił miliona podobnych części by uzyskać najlepszy stosunek prędkości do przyczepności.

      Skomentuj

      1. Q2hvY2hsaWs8
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-09-21 17:09

        W ogóle nie zrozumiałeś, co napisałem.

        To jest czysty marketingowy bełkot. W grze to mogę sobie zrobić model malucha, który będzie miał takie same właściwości jezdne co Bugatti Veyron.

        Ja rozumiem, że McLaren zaprojektował koncept samochodu i pozwolił go przełożyć do gry. Spoko, ładny, futurystyczny. Ale pisanie o tym, że gracze doświadczą czegoś zupełnie innego, bo ten ich samochód taki super wyjątkowy - specjalnie do GT Sport, to już czysta fantazja twórców gry, co zrobią, a zrobią to co McLaren sobie założył, i nie będzie miało to żadnego przełożenia na to co może faktycznie kiedyś powstanie. Na pewno gracze poczują tę zmienioną pozycję za kierownicą, szczególnie jak będą leżeć na kanapie z padem w ręku. A może jeszcze zaprojektują specjalny pneumatyczny fotel z kierownicą i monitorem, sprzedawany z PS4? Śmiech na sali i tyle.

        Skomentuj

    2. drcocaina
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-21 21:58

      Jest jak piszesz - PS4 kwiczy i trzeba komuś dać w łapę żeby podaż wzrosła. Tyle w temacie.

      Skomentuj

  5. lysycoprobo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-21 19:11

    ciekawe czy bokiem będzie dało się tym polatać

    Skomentuj

  6. barteo1201
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-21 20:27

    Już w project cars były 4 samochody stworzone na potrzeby gry, wszystkie w odpowiednich klasach lmp (lemans prototype). Wyglądają rewelacyjnie.

    Skomentuj

    1. NewUnnamedUser
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-21 22:03

      "Już"? w Project Cars... Sto lat temu jak nie było jeszcze nawet studia, które tworzy PC, to w Gran Turismo były fury koncepcyjne robione w kooperacji ze znanymi markami na wyłączność gry GT.

      Skomentuj

  7. hideo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-22 07:42

    wow fajny McLaren

    Skomentuj

  8. cacodemon
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-09-22 08:24

    To auto miało się znaleźć w GT6. Takie były obietnice producenta. Poza McLaren swoje projekty miały stworzyć Audi, Alfa, Lamborghini i inni znaczący producenci aut. Skończyło się na nieco ponad 10 modelach, a reszta... bye bye ! Kup PS4 i GTS to wtedy może zobaczysz resztę. Brzydkie zagranie od Polyphony

    Skomentuj

  9. sabaru
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-22 09:56

    No i co w tym takiego specjalnego.