Na topie

Surface Laptop - Microsoft prezentuje ciekawego laptopa za 999 dolarów [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Komputery Laptopy Technologie i Firma Tematyka: edukacja Sprzęt do firmy Surface Producenci: Microsoft

Nienaganna stylistyka, doskonała ergonomia, bardzo wysoka wydajność i system Windows 10 S – oto, czym cechować ma się Microsoft Surface Laptop.

  • Surface Laptop - Microsoft prezentuje ciekawego laptopa za 999 dolarów [AKT.]
A A

Surface Laptop. Oto najnowszy członek rodziny Surface – sprzętu Microsoftu do konkretnych zastosowań. Tym razem jednak laptop przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów. Choć może to być też niezły sprzęt do firmy, jak i użytkowników domowych.

Microsoft wreszcie stworzył tradycyjnego laptopa – tylko tego brakowało w rodzinie, na którą obecnie składają się hybrydy i AiO. Surface Laptop prezentuje się elegancko, będzie miał 10 milimetrów grubości z przodu i 14,5 mm z tyłu, a do tego dostępny będzie w czterech wersjach kolorystycznych. 

Microsoft Surface Laptop wygląd

Microsoft Surface Laptop to laptop z 13,5-calowym ekranem dotykowym PixelSense i klawiaturą z materiału Alcantara (tego samego, co w Surface Pro). To połączenie owocować ma wysokim poziomem komfortu użytkowania. 

Producent postarał się tez o odpowiednią wydajność, którą zapewniać mają potężne podzespoły, na czele z procesorem z rodziny Intel Core i7 lub i5. Na specyfikację składa się też SSD o pojemności do 1 TB. Czas pracy, według Microsoftu, sięgnie aż 14,5 godz.

Surface Laptop to pierwsze znane nam urządzenie z zapowiedzianym dopiero co systemem Windows 10 S, co jasno wskazuje na to, że jest to laptop kierowany do sektora edukacyjnego. 

Jeśli jednak okrojenie z możliwości instalacji aplikacji spoza Windows Store na rzecz zwiększonej wydajności, dłuższego czasu pracy i poprawionego bezpieczeństwa jest dla was do przyjęcia, to nie musicie być studentami, by zainteresować się tym laptopem.

Ceny rozpoczną się już od 999 dolarów, co pozwoli Microsoftowi poważnie rywalizować z firmą Apple i jej MacBookiem. Czy skutecznie – to się dopiero okaże.

AKTUALIZACJA: Znamy już ceny Surface Laptop w euro. Oto one:

Procesor: Intel Core i5 Intel Core i5 Intel Core i7 Intel Core i7
Pamięć: 4 GB 8 GB 8 GB 16 GB
SSD: 128 GB 256 GB 256 GB 512 GB
Cena: 1149 euro 1449 euro 1799 euro 2499 euro

Pojawi się również wariant z procesorem Core i7, 16 GB pamięci DDR4 RAM i SSD o pojemności 1 TB.

Źródło: Microsoft, Engadget

Odsłon: 5400 Skomentuj newsa
Komentarze

28

Udostępnij
  1. Ethanar
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-05-02 17:34

    Bardzo dobrze zapowiadający się komputer.

    Skomentuj

      1. Snack3rS7PL
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2017-05-02 20:25

        To jest Microsoft, kafelki w oknach wykładzina na klawiaturze, tego nie zrozumiesz :D

        Skomentuj

      2. Snack3rS7PL
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-05-02 20:28

        "Możliwe, że stylistyką zajmował się jakiś rom z pięknym dywanem na ścianie."

        Hahhaha :D

        Skomentuj

      3. Snack3rS7PL
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-05-02 20:29

        Skoro szefem jest Hindus to designerem może być Rom :DDD

        Skomentuj

    1. Dudi4Fr
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-05-02 22:47

      Sarkazm? Ponieważ wydaje mi się że nie czytaliśmy tego samego artykułu.

      Skomentuj

  2. wizdar
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-05-02 18:02

    Cena i czas pracy podany dla wersji z m3, SSD 1TB w wersji za 1999USD, a wydajność będzie w i7.
    Takie rzeczy to tylko w Erze.

