Na topie

Metro: Exodus, gra na wyłączność Epic Games Store, z opcją pre-load na... Steam

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: 4A Games Metro Steam strzelanina Producenci: Deep Silver

Konsekwencje decyzji podjętej przez Koch Media / Deep Silver cały czają odbijają się szerszym echem. Na szczęście premiera Metro: Exodus już za chwilę.

  • Metro: Exodus, gra na wyłączność Epic Games Store, z opcją pre-load na... Steam
A A

Jeszcze tylko kilkadziesiąt godzin i można będzie rozpocząć zabawę z jedną z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku. Bo chociaż w kalendarzach dopiero luty, Metro Exodus bez wątpienia może być tak określane. Nie zmieniło tego nawet zamieszanie wywołane nie tak dawno przez wydawcę.

Chodzi tu oczywiście o fakt, iż sprzedaż Metro Exodus na Steam została wstrzymana. Przez rok właściciele PC będą mogli zakupić grę jedynie w Epic Games Store. Okazuje się, że w przypadku opcji pre-load (wcześniejsze pobranie plików z grą tak, aby wystartować z zabawą od razu po premierze) znów pojawia się zamieszanie.

Z prostego powodu, opcja pre-load dostępna jest jedynie na... Steam. Oczywiście dotyczy tych osób, które złożyły zamówienia wstępne przed wycofaniem gry z tej platformy [czyli do 28 stycznia 2019 roku - przyp. red.].

Premiera Metro: Exodus już 15 lutego. Gra będzie dostępna na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Zapoznajcie się z naszym artykułem sprawdzającym, jak Metro: Exodus prezentuje się z ray-tracingiem. Jeśli macie chwilę to możecie również rzucić okiem na kolejny materiał wideo zza kulis produkcji.


Źródło: dsogaming, twitter - Metro Exodus, Techland Wydawnictwo

Odsłon: 6610 Skomentuj newsa
Komentarze

20

Udostępnij

Gry komputerowe w marketplace

  1. mutissj
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-02-13 20:20

    Świetna gierka, świetny klimat,

    szkoda że nie ma na Steama...

    Skomentuj

  2. gameforever
    Oceń komentarz:

    -20    

    Opublikowano: 2019-02-13 20:27

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    no jestem mega ciekaw jak to będzie u mnie chodziło
    6600k@4.5GHz/16GB/2060@1465/1950
    ktoś może ma jakieś testy na podobnym konfigu?

    Skomentuj

    1. xbk123
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-13 21:09

      Wszyscy już mają testy na podobnym konfigu, zwłaszcza przed premierą. Wejdź sobie na guru3d lub inne tech strony i zobaczysz tam czego mniej więcej możesz się spodziewać.

      Skomentuj

    2. mesjan
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-13 21:59

      Będzie latać jak ta lala na 5 fps dzieciaku. Szybko zmieniaj sprzęt na lepszy. Gdzie na takim czymś grać w gry.

      Skomentuj Historia edycji

  3. DragonRed
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-13 21:05

    Nie wiem po co Nvidia promuje ten DLSS bo jak zobaczyłem ten BLUR a chyba tak nie miało być to się zastanawiam czy standardy jakie serwuje teraz ta firma mają ją zbliżyć do jakości grafiki z PS4 ale nie Pro?
    Nvidia niestety dała zbyt mało pamięci VRAM do swoich kart i tylko RTX 2080Ti jeszcze jako tako pociągnie bo 8GB już teraz powoduje problemy i mało kto chce się narażać Nvidii.
    https://uploads.disquscdn.com/images/d6b4898149cdbe551c8fccde666876f04384478572868dcc16092fac4509c6ee.png

    Skomentuj

    1. awesome1337
      Oceń komentarz:

      -8    

      Opublikowano: 2019-02-13 21:19

      słaby troll 2/10

      btw Deep Learning SS, polecam sprawdzić co to słowo znaczy

      Skomentuj

      1. DreamerDream
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-02-14 07:22

        Nazywasz innych trollem, a sam się w niego bawisz. Jeżeli nieświadomie to lvl hipokryzji lvl hard ;p

        Polecam się najpierw zaznajomić jak działa DLSS i w jaki sposób wykorzystuje te twoje ładne hasełko. Podpowiem. DLSS wykorzystuje też upscaling.

