Na topie

Wyciekły screeny z Windows 9 - tak według Microsoftu powinien wyglądać pulpit [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Systemy operacyjne Ciekawostki Internet Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Garść screenów pozwala przyjrzeć się powracającemu Menu Start po niemałej przemianie, zmodernizowanemu paskowi zadań i nowemu wyglądowi okienek.

Windows 9 screeny

AA

NEWS [11.09.2014]: Już w przyszłym roku na rynku pojawić ma się kolejna odsłona najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie – Windows 9. Choć „dziewiątka” to wciąż więcej pytań niż odpowiedzi, w sieci opublikowane zostały pierwsze screeny, które – jak zapewnia redakcja ComputerBase – prezentują rzeczywisty jej pulpit.

Garść zrzutów ekranu pozwala rzucić okiem na to, jak według firmy Microsoft powinien wyglądać pulpit naszego komputera. Możemy zatem przyjrzeć się powracającemu Menu Start, które przeszło niemałą przemianę i zmodernizowanemu paskowi zadań oraz sprawdzić nowy wygląd okienek. Screeny pochodzą z Windows Technical Preview, będącego – jak sama nazwa wskazuje – testową wersją systemu, co z kolei oznacza, że finalny produkt może się nieco różnić.

Zacznijmy od Menu Start – jak widać, doczekało się ono sporego odświeżenia od czasu Windowsa 7. Przede wszystkim doszła dodatkowa przestrzeń wypełniona kafelkami. Sam układ również uległ zmianie. W oczy rzucają się także dwie nowe ikony umieszczone obok przycisku Start – wyszukiwarka oraz coś, co najprawdopodobniej będzie menadżerem pulpitów wirtualnych. Modernizacji graficznej doczekały się również same okienka. Całość jest coraz bardziej „Metro”.

W poniższej galerii możecie zobaczyć jak Windows 9 wygląda w tym momencie:

Czy zdecydowalibyście się na ten system, gdyby tak właśnie wyglądał?

 

AKTUALIZACJA [12.09.2014]: Redakcja WinFuture opublikowała filmik prezentujący nowe Menu Start w akcji. Jeśli jesteście ciekawi - sprawdźcie:

Źródło: ComputerBase, TheVerge

Odsłon: 31645 Skomentuj newsa
Komentarze

74

Udostępnij
  1. Dazuo
    Oceń komentarz:

    33    

    Opublikowano: 2014-09-11 19:47

    No, może to nie to, czego oczekiwałem, ale MS jest na dobrej drodze! :)

    Skomentuj

    1. aavil
      Oceń komentarz:

      28    

      Opublikowano: 2014-09-12 00:03

      Mnie się bardziej podobało Aero z 7 niż unifikacja na wszystkie platformy kafelek i aż nadto prostota.

      Skomentuj

      1. TotallyNormal
        Oceń komentarz:

        8    

        Opublikowano: 2014-09-12 11:01

        Aero w W7 bardzo dobrze działo zarówno od strony funkcjonalnej, jak i programowej(mały narzut na API graficzne + możliwość realnego wyłączenia), ale domyślny temat graficzny W7 jest skrajnie kiczowaty.

        Skomentuj

          1. TotallyNormal
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2014-09-12 13:11

            To akurat kluczowy czynnik kształtujący responsywność we wszelkich programach ze sprzętowym viewportem. Poluzuj szelki zabawny koleżko.

            Skomentuj

          2. TotallyNormal
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2014-09-13 01:09

            Zadnych danych technicznych nie mam ma ten temat, ale problem z ModernUI wygląda dokładnie tak, jak zatykanie API przez zbyt dużą liczbę draw-call'i.

            Pod W7 w 3dsMAX + Quadro + nV perf. API mogłem spokojnie pracować nad średnimi projektami, a przy bardzo dużych jak responsywność spadała poniżej komfortowej wystarczyło wyłączyć Aero(via Aero Switcher) i wszystko wracało do normy.