    Skomentuj

  3. ifeelveryblah
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-05-02 18:05

    Wygląda na to, że znowu kasują konkurencję spod znaku robaczywego jabłka.

    Skomentuj

      1. Snack3rS7PL
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-05-02 20:30

        Raczej posiadacze jabłek wyzywają właśnie innych od biedoty, czyżbyś był jednym z nich?

        Skomentuj

      2. mat9v
        Oceń komentarz:

        9    

        Opublikowano: 2017-05-02 21:39

        Aż się boję odezwać, bo mnie ktoś biedakiem i hejterem nazwie :) Posiadacze Apple to z reguły laicy, którzy o sprzęcie mają niewielkie pojęcie i dlatego łatwo im wciskać słaby komputer w ładnej oprawie. Nic w tym złego, ani nawet nowego, producenci od zawsze na tym żerują. Posiadacze Apple rzadko hejtują bo im takie potyczki wiszą, nawet jeśli zaglądają na portale technologiczne, mają kasę, lubią ją wydawać na świecidełka, chcą mieć "styl" (choć jak się zastanowić, bycie takim samym jak setki milionów innych ludzi o stylu nie świadczy), a przede wszystkim chcą mieć spokój i w miarę bezproblemowy sprzęt. Tak, statystycznie Apple jest mniej awaryjny niż Android i dużo mniej awaryjny niż Windows. Poza tym bogaci ludzi, którzy dorobili się uczciwą pracą (a nie przez kradzież, spadek czy los), są z reguły raczej oszczędni bo znają wartość pieniądza która się przekłada na ich wysiłek i poświęcony czas.

        Skomentuj

          1. ifeelveryblah
            Oceń komentarz:

            -7    

            Opublikowano: 2017-05-03 10:37

            Żałosny jesteś ludziku. Wyzywać innych od biedoty bo mu się bardziej podoba laptop konkurencji za minimum 5 koła. Żałosny i upośledzony?

            Skomentuj

  4. AndreoKomp
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-05-02 18:52

    Ciekawe kiedy zaczną produkować sprzęt tego typu z ceną opłacalną do użytku domowego. Na razie ceny takich "zabawek" przekraczają cenę bardzo dobrego komputera PC.

    Skomentuj

  5. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-05-02 22:12

    "co jasno wskazuje na to, że jest to laptop kierowany do sektora edukacyjnego. " - ceny od 1149€

    No to teraz MS dowalił do pieca.

    Juz widzę tych wszystkich studentów lecących po lapka w tej cenie do tego z odchudzonym Windowsem. W sumie to Windows bez Windowsa... A znając MS nie da się tam wgrać nic innego niż W10S...

    Skomentuj

    1. WhiteDrag0n
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-05-03 14:08

      Powiem tak... Jeżeli tatuś da pieniążki na Maca, to na Surface'a też by dał. :P I o ile u nas to rzadkość, to myślę że na zachodzie taki produkt ma szansę przyjąć się bardzo dobrze.

      Być może jest to bardzo kontrowersyjna opinia, ale sądzę że Microsoft zrobił krok w dobrym kierunku. Żeby odnosić sukcesy trzeba umieć czytać rynek i dostosowywać się do niego, a jak pokazało Apple - funkcjonalność systemu nie jest ceniona tak bardzo, jak kiedyś.

      Ja osobiście nie wybrałbym takiego sprzętu na studia. Raz - że porządny laptop z i5, 8GB RAM i 256GB SSD można kupić za o wiele mniej niż 6000zł, a dwa - że oferta Windows Store to póki co jedna wielka niewiadoma. Wątpliwe jest, by zostały do niej dodane specjalistyczne programy z których korzysta się na danych kierunkach i uczelniach, nie wiadomo nawet czy niezbędne programy takie jak Github zostaną zamieszczone w ofercie MS. Mam tylko nadzieję, że do modelowania 3d i projektów technicznych dadzą coś normalnego, a przynajmniej nie będą próbowali wmówić odbiorcom że Paint 3D w zupełności wystarczy...

