Na topie

Microsoft szykuje ważną zmianę dotyczącą Windows 10 i Windows 10 Mobile

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Oprogramowanie Systemy operacyjne Mobile Tablety Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Windows 10 będzie mógł pojawić się na mniejszych tabletach. Czy producenci z tego skorzystają?

  • Microsoft szykuje ważną zmianę dotyczącą Windows 10 i Windows 10 Mobile
A A

Windows 10 pod koniec lipca otrzymać ma dużą aktualizację Anniversary Update. Z pojawiających się na jej temat informacji wynika, iż zmian będzie sporo. Wygląda na to, że także w kontekście wymagań sprzętowych.

Nie obawiajcie się jednak, nie mówimy o tym, że system potrzebować będzie mocniejszych komputerów. Chodzi tutaj o kwestię wyjaśniającą, na jakich urządzeniach instalowany może być pełen Windows 10, a na jakich Windows 10 Mobile. Zajdą tu istotne zmiany.

Obecnie Windows 10 może być instalowany nie tylko na PC i laptopach, ale także na tabletach. W przypadku tych ostatnich wymagany jest jednak ekran o przekątnej przynajmniej 8 cali. Po zmianach system będzie mógł zawitać także na mniejsze tablety - granica zostanie obniżona do 7 cali.

W drugą stronę korygowane są natomiast wymagania Windows 10 Mobile. Na ten moment platforma ta dostępna jest dla urządzeń mobilnych z maksymalnie 8-calowymi ekranami. Producent zdecydował się poszerzyć dostępność do urządzeń z wyświetlaczami nawet 9-calowymi.

Windows 10 wymagania zmiany

Zobaczymy, która zmiana bardziej ucieszy producentów. Stawiacie na więcej urządzeń z pełnym Windows 10 czy może jednak popularyzację Windows 10 Mobile?

Źródło: digitaltrends, phonearena

Odsłon: 10224 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij
  1. mesjan
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2016-05-23 08:43

    A skąd Windows wie ile cali ma ekran urządzenia na którym go instalujemy?

    Skomentuj

    1. ModeratorChodziWRurkach
      Oceń komentarz:

      9    

      Opublikowano: 2016-05-23 08:58

      Od NSA.

      Skomentuj

    2. thoruus
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-05-23 09:07

      Dzwoni do Billa ;)

      Skomentuj

    3. mesjan
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-05-23 15:30

      Windows 10 nie sprawdza żadnej wielkości ekranu, co najwyżej rozdzielczość ekranu. 10 miesięcy temu był już instalowany na tabletach 7 calowych.

      Skomentuj

  2. adamgr
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-23 08:50

    Mam do wyboru Lumia 950 i S6.
    Brać Windowsa czy zostać przy Androidzie oto jest pytanie....

    Skomentuj

    1. robertnik
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-05-23 09:12

      Skoro nie podajesz żadnych wymagań to bież Windowsa, choć by po to by zobaczyć różnicę.
      Sam kupiłem Mamie i Dziewczynie. Im wystarczy że działa i jest prosty, nie przymulą go nawet jak zainstalują dziwną apkę. Sam mam Androida i zestaw naprawdę dziwnych aplikacji(lubię eksperymentować, a jak trzeba to radze sobie w konsoli). Nie żaby wszystko działało jak trzeba, ale mam sporo frajdy w psuciu i naprawianiu :)

      Skomentuj

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-05-23 11:31

      jak słuchawka to lepiej omijaj windowsa. statystyki sprzedaży lecą na łeb i windows staje się niszowy. smartfona czy tableta kupuje się żeby mieć dostęp do wielu aplikacji, systemy niszowe aplikacji nie mają.

      chyba że coś się zmieni w sprawie tzw. aplikacji uniwersalnych. ale dopóki win10 nie stanie się na pecetach dominujący, to o apkach uniwersalnych można póki co zapomnieć.

      Skomentuj

    3. Adios6293
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-05-23 11:52

      S6, mialem Lumie 920 I bardzo chwalilem ale jednak Android jest lepszy

      Skomentuj

  3. ShogunToranaga
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-05-23 09:17

    Ważna zmiana trzeba dodac wiecej opcji inwigilacji użytkownika!

    Skomentuj

    1. adamgr
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-05-23 10:48

      A da się więcej niż w Androidzie ?

      Skomentuj

  4. Orlyyyy
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-05-23 09:49

    Windows mobile jest martwy. Branie czegokolwiek nowego z nim jest głupotą.

    Skomentuj

  5. Begrezen
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-05-23 09:51

    Ten screen z artykułu to stary?
    W artykule napisane jest, że windows 10 mobile:
    "Producent zdecydował się poszerzyć dostępność do urządzeń z wyświetlaczami nawet 9-calowymi"
    Natomiast na tym screenie widać napis:
    "Less than 9-inches"
    co w tłumaczeniu (według mnie) znaczy: mniej jak 9 cali
    nijak ma się to z opisem...

    Jak to w końcu jest? można na 9cali czy nie można?:)

    Skomentuj

  6. michrz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-23 13:52

    Treść artykułu jest myląca. Windows 10 już od dawna może być instalowany na tabletach o przekątnej ekranu 7 cali. Przykładem takiego tabletu jest chociażby HP Stream 7.

    Potwierdzenie: https://www.youtube.com/watch?v=05lIqkz53gE oraz
    https://www.youtube.com/watch?v=6LJUQo0K0d8