            Pod W8 z małymi nie ma problemu, ale przyśrednich i większych wszystko zaczyna się dziać jak na bardzo dlugiej gumie. Nawet wyłaczenie wszelkich opcji graficznych nie pomaga absolutnie nic ze względu na to, że pulpit działa jako nakładka ma ModernUI. Poprawa jest zerowa. Pomimo tego, że do W8 jestem pozytywnie nastawiony, to jednak do pracy w ogóle mi się nie nadawał. Input lag potrafił przykraczać 1000ms w przypadku bardzo dużych projektów, a pod W7 pełen komofort nawet powyżej 50M - 80M poly.

            Skomentuj

    2. Fenio
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2014-09-12 08:13

      Nie jest na dobrej drodze bo pomimo porażki kafelek w W8 nadal próbują wpychać kafle tylko pod inną postacią. Nie jest tak źle jak w W8 ale to nadal są kafelki tyle że wymieszane z pulpitem.

      Skomentuj

      1. TotallyNormal
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2014-09-12 11:17

        Najważniejsze jest to, że kafle i tryb ModernUI jest tylko dodatkiem. W przypadku W8 i W8.1 pulpit dziala jedynie jako nakładka na ModernUI. Mało, że ma kosmiczny narzut na API, to jeszcze nie da się z tym nieczego zrobić.

        Kafle i aplikacje ModernUI niech sobię będą. Zapewnie można wyłączyć to w ustawieniach albo w rejestrze jak komuś nie pasuje. Do korzystania z aplikacji ModernUI też nikt nikogo nie zmusza.

        Skomentuj

        1. Sefto
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2014-09-13 22:34

          Bredzisz.

          Skomentuj

    3. nfs98
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2014-09-12 13:00

      Dokładnie. Mnie też sie bardzo podoba:) Aktualnie korzystam z 7 ale chciałes zmienic na 8.1 lecz teraz widze ze poczekam na 9 :)

      Skomentuj

      1. dziarsky
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-09-12 21:42

        To się zaczyna robić jak z iPhoneami :). Windows 7 był podrasowaną Vistą a 9-tka będzie podrasowaną 8-ką. Wszyscy czekają na nieparzyste Windowsy :P

        Skomentuj

    4. zibiaszek
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2014-09-12 13:58

      @Dazuo-może ich jeszcze pochwalisz....?

      Skomentuj

      1. Ethoard
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2014-09-13 00:27

        w W8.1 także nie jest tylko pełno-ekranowy : http://i.imgur.com/tDyuLZp.png

        Skomentuj

    5. VEN1963
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2014-09-13 11:34

      A ja myślę że nie do końca - połączyli kiepsko wyglądające kafle z menu start i myślą że jest git. Myślę że nie mają żadnego pomysłu na ładnie wyglądający system - chodzi mi o stronę graficzną. Jeśt wielu zdolnych którzy pokazują jak powinien wyglądać Windows.

      http://www.winmatrix.com/forums/index.php?/topic/33911-windows-metro-ui-desktop-concept


      Pytanie - po co dołączyli te kafle do menu start ?? przecież dawno wymyślili pasek szybkiego uruchamiania gdzie daję rzeczy które mi są często potrzebne i szybko dostępne.
      Nadal wygląd zostawia wiele do życzenia - myślę że to stwierdzenie nie jest tylko moim.


      Skomentuj

      1. MatiGca
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-09-13 18:47

        Windows miałby wyglądać jak KDE (linux) lub android? Ja osobiście bym się z tego nie ucieszył, wolę jak na razie w7 jednak jeśli w9 będzie faktycznie tak wyglądał to się z chęcią na niego przesiądę

        Skomentuj

        1. KrzychuG
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-09-14 13:56

          Jesli juz to blizej temu do Gnome z Client Side Decorations. Tak czy inaczej, ten koncept, przynajmniej w moim odczuciu, prezentuje sie wizualnie zdecydodowanie lepiej niz to co poki co pokazano z W9. W zasadzie, zmian w stosunku do W8 wygladzie pulpitu brak. Ten pasek z powiadomieniami jakis taki pokraczny. Albo to wyciej z jakiejs wczesniej fazy rozwoju i bedzie tylko lepiej albo trzeba bedzie przywyknac.