      Ano i jest jeszcze sprawa rozrywki. Rozumiem, że na W10S nie pójdzie 98% gier? Czy oni spodziewają się, że typowy użytkownik w wieku 19-26 lat, zadowoli się wyłącznie Netflixem, Pasjansem i Candy Crush Sagą? ...

      Skomentuj

      1. Snack3rS7PL
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2017-05-03 20:12

        Przecież to jest strasznie brzydkie i wygląda tandentnie, jak niby miałoby się to sprzedać?

        Skomentuj

        1. WhiteDrag0n
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-05-04 00:43

          O gustach się nie dyskutuje. ;) Taka teraz moda - na proste, minimalistyczne i eleganckie. Myślę, że się sprzeda.

          Skomentuj

          1. Dudi4Fr
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-05-04 08:43

            Jak to ma się sprzedać? i5U, 4GB ram i SSD 128GB za 1149€? I do tego z Windows 10 w wersji demo, trzeba zapłacić 49€ żeby mieć normalnego windowsa...

            Byle jaki ultrabook rozkłada tą zabawkę microsoftu. Dla przykładu: ASUS Zenbook UX330UA-FB139R
            za 1299€ czyli trochę więcej niż najtańszy model Surface Laptop mamy:
            Core i7-7500U
            8 GB RAM
            SSD 512GB
            Ekran 13.3" 3200 x 1800 px
            2x USB 3.0 Type A + 1 x USB 3.0 Type C i wyjście micro HDMI.
            I do tego jest cieńszy i wazy 100g mniej...

            A i w jego cenie mamy prawdziwego Windowsa 10 a nie jakąś wersje testową

            Albo taki Acer Swift 3 SF314-51-535U
            i5 7200U
            8GB ram
            256GB SSD
            14" Full HD
            2 USB 3.0 A + 1 USB C
            +Normalny windows
            Za 699€ !!!

            Skomentuj Historia edycji

          2. WhiteDrag0n
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-05-04 10:16

            Docelowy target tego sprzętu to nie są ludzie, którzy patrzą na opłacalność. Targetem są ludzie, którzy patrzą na trendy.

            Owszem, laptopy o podobnej specyfikacji można kupić za połowę ceny Surface'a. Ze zwykłym Windowsem, nie wykastrowanym. Ale nawet wykastrowany Windows jest o niebo lepszy od jakiegokolwiek Mac OSa - a skoro jabłka się sprzedają, to to też sięsprzeda. :)

            Skomentuj

          3. Dudi4Fr
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-05-04 13:58

            Tylko że jabłka się sprzedają ponieważ jeśli chcesz MacOS to nie masz wyboru, wiec Apple moze wołać ile chce za swój sprzęt. Do tego armia fanatyków którzy nie dotkną niczego z Windowsem czy androidem. A tutaj MS będzie miał konkurencje ze strony 10+ producentów którzy robią podobny sprzed od lat.

            Po za tym nie za bardzo liczę iż Sufrace laptop stanie się trendem. Ms to nie Apple i nie maja takiej nagonki na sprzęt, Surface Lap pewnie skończy jak Zune...

            Skomentuj

          4. Snack3rS7PL
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-05-06 00:46

            Nie jest to proste, tylko prostackie, minimalistyczne - no ok, eleganckie - taka tandeta wygląda elegancko? O guście się nie dyskutuje? A słyszałeś że można mieć zły gust?

            Skomentuj

          5. Snack3rS7PL
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-05-06 00:55

            Zaklinaj sobie rzeczywistość dalej jak chcesz...może się sprzedać po warunkiem, że ogłupią ludzi do cna, co u Amerykanów jest jednak możliwe. Cokolwiek co się kupuje musi spełniać jakieś standardy i posiadać pewne walory, niekupuje się wybrakowanego produktu, bo po pierwsze nie będziesz miał z niego pełnej satysfakcji, po drugie - zachęcasz tym samym producenta do robienia badziewia, które i tak się sprzeda, a którego nikt by nie kupił, gdyby mu niezrobiono papki z mózgu reklamami i innymi kanałami marketingowymi manipulując jego potrzebami i kreując nowe obce mu do tej potrzeby i przekonania. Po trzecie - no na litość boską! Co wyróżnia to urządzenie spośród setek innych, które nie są ograniczone jakąś wersją demonstracyjną Windows 10!? Czy Ty człowieku jeszcze myślisz czy łykasz każdy bełkot, który Ci pod nos podsuwają? A może jesteś resellerem?

