Na topie

Media-Tech MT4163: niedrogi tuner DVB-T pod USB 2.0

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Komputery

Kategoria: Komputery Laptopy Tunery TV Producenci: Media-Tech

DVB-T Navigator MT4163 to nazwa nowego tunera z oferty firmy Media-Tech, przeznaczonego do odbioru cyfrowej telewizji w wysokiej rozdzielczości na komputerze klasy PC.

AA

Media-Tech DVB-T Navigator MT4163 to niewielki (52x20x14mm) i lekki (11g) tuner, który łączy się z komputerem poprzez port USB 2.0, co sprawia, że urządzenie to jest naprawdę mobilne. Wśród najważniejszych funkcji zapewniającego wysoką rozdzielczość (kodowanie MPEG-4/h.264) tunera znajdziemy między innymi PVR i TimeShift, dzięki którym bezproblemowo zaprogramujemy nagrywanie programów i otrzymamy możliwość odtworzenia ich w dowolnym momencie.

DVB-T

Tuner wyposażony został w antenę z magnetyczna podstawką, ale pozwala też na podłączenie standardowej anteny TV za pomocą przejściówki. Dodatkowo, sam automatycznie wyszukuje programy oraz, jeśli operator to wspiera, wyświetla EPG, teletekst i napisy do programów i filmów.

Całości dopełnia przejrzysty i intuicyjny interfejs oraz możliwość współpracy z centrum MT7001, co jeszcze bardziej zwiększyć powinno funkcjonalność urządzenia.

W zestawie, wraz z samym tunerem znajdziemy membranowy pilot zdalnego sterowania, z poziomu którego mamy dostęp do większości najważniejszych i najczęściej używanych funkcji (włączanie/wyłączanie, regulacja głośności, zmiana kanału itp.).

Tuner DVB-T Media-Tech MT4163 z pilotem

Producent oferuje 2-letnia gwarancję na tuner, a cenę detaliczną ustalił na 64,99 złotych.


Więcej o tunerach TV:

Źródło: Media-Tech

Odsłon: 28227 Skomentuj newsa
Komentarze

16

Udostępnij
  1. FajnyNick
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2011-10-26 12:01

    A coś takiego z anteną od razu co by innej nie podłączać jest dostępne i polecacie?

    Skomentuj

    1. zurcios
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2011-10-26 12:31

      Nie polecałbym - wbrew stwarzanym pozorom cyfryzacja nie doprowadza do tego, że odbierzesz sygnał na byle druciku. Oczywiście jak masz bezpośrednią widoczność z nadajnikiem to powinno być całkiem nieźle.
      Ja mieszkam ok 10-12 km od nadajnika (w Krakowie) i są tu nadawane dwa multipleksy - niestety na felernych, moim zdaniem kanałach i mocach. MUX 3 (TVP1,2itp) z mocą 2 lub 10kw (róźnie to podają) ale tak czy siak antena pokojowa nie widzi sygnału w ogóle (pokój na parterze po stronie przeciwnej od nadajnika). Z Kolei MUX2 jest z dużą mocą 63kw (odbiera w pokoju), ale za to na bardzo wysokim kanale 64 - co wymaga ode mnie przeróbki dość dobrej instalacji analogowej (tylko robionej dawniej na kanały do 60 - bo do tego kanału nadaje teoretycznie TV).
      No ale wracając do artykułu - wbudowana antena może się okazać strzałem w stopę producenta, bo nie masz możliwości jakiegokolwiek manewru i mimo że sam tuner mógłby być ok, to bez dobrej jakości sygnału będzie do kosza.
      Podsumowując - zamieszania z cyfrówką bedzie co niemiara, bo stawiam, że ok 30-40% ludzi będzie miało warunki do bezproblemowego odbioru. Pozostali sygnał będą niby mieli, ale bez inwestycji w odpowiednie anteny, pozostanie im tylko radio - czyli nie mam mowy o DARMOWEJ TV.

      Skomentuj

      1. Eyeer
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2011-10-26 15:35

        Mieszkam 32 km od nadajnika i odbieram mux 3 na antenie kierunkowej za 50 zł - sygnał na poziomie 98%

        Skomentuj

      2. marcszcz
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-10-26 16:33

        NTC w Polsce od samego początku była projektowana do odbioru poprzez zewnętrzne anteny. Pisanie, że nie ma dostępu, bo nie można odebrać na byle druciku lub antenie wewnętrznej, jest pomyłką.