        Skomentuj

      2. Sander Cohen
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2019-02-14 19:21

        Hmmm. Jak Sony a wlasciwie powiazani z Sony developerzy wprowadzili na konsolach PS4 checkerbord to wszyscy PCtowcy szydzili jaki to syf i malaria. Jak nVidia wprowadzila DLSS to wszyscy sa zachwyceni. Wiem ze to rozne technologie, ale smierdzi to jak kupa pytona po miesiecznym trawieniu.

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-02-14 21:24

          tylko ze CR nie jest zły - w przypadku wykorzystania telewizora 4k jest to wrecz bardzo na czasie rozwiązanie.
          Na PC tez było cos podobnego stosowane w wielu grach.

          Ja rozumiem ze sa onanisci sprzetowi co musza miec 4k natywnie bo sprawdzają kazdy piksel - bawi mnie zawsze jak ktos wrzuca jakies screeny i porownania robi na 300% zoomie.
          Nie dla nich zatem telewizja i materiały w 4k bo przeciez wideo tez nie jest natywnie zapisane w 4k ;)

          tego typu sztuczki potrafią na maszynie o niewielkiej mocy dac ciekawe rezultaty i to o to chodzi przeciez.

          kiedys w TV oszukiwalo sie ludzi za pomoca przeplotu i jakos nikt nie narzekał bo było fajnie.

          najwiecej o graniu w 4k zawsze mają tu do powiedzenia Ci którzy nawet monitora 4k nie widzieli ale oczywiscie musza się wypowiedziec.


          Skomentuj

  4. solasoft
    Oceń komentarz:

    -7    

    Opublikowano: 2019-02-13 21:07

    System juz czeka GTX 1080TI SLI

    Skomentuj

  5. HardCorak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-13 21:13

    Jaki preload na steam? Mam zakupione 28.01.2019 i pobrać nie mogę do tej pory...

    Skomentuj

    1. login1969
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-13 21:39

      Musiałbyś kupić przed 28.01.2019.

      Skomentuj

    2. n4zgul
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-13 22:34

      Też mam kupioną 28.01 i nie mogę pobrać gry z Steam , piszę mi że gra Metro Exodus będzie wkrótce dostępna.

      Skomentuj

  6. xbk123
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-13 22:06

    Tak w ogóle to jestem zaskoczony tym, że steam taką prowizję brał. 30%?

    https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/steam-schodzi-z-prowizji-dla-kilku-polskich-spolek-to-okazja-do-poprawy-marz,akcje,230512

    Skomentuj

    1. projectdarkstar
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2019-02-14 08:34

      Jesteś zaskoczony, że korporacja zdziera ile może korzystając ze swojej dominującej pozycji rynkowej?
      Mało wiesz o świecie.

      Skomentuj

      1. fallen
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2019-02-14 09:57

        Jesteś zaskoczony, że prywatna firma, która przez lata budowała swoją pozycję od zera chce zarabiać pieniądze na tym, co sama zbudowała?

        Myślisz, że ściąganie gier z superszybkich serwerów, streamy, chaty, rozwój gier pod linuxa itp są darmowe i utrzymanie tej całej infrastruktury nic nie kosztuje? To firma jak każda inna, musi na siebie zarabiać, a nie rozdawać wszystko za pół darmo. Załóż firmę to się przekonasz...

        Skomentuj

        1. xchaotic
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-02-14 10:47

          cos tam kosztuje ale mniej niz myslisz - Gaben tarza sie w pieniadzach wiec dla popularnej gry mogli by zrobic prowizje typu 3% a nie 30.

          Skomentuj

          1. awesome1337
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-02-14 12:27

            popularne gry maja niższy %

            wszystko zależy od sprzedaży, im wieksza tym steam mniej zabiera jako prowizja

            Skomentuj

        2. projectdarkstar
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-02-26 10:48

          Widzę, że sens mojej wypowiedzi kompletnie ci umknął.
          Przykre, ale nie niespodziewane.

          Skomentuj

      2. gregory7
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-02-15 04:12

        Ale jak ps store zabiera 30% lub więcej i niema konkurencji to jest ok? Co za burak!