          Skomentuj

  2. HotShot97
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2014-09-11 19:56

    M$ dąży w dobrym kierunku, ale szczerze powiedziawszy bardziej mnie zastanawia czy prócz starego "nowego" menu pojawią się jeszcze jakieś zmiany względem Win 8.1 Update 1.

    Skomentuj

  3. pop517
    Oceń komentarz:

    17    

    Opublikowano: 2014-09-11 19:56

    Ale przełom w porównaniu do 8 czuję, że powinienem za to zapłacić

    Skomentuj

    1. pomidor
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2014-09-11 22:55

      Kup dwie licencje

      Skomentuj

    2. MatiGca
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-09-13 18:49

      Ale prawdopodobnie nie zapłacisz, słyszałem że z 8 na 9 ma być za free. Ale głowy bym za to nie dał

      Skomentuj

    1. TotallyNormal
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2014-09-12 11:03

      Też nie mam pojęcia dlaczego aż tyle czasu zabrało im ogarnięcie jednej z najbardziej podstawowych funkcji systemowego UI.

      Skomentuj

  4. Polhar
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2014-09-11 20:06

    Chciałbym zauważyć, iż Metro to kodowa nazwa, a Modern UI to oficjalna, a co do Windowsa to jeśli tak ma wyglądać to zostaje przy 8.1. Naprawdę liczyłem coś lepszego coś jak połączenie XP'ka i 7.

    Skomentuj

      1. TotallyNormal
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2014-09-12 11:06

        Ludziom się tęskni za tym cukierkowym gniotem. Też nie mam pojecia po co do nowego systemu upychać cokolwiek z XP

        Skomentuj

        1. mjwhite
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2014-09-12 11:19

          bo działało?

          Skomentuj

        2. mjwhite
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2014-09-12 11:19

          bo działało?

          Skomentuj

          1. CentPL
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-09-15 12:51

            i stabilna. Vista zawieszała mi się mniej niż Win 7 i win 8.1

            Skomentuj

  5. krynka
    Oceń komentarz:

    19    

    Opublikowano: 2014-09-11 20:18

    No chyba siódemki nie przebiją, Classic Shell jedynym ratunkiem :D

    Skomentuj

    1. TotallyNormal
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2014-09-12 11:08

      Szczerze mówiąć już bardziej mi pasowały kafelki niż okaleczanie systemu amatorskim Classic Shell.

      Skomentuj

  6. Qantex
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2014-09-11 20:35

    Taka sama ohyda jak i Windows 8, beeee

    Skomentuj

  7. studionti
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2014-09-11 20:45

    Zdecyduję się gdy będzie mniej "metro". Na razie to wygląda jak upośledzony skype.

    Skomentuj

    1. Martines
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2014-09-12 00:02

      Ni pies, ni wydra :P

      Skomentuj

  8. TheDarkStarGTX
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2014-09-11 20:47

    Lepsze od 8, ale nadal zostanę przy 7. Mogliby chociaż.odświeżyć 7 i dodać przyszły directx12.

    Skomentuj

  9. Hermas
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-11 20:47

    Paskudne to coś. Tyle w temacie.

    Skomentuj

  10. eryk1310
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2014-09-11 21:23

    7 dalej lepsza...te kolory blee...

    Skomentuj

  11. Dudzio993
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2014-09-11 21:27

    Mnie tam 8.1 się podoba. Kwestia przyzwyczajenia.

    Skomentuj

  12. 3ndriu
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-11 22:50

    Schludnie to wygląda moim zdaniem, miłe dla oka. Nie podoba mi się jednak to że ikona wyłączenia jest tak daleko od ikony menu.