        Skomentuj

      3. bryla10
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2011-11-03 20:02

        Przecież ten tuner nie ma wbudowanej anteny, tylko podłącz się zewnętrzną...
        Co do tunerów mój brat ma też z Media-tech ale MT4161 i bardzo sobie chwali dał coś ok 60zł

        Skomentuj

  2. wildthink
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-10-26 12:26

    Ciekawe jak to działa. Może zrobicie jakiś mały test takich tunerów - czy to jest warte swojej ceny (na szczęście niezbyt wygórowanej).

    Skomentuj

    1. noel24
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-10-26 12:39

      No, tych tunerów od czorta, ale który wybrać? Dopisuję się do wniosku. Test tunerów od 50 do 200zł z wyszczególnieniem korzyści z zakupu droższego (chyba wszystkie są oparte na chipach 2-3 producentów).

      Skomentuj

    2. zurcios
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-10-26 12:41

      Ja myślę, że tunery będą działy całkiem przyzwoicie - to tylko kwestia wygody softu i pilotów który je obsługuje. Niestety -jak pisałem wyżej - spodziewam się że naprawdę sporo osób będzie miało problemy z jakością sygnału. Obym był tylko specyficznym przypadkiem, ale byłem na 100% przekonany że odbiorę cyfrową TV bez problemu, a muszę zrobić niemałą inwestycje, żeby ją odbierać (a odbiór analogowej mam idealny).

      Skomentuj

      1. zurcios
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-10-26 12:43

        aaa -żeby nie było że nic nie wiem :-) - kupiłem ostatni stacjonarny tuner Signal HD-527 - i jak chodzi o moje potrzeby: TV + EPG, Nagrywanie na USB i odtwarzanie z USB to sprzęt jest super.
        Oparty o chipset MSTAR 7818 jest dość szybki - tylko pilot mógłby być ciut lepiej wykonany, ale cóż - taka jest chińszczyzna....

        Skomentuj

  3. amb00
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-10-26 13:18

    Całkiem tani.

    Skomentuj

  4. maciek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2011-10-26 13:49

    "radia w wysokiej rozdzielczości"?

    Skomentuj

  5. shadowman333
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-10-26 15:18

    Jak już ktoś wcześniej napisał - do odbierania sygnału na dołączonej antence wymagane jest, żeby "widziała się" z nadajnikiem, natomiast na "dachowej" antenie jest już ok. W moim przypadku odbieram na antenie siatkowej ze wzmacniaczem (ponoć jedne z gorszych anten) z odległości 40km obydwa MUX-y - jeden 20kW, drugi 100kW. Jeśli chodzi o same tunery to pozytywne opinie zbierają te, które są na chipsecie IT9135 (w przypadku tunerów na USB). Sam taki posiadam (56zł z przesyłką) i spisuje się idealnie. Reszta to kwestia oprogramowania. Jeśli ktoś posiada sprawną instalację antenową i nie ma problemów z czystym odbiorem TV analogowej to polecam kupić taki tuner.

    Skomentuj

  6. jacy4
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2011-10-26 17:13

    Chińszczyzna + logo media-techa. Chyba jeszcze 2 firmy mają identyczny tuner i pilot do niego.

    Skomentuj

  7. janusz10111995
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-10-26 19:40

    Ja sobie zakupiłem tuner marki ASUS U3100 Mini Plus DVB-T ... orginalna antenka, która była dołączona do zestawu odbierała dobrze kanały mimo że była skierowana na ścianę, lecz trzeba było się namęczyć żeby sie nic nie ścinało i był dobry zasięg ... dzisiaj zakupiłem sobie antene pokojową SONUS TV i teraz mi normalnie wszystkie kanały odbiera i nie było problemu z ustawieniem jej. Odbiera mi także pare stacji radiowych. Ogólnie tuner jest fajny mimo że kosztował 160 zł + antena 68 zł . Jestem z tego zestawu zadowolony :)

    Skomentuj

  8. Varso
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-10-26 19:54

    piknie - Wystąpił błąd serwer, zapraszamy za kilka minut.

    Skomentuj

  9. KapitanTypho
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-11-17 15:36

    Posiadam troszkę starszy model media-techa MT4161 i jestem bardzo zadowolony. Do nadajnika mam jakies 15 KM i ściąga ładnie na tej małej antence co jest w zestawie....oczywiscie pod warunkiem, że przyczepimy ją do grzejnika :) Oprogramowanie arc soft sprawdza się świetnie. Ja jestem zadowolony :)