            Podsumujmy zatem:

            1)Niewyróżnia się specjalnie na tle wyglądu, porównując do Macbooka, w który segment celuje

            2)Posiada ograniczony system, w porównaniu do innych znacznie tańszych urządzeń z pełnym Windowsem

            3)Posiada ekran dotykowy, który absolutnie mu nie jest przydatny, a i tak należy przytrzymywać

            4)Kosztuje tyle co jakaś stacja robocza...w najbogatszej wersji a w najbiedniejszej - jedyne 5000zł...

            Ten sprzęt ma absolutnie same wady, widziałeś chociażby klawiaturę czy się jednak nie przyjrzałeś? Widziałeś wciśnięte na siłę strzałki? Widziałeś jak badziewnie ta klawiatura wygląda? Absolutnie nie ma się czym zachwycać, a Ty twierdzisz, że się sprzeda...ja p...

            Skomentuj

  6. BariGT
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-05-02 22:20

    "Jeśli jednak okrojenie z możliwości instalacji aplikacji spoza Windows Store na rzecz zwiększonej wydajności, dłuższego czasu pracy i poprawionego bezpieczeństwa jest dla was do przyjęcia..."

    W sensie programy WYŁĄCZNIE ze sklepu w lapku za 1150 ojro? szykuje sie hit sprzedażowy :D

    Skomentuj

    1. Dudi4Fr
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-05-02 22:27

      Windows S to tak naprawde nowa wersja Windows'a 8 RT która nie powinna istnieć... Ms sie popisal, nawet Apple wygląda na lepszy i tańszy produkt niż ten ich nowy lapek...

      Skomentuj

  7. protoCJ
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-05-02 22:56

    Są już polskie ceny na stronie sklepu Microsoftu

    Skomentuj

  8. supervisor
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-05-03 07:27

    Istnie studenckie ceny.

    Skomentuj

      1. Snack3rS7PL
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-05-03 20:16

        Sorry, ale na nawet na zachodzie, jest różnica w tym, czy wydasz, 1000 dolców czy 200 dolców, 800 dolców w kieszeni, nie wiem skąd u Ciebie przekonanie, że na zachodzie nikt nie szanuje swoich pieniędzy :D I to dlaczego? Dlatego, że zarabia więcej od przeciętnego Polaka? Przecież to bezsensu...przypominam, że różnica między takim Chromebookiem a tym czymś to grubo 800 dolców, serio myślisz, że to takie nic? Chyba czas już odfrunąć z rodzinnego gniazda kolego, bo żyjesz w jakimś świecie konfabulacji i złudzeń...

        Skomentuj

        1. WhiteDrag0n
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2017-05-04 00:56

          Skoro w Polsce ludzie nie szanują swoich pieniędzy i kupują najnowsze telefony za 3500zł, zamiast jakichś tańszych za 1200zł, to dlaczego na zachodzie miałoby nie być inaczej? Każdy chciałby mieć sprzęt najnowszy, najlepszy, markowy.

          800 dolarów - owszem, dla nas całkiem sporo, ale dla dobrze zarabiających ludzi z zachodu to naprawdę tyle co nic. Raz, że słabiej poczują utratę $8000 niż Polak utratę 3000zł, a dwa - że u nich Surface Laptop są w korzystniejszych cenach.

          i5/4/128:
          USA: $999 - Polska: 4999zł
          i7/16/512:
          USA: $2199 - Polska: 10999zł

          Jakieś jeszcze wątpliwości?

          Skomentuj

          1. Snack3rS7PL
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-05-06 00:58

            Co to znaczy każdy? Ludzie dzielą się na 2 grupy - tych którzy rozsądnie korzystają z pieniędzy i tych nierozsądnie je wydających. Ja mówiłem o tych rozsądnych