    Skomentuj

  13. pomidor
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-11 22:56

    Windows One

    Skomentuj

  14. headhunterzz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-11 22:57

    Ładny :)

    Skomentuj

    1. Martines
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-09-12 00:08

      Chyba żartujesz, ładnie to wygląda np. ten concept: http://www.winmatrix.com/forums/index.php?/topic/33911-windows-metro-ui-desktop-concept

      Skomentuj

  15. Kisiel442
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2014-09-12 08:15

    Tak powinna wygl. 8-ka.

    Skomentuj

  16. Blashix
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-12 08:47

    Chyba zostaje w win7 aczkolwiek zastanowie sie nad win9 :)

    Skomentuj

  17. dzikizwierzu
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-12 09:51

    Osobiście z ciężkim sercem zmieniałem system Windows 7 na Windows 8, bo ten drugi ewidentnie mi nie odpowiadał. Tymczasem, po ponad pół roku użytkowania, jestem bardzo zadowolony, zarówno z funkcjonalności jaką dają kafelki jak i generalnego wyglądu W8.1.
    Czy pasek start by cokolwiek zmienił? Nie sądzę, przyzwyczaiłem się już do kafelek i stwierdzam, że są całkiem wygodne.

    Skomentuj

    1. Reichard
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-09-13 08:25

      Mam tylko nadzieję, że nie usuną opcji wyboru. Osobiście za menu start nie przepadam od czasu jak zaskoczyła mnie funkcjonalność kafelków. Dobrze, że powrót startu jest połączeniem obu funkcjonalności, bo gdyby z kafelków zrezygnowali całkowicie to W9 na moich komputerach by się nie znalazł. Lubie jak coś się zmienia i idzie do przodu, jak staje się coraz wygodniejsze dla użytkownika. Mam tylko nadzieję, że nie poprawią stabilność bo u mnie niestety W8.1 to kilka zwiech na dzień :/

      Skomentuj

  18. arturoski
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-12 10:15

    Zdecydowanie w dobrym kierunku. Podejrzewam, że resztę można dostosować (kolory, zbędne kafelki itd...)

    Skomentuj

  19. Flynn
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-12 10:19

    A kiedy dadzą możliwość wyłączenia w p$#u wszystkich efektów i przeźroczystości? Na przykład w wersji Pro albo innej Ultimate. Do domu efekciki niech sobie są, ale do pracy wymagana jest prostota i maksymalny nacisk na ergonomię.

    Skomentuj

  20. kitamo
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2014-09-12 10:32

    podniecacie sie jakby to byl pewniak, a widac ze to prawdopodobnie FAKE :)

    Czesc z tych innowacji z ekonomicznego punktu widzenia firmy mija sie z ich koncepcjami a wiec swiadczy to tym ze jest to fake.

    Skomentuj

  21. Balrogos
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2014-09-12 10:58

    Znowu te kafelki ble

    Skomentuj

    1. Balrogos
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2014-09-12 10:59

      Czyli kolejny gowniany system.

      Skomentuj

  22. scooter
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2014-09-12 11:16

    Jak wchodził windows 95 to pisało się o nowym interfejsie, ale artykuły w gazetach branżowych miały po 5-10 stron i o rozwiązaniach zastosowanych było 80%, a o interfejsie może z 20%, a teraz ?? Całe artykuły o kafelkach a o tym co jest nowego w systemie nawet jednego zdania nie ma :( Lipa ....

    Skomentuj

    1. randallandhopkirk
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2014-09-12 13:29

      Tylko w sumie kiedyś było bardzo łatwo o innowacje bo systemy operacyjne były bardzo zacofane, nawet w aspekcie podstawowych funkcji. Obecnie ciężko coś nowego wymyślić oprócz zmiany interfejsu, zapomina się też o tym że wiele rozwiązań funkcjonalnych jest opatentowanych, więc nie jest tak łatwo o zmianę dotychczasowych rozwiązań stosowanych w systemie na nowe, bardziej funkcjonalne. Pozostaje tylko wprowadzanie bzdur w stylu rozpoznawania głosu, czy gestów, które i tak w rzeczywistym świecie są zupełnie nieergonomiczne.

