Na topie

Microsoft świętuje 10-lecie serii Minecraft - oto Minecraft Earth

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry mobilne

Minecraft przenosi się nie tylko na smartfony, ale i do rzeczywistości. Minecraft Earth to gra, która będzie wykorzystywała technologię rozszerzonej rzeczywistości.

 • Microsoft świętuje 10-lecie serii Minecraft - oto Minecraft Earth
A A

Minecraft to swojego rodzaju fenomen, który, co potwierdzają ostatnie statystyki, zdaje się trwać mimo upływu lat. Być może nie każdy zdaje sobie sprawę, ale w tym roku obchodzimy 10-lecie serii Minecraft. I właśnie z tej okazji Microsoft przygotował coś nowego.

Przekroczenie liczby 200 milionów zarejestrowanych użytkowników Minecrafta może robić wrażenie. Wydawca nie zamierza jednak na tym poprzestawać, skrywanym do tej pory projektem okazuje się Minecraft Earth. To darmowa gra mobilna, która będzie wykorzystywała technologię rozszerzonej rzeczywistości.

Bardzo szybko padły tu porównania do Pokemon Go i są one jak najbardziej trafne. Oczywiście w tym przypadku cel będzie inny, podobnie jak w znanych do tej pory wersjach Minecrafta głównym założeniem ma być budowanie. W innym niż dotychczas wydaniu, ponieważ zdobywanie surowców ma odbywać się w trakcie spacerów ze smartfonem. Budowanie ma być możliwe w pojedynkę lub z innymi graczami, a jego efekty da się „przenieść do rzeczywistości”. Poza tym w grze mają pojawiać się specjalne wyzwania, dzięki realizacji których zdobędzie się punkty doświadczenia i inne nagrody.

Data premiery Minecraft Earth pozostaje niewiadomą. Pewne jest za to, że gra trafi na urządzenia z systemami Google Android oraz Apple iOS. Należy spodziewać się modelu free-to-play.


Źródło: minecraft, Xbox Polska

Odsłon: 7526 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij
 1. HomeAudio
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2019-05-18 15:40

  Pomysł fajny... szkoda że nie ma jeszcze jakiejś sensownego urządzenia AR bo sam telefon to tak jak patrzenie na świat przez dziurkę od klucza :/

  Skomentuj

 2. stalkerpl
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-05-18 17:00

  podobno twórcy tej gry nie zaprosili bo powiedział że czuje sie dobrze będąc białym człowiekiem który ma normalną rodzinę

  Skomentuj

  1. kitamo
   Oceń komentarz:

   -3    

   Opublikowano: 2019-05-18 20:03

   I bardz odobrze ze go nie zaprosili bo facet zepsuł by im PR a prawda taka że gosc z grą w obecnej postaci nie ma juz nic wspolnego (i to od baaardzo długiego czasu).

   Skomentuj

  2. awesome1337
   Oceń komentarz:

   -4    

   Opublikowano: 2019-05-18 22:29

   >bo powiedział że czuje sie dobrze będąc białym człowiekiem który ma normalną rodzinę

   nie, to jest ok

   bycie homofobem i rasista już nie

   i o ile oczywiście ma prawo do swojego zdania to Microsoft jaka szanująca się firma nie będzie (słusznie) zapraszać kogoś kto to takie debilizmy wygłasza

   Skomentuj

 3. blebleble
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-05-18 17:38

  Minecraft z teksturami i Ray Tracingiem.

  https://www.youtube.com/watch?v=93fooeo2v3M&t=49s

  Skomentuj

 4. blebleble
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-05-18 17:38

  Minecraft z teksturami i Ray Tracingiem.

  https://www.youtube.com/watch?v=93fooeo2v3M&t=49s

  Skomentuj

 5. gormar
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-05-18 19:21

  Nie miałem większych zarzutów do Pokemon GO. Zapewne dzięki temu, że nie umieścili żadnego punktu tej gry w moim ogródku ;). Ale ten Minecraft AR źle wróży. Przecież gimbaza będzie robiła dziwne napisy lub figury na domach nielubianych osób. Kto to będzie kontrolował i usuwał?

  Oczywiście ktoś na ten zarzut może odpowiedzieć: "co za problem, nie korzystaj". Ale wyobraźcie sobie, że co się stanie w sytuacji, gdy dziecko będzie chciało sprawdzić co to jest Minecraft AR a na swoim domu zobaczy wielkiego fallusa :(. Ewentualnie inne dziecko z sąsiedztwa będzie się z niego podśmiewało.

  Skomentuj

  1. kitamo
   Oceń komentarz:

   4    

   Opublikowano: 2019-05-18 20:04

   problemy pierwszego swiata

   Skomentuj

 6. PITUCH3
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-05-20 22:35

  Google Android oraz Apple iOS

  zaorali własny system , aż żal , zapowiadało się dobrze

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!