• benchmark.pl
 • Mobile
 • Microsoft Surface Mini może zadebiutować na początku przyszłego roku
Mobile

Microsoft Surface Mini może zadebiutować na początku przyszłego roku

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2013-09-27

Microsoft nie przejmuje się słabą sprzedażą tabletów Surface i konsekwentnie zamierza je rozwijać.

Microsoft Surface Mini tablet

Microsoft nie przejmuje się słabą sprzedażą tabletów Surface i konsekwentnie zamierza je rozwijać. Coraz bardziej prawdopodobne jest to, że wkrótce na rynku pojawi się Surface Mini.

Kilka dni temu odbyła się premiera Surface 2 i Surface 2 Pro. Względem poprzedników specyfikacja została tutaj nieco poprawiona, ale problemem nadal będzie wysokie ceny tych urządzeń. W przypadku Surface 2 zaczynać mają się one od 499 dolarów, ale jeśli chodzi już o Surface 2 Pro, to najtańsza konfiguracja stanowić będzie wydatek rzędu 899 dolarów.

Microsoft chce jednak wprowadzić do sprzedaży model, który oferowany będzie w nieco niższej cenie. Najprawdopodobniej będzie nim właśnie Surface Mini, o którym mówi się już od dłuższego czasu i którego premierę sugerowano nawet na końcówkę tego roku.

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że poczekamy na nią nieco dłużej. Surface Mini zadebiutować ma bowiem wiosną przyszłego roku i oferować 7,5" ekran o rozdzielczości 1400 x 1050 pikseli (proporcje 4:3) oraz system Windows RT 8.1 "Spring 2014 GDR".

Pozostała specyfikacja pozostaje tajemnicą. Wydaje się jednak, że równie ważna będzie tutaj cena. Dotychczasowe doświadczenia budzą obawę, że Microsoft nie zechce ustalić jej na szczególnie niskim poziomie.

Źródło: vr-zone

marketplace

Komentarze

7
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Czemu Surface jest lepszy od iPada np. http://www.youtube.com/watch?v=o-O8IJZvmzA
  Zaloguj się
 • avatar
  To w ogole sie sprzedaje ??? odważni albo naiwni ;))) gdzies mozna dorwac statystyki sprzedazy ??? calego tego SURFACE ?
 • avatar
  Microsoft ma słabe szanse aby mieć konkurencyjny sprzęt - chińczycy zrobią tańszy i lepszy. Jeśli chodzi o oprogramowanie to zawsze kluczowa była kompatybilność aplikacji, ale teraz to Microsoft jest niekompatybilny z iOS i Androidem.
 • avatar
  jak tytul zapowiada-moze ale nie musi..

  moze MSFT sie wydaje ,ze wymiar ich Surface nie odpowiedni jest i moze bedzie mozna z tego takze telefonowac...
 • avatar
  Czytajac tu i tam , jakoby ten mini ma byc oparty na x86 ( SocAtom) i byc wyposrzony w Windows 8.1...to by moze jakis sens mialo...czyli powolny pogrzeb RT...
 • avatar
  Nie potrafię pojąć jak mogą inwestować w Windows RT, który jest jedną wielką pomyłką. Mam wrażenie (które trwa od lat), że MS nie przegląda nawet internetu podczas rozwoju pomysłów tylko tapla się we własnym sosie adoracji.