      Skomentuj

      1. karer
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-09-12 18:05

        Obecnie sie dzieje znacznie wiecej jesli chodzi o zmiany systemow niz kiedys. Teraz trzeba wprowadzac wiele rozwiazan optymalizujacych wielordzeniowosc. Ale oczywiscie prosci lud interesuje tylko "kafelki sa do bani"...

        Skomentuj

        1. randallandhopkirk
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-09-13 00:17

          To już bardziej kwestia oprogramowania, Vista powiedziała w temacie wszystko jeżeli chodzi o sam system, od tamtego czasu nic się nie zmieniło, i raczej nie ma nad czym więcej medytować - reszta należy do developerów.

          Skomentuj

  23. skalak23
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-12 12:43

    https://www.youtube.com/watch?v=--wgAsHWNRE

    Skomentuj

  24. kbrbabzbtb
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2014-09-12 13:00

    Tylko brutalne wstrzymanie wsparcia dla 7-ki mogloby mnie przekonac do kupna nowego systemu. Odpowiednio skonfigurowana i na ssd lata jak ta lala. I jest bardziej desktop-friendly.

    Skomentuj

  25. szymon708
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2014-09-12 13:31

    Jedyne miejsce gdzie uznaje kafelki to kuchnia.

    Skomentuj

  26. GrUbY95
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-12 13:47

    zepsuć żeby potem to naprawić. brawo MS jestem z was dumny. następnym razem nie wydawajcie chłamu w postaci milenium, visty czy 8.

    Skomentuj

    1. scoobydoo19911
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-09-13 01:00

      Rozumiem że miałeś wszystkie 3 systemy przez siebie wymienione?

      Skomentuj

      1. randallandhopkirk
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2014-09-14 20:25

        Ja miałem/mam wszystkie trzy, Millenium i Vistę uważam za przyzwoite systemy, zwłaszcza ten pierwszy wbrew obiegowym opiniom był całkiem udanym systemem, naprawiono w nim wiele błędów 98'ki. Win 8 mam w jednym laptopie, i niestety bardziej dziwnego i niespójnego systemu operacyjnego nie widziałem, przypomina mi to nieco "orkę" z czasów "rozdwojenia jaźni" DOS + Win 3.1.

        Skomentuj

  27. sethendral
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2014-09-12 13:53

    Z jednej strony płaskie i brzydkie, z drugiej strony kolorowo jak w rumuńskim burdelu.
    W7, tak w domu jak i w pracy używam bez żadnych kompozycji, bo mnie wodotryski doprowadzają do białej gorączki. A to coś? Ni ch*ja! Jeszcze tylko kilka aplikacji natywnych dla Linuxa i wracam na Gnome!

    Skomentuj

  28. Hibron
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-12 14:09

    W Windows Vista mam taką samą ikonkę kosza na pulpicie :d

    Skomentuj

  29. raznow
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2014-09-12 16:54

    Wygląda za prosto i tandetnie ja zostaje przy 7 no chyba że będą tam istotne zmiany w kernelu to się zastanowię.

    Skomentuj

  30. dziarsky
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-12 21:41

    Podoba mi się to w końcu :) Taki start z dodawanymi skrótami jest bardzo dobrym pomysłem. Wygląda na to, że MS w końcu zrobi modny i wyglądy desktopowy system zamiast irytującej hybrydy. Wprawdzie jest pełne MUI z kaflami, które siedzą w pamięci ale może będzie się to dało obejść.
    ps. Nasuwa się pytanie - nie można było tak z 8-ką? :/

    Skomentuj

  31. tomaszb02
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2014-09-12 21:55

    Niby ludzie narzekają na windows 8 ja zainstalowałem sobie classic start menu i Classic explorer i normalnie wygląda żadnych elementów metro można upodobnić do visty xp lub 7.

