Na topie

Messenger pozwoli „odwysyłać” wiadomości

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Każdy może się pomylić i każdemu należy się też możliwość naprawienia tego błędu. Dotyczy to także przypadkowo wysłanych wiadomości w komunikatorach, takich jak WhatsApp, Instagram Direct czy właśnie Messenger.

 • Messenger pozwoli „odwysyłać” wiadomości
A A

Rok temu pojawiła się w WhatsAppie, jest dostępna w Instagram Direct, a wkrótce trafi też do Messengera. Opcja umożliwiająca usunięcie wiadomości po jej wysłaniu (a więc: cofnięcie tego procesu) znalazła się na liście funkcji, które mają zwiększyć komfort korzystania z (kolejnego) popularnego komunikatora w katalogu Facebooka

Messenger app

Funkcja ta ma być przydatna w sytuacjach, gdy na przykład wyślemy wiadomość nie do tej osoby, co trzeba, o co nietrudno, gdy równocześnie dyskutuje się z wieloma osobami. Pozwoli też wyeliminować niezauważone wcześniej literówki. 

Messenger - jak cofnąć wiadomość?

Taka opcja pojawić ma się „już wkrótce” i będzie działać podobnie jak w przypadku WhatsAppa. Innymi słowy: będzie można skasować wysłaną wiadomość poprzez przytrzymanie jej dymka i wybranie opcji „Usuń > Usuń u wszystkich”. Wtedy zniknie ona z okna rozmowy zarówno u nadawcy, jak i odbiorcy.

Messenger gumka

W przypadku aplikacji Messenger cofanie wiadomości będzie możliwe tylko przez 10 minut od momentu jej wysłania. To jednak raczej wystarczająco długo, by zorientować się o pomyłce. 

Dodajmy jeszcze, że pierwszymi publicznymi testerami nowej funkcji będą prawdopodobnie użytkownicy Messengera korzystający z iUrządzeń. 

Źródło: TheVerge, CNET. Foto/ilustracje: Pixabay (CC0) - aliuyargraphics (1), Digitalpfade (2), PublicDomainPictures (3)

Odsłon: 3964 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. raffal81
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-11-08 09:30

  To cofnięcie wiadomości jest już od jakiegoś dłuższego czasu w messengerze, czy to jeszcze coś innego ?

  Aż z ciekawości przed chwilą sprawdziłem, działa.

  Skomentuj Historia edycji

  1. Smuga
   Oceń komentarz:

   12    

   Opublikowano: 2018-11-08 09:59

   Jest napisane jak wół, że chodzi o usunięcie U ODBIORCY. Do tej pory była opcja dowolnego usuwania wiadomości po swojej stronie. Teraz w ciągu 10 minut będzie można wywalić pod obu stronach.

   Skomentuj

   1. raffal81
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-08 15:43

    Ok odbiorca jest pipą, nawet nie umiała sprawdzić czy znika wiadomość :D masakra ;] ok nie znika faktycznie ;] przyznaje się bez bicia ;)

    Skomentuj Historia edycji

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!