Na topie

Microsoft potrafi docenić dobrego hakera

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Tematyka: Hakerzy Microsoft Office Producenci: Microsoft

Za informację o luce w zabezpieczeniach chmurowego pakietu biurowego Office 365 firma Microsoft jest w stanie zapłacić nawet 15 tysięcy dolarów.

Microsoft potrafi docenić dobrego hakera

A A

Bug bounty to jedna najciekawszych inicjatyw i dobrze widzieć, że staje się coraz popularniejsza wśród producentów oprogramowania. Zachęca ona „białe kapelusze”, czyli tych dobrych hakerów, do poszukiwania luk w produktach, dzięki czemu twórcy zwiększają bezpieczeństwo, a „odkrywcy” zgarniają nagrody. Najlepiej, gdy – tak jak w przypadku Microsoftu – są to nagrody niemałe.

Od jakiegoś już czasu Microsoft oferuje nagrody w zamian za informacje o lukach w przeglądarce Edge, środowisku .NET Core czy usługach Azure. Teraz dołącza do nich chmurowy pakiet biurowy Office 365 w wersji testowej (Insider). Motywować do poszukiwania w nim błędów mają całkiem spore pieniądze – w zależności od wagi odkrycia: od 500 do nawet 15 000 dolarów.

Firmę Microsoft najbardziej interesują zgłoszenia na temat ataków z wykorzystaniem załączników w Outlooku oraz makr w popularnych edytorach, a także sposobu na ominięcie piaskownicy Office Protected View. W obecnej formie program będzie aktywny do 15 czerwca – szczegółów na jego temat powinniście szukać na stronie TechNet.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że jeszcze bardziej hojny jest właściciel usługi 1Password. Za złamanie zabezpieczeń tego menedżera haseł oferuje on 100 tysięcy dolarów. Najlepsze zaś jest to, że wiele wskazuje na to, że tego typu programów będzie coraz więcej.

Źródło: TechNet

Odsłon: 3324 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. kitamo
  Oceń komentarz:

  8    

  Opublikowano: 2017-03-17 10:37

  a u nas od 5 do 15 lat ;)

  Skomentuj

  1. sn00p
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-03-17 11:40

   Kitamu dla dobrego hakera niema "u nas" Jeśli masz jakaś wiedze na temat zabezpieczę i obsesje na punkcie ich obchodzenia to znajdziesz w internecie tysiące ofert tego typu a 15 tysięcy $ to średnia półka. Dobry haker który szuka pracy na etat to matoł nie haker. Młodzież za dużo się naoglądała Mr Robot?

   Skomentuj

   1. kitamo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-17 13:56

    weź przeczytaj artykuł a później to co chcesz komentować bo farmazony piszesz

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!