    Kiedyś narzekali na viste ale to był i nadal jest ulubiony windows co prawda wymagania miał większe od xp ale świat idzie do przodu i sprzęt też.

    Co do pozostania przy metro na siłę to porażka i straszna niewygoda tak jak przeglądanie zdjęć czy oglądanie filmów czy przeglądanie stron www. To jest nie intuicyjne i tylko się zmęczyć i zirytować można.

    Ludzie po zainstalowaniu tego darmowego programu Classic start menu i explorer windows daje rade.

    Skomentuj

  32. borowcy
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2014-09-12 22:10

    Po co w ogóle Microsoft postanowił zmieniać rewelacyjną "siódemkę"?

    Skomentuj

  33. Łukasz_966
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-12 23:04

    Można było się spodziewać tego że wrócą do paska startu :D

    Skomentuj

  34. R2rrO
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2014-09-12 23:10

    Jak to mawiają, do 3 razy sztuka ;) Może za 3 razem uda im się stworzyć porządny, nowoczesny interface. Czyli trzeba niestety czekać na 10 wydanie :/

    Jeśli maja wpychać to samo gówno, tylko pod inna postacią - to ja podziękuje :) Nie chce sie wierzyć, aby w tych czasach tyle osób (które tam pracują) nie potrafiły stworzyć nowoczesnego interfacu...

    Skomentuj

  35. prime27pl
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2014-09-13 00:04

    A mi sie 8 podoba :) i ta 9 tez .

    Skomentuj

  36. tomx1989
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-13 01:20

    Może być, taki Windows One :)

    Skomentuj

  37. csMKJP
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-13 08:58

    Dla mnie to wygląda śmieszne. MS robi łaskę uzytwonikom i na siłe robi jakies gówniane menu. Jak zdecydowali sie na interfejs i aplikacje Metro to niech go ulepszają

    Skomentuj

  38. tomp381
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-13 09:50

    Czy wie ktoś jsk zablokować to debilne okienko wyskakujące po przewinięciu połowy treści?. Trochę to wk... (przeszkadza).

    Skomentuj

  39. MrZorg
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-09-13 20:22

    Jak dla mnie to jest przyszły wygląd windowsa 8 zaktualizowanego do wersji windowsa 8.2

    Skomentuj

  40. LukisK
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-14 09:04

    Jest progres tego oczekiwałem po 8, ale tego nie dostałem więc zaczekam do kolejnego, to już chyba tradycja że wymieniam winde co 2 edycje :D

    Skomentuj

  41. SoulRak3r
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-09-14 12:50

    Znów to irytujące słowo - wyciekły. Boże one nie wyciekły tylko zostały udostępnione.

    Skomentuj

  42. LeCzarny
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-15 13:32

    Matko co to za kafle w menu start?...

    Skomentuj

  43. dziarsky
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-15 16:47

    Widziałem film z obsługi wirtualnych pulpitów. Jak zwykle MS musiał wymyślić coś głupiego :/. Gdy mamy na pulpicie nr.1 otwarty kalkulator, przejdziemy do pulpitu nr.2 i tutaj chcemy otworzyć sobie drugi kalkulator to system z automatu przerzuci nas do otwartego już na pulpicie nr.1 kalkulatora.
    Zapewne trzeba będzie trzeba pracować z przyciskiem myszy pod rolką bądź z opcją w podmenu aby uruchamiać nowe okna programów na nowych pulpitach. Bzdura!

    ps. LeCzarny -> To całkiem przyjemnie wyglądająca powierzchnia, na której dodajemy sobie skróty zamiast na pasku start. takie mini modern UI, wg mnie udane.

    ps.2. Pełne Modern UI w Windowsie 9 też będzie - to gów#$% będzie siedzieć więc w pamięci systemu :/.