Na topie

Mionix radzi jak wybrać myszkę dla siebie

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Myszki

Kategoria: Komputery Peryferia Gry Sprzęt do gier Myszki Myszki Producenci: Mionix

Myszka powinna być przystosowana do preferowanego przez nas chwytu - Mionix podpowiada, jak dokonać rozpoznania.

  • Mionix radzi jak wybrać myszkę dla siebie
A A

Wielu graczy, szczególnie tych początkujących, nie zdaje sobie sprawy z tego, że każdy trzyma myszkę nieco inaczej, a dobranie odpowiedniego pod tym kątem urządzenia może mieć wpływ na komfort rozgrywki, który to zaś przekłada się też na późniejsze wyniki. Firma Mionix chwali się, że ma w swojej ofercie gryzonie dostosowane do różnych chwytów i podpowiada, jak dokonać rozpoznania.

Trzy podstawowe chwyty to palm grip, claw grip i fingertip grip. Oto ich charakterystyka.

Palm grip

Mionix palm

Palm grip to chwyt preferowany przede wszystkim przez posiadaczy dużych dłoni. Dokładnie obejmują oni myszkę, która również powinna być stosunkowo duża i mieć dobrze wyprofilowane panele boczne. Przykładem takiej myszki jest Mionix Naos. Palm grip to też przede wszystkim precyzja.

Claw grip

Mionix claw

Claw grip to ulubiony chwyt osób o mniejszych dłoniach. Chwyt ten łatwo jest rozpoznać – dłoń układa się w swego rodzaju szpon. Podobnie, myszka powinna raczej mała i mieć prosty kształt – tak, jak Mionix Castor. Claw grip to przede wszystkim agresja i szybkość.

Fingertip grip

Mionix fingertip

Fingertip grip to coś pomiędzy. Charakterystyczny jest minimalny kontakt z myszką – pracują tutaj przede wszystkim koniuszki palców i nadgarstek. Urządzenie powinno więc być stosunkowo płaskie i mieć symetryczną konstrukcję. Jako przykład takiego gryzonia producent wymienia Mionix Avior. Fingerip grip to coś dla fanów zbalansowanych działań.

A wy jak trzymacie myszkę?

Źródło: Mionix

Odsłon: 3888 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij
  1. Orlyyyy
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2016-09-29 12:46

    Boże przypierd*l z granata....

    Skomentuj

  2. Balrogos
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-09-29 12:56

    Brakuje Fingertip palm grip, ktrego ja uzywam bo mam duza reke.

    Skomentuj

    1. Orlyyyy
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-09-29 13:14

      A nie wpadles na to, ze jak masz za mala myszkę to nie dotykasz jej cala ręka i stad te wszystkie grip wymysly? Jak jest wystarczająco duza to sie ja trzyma normalnie.

      Skomentuj

      1. patol1984
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-09-29 13:39

        Moim zdaniem jest różnica, jak trzymam w stylu "palm grip" mam największe tarcie ręką po biurku i przez to jest gorsza precyzja, do tego reakcja jest wolniejsza jak trzymam cały opuszek palca na przycisku.

        Dlatego wolę "claw grip", szybsza reakcja i najmniejszy opór podłoża, ale do tego musi być nieco mniejsza myszka niż standardowa.

        Skomentuj Historia edycji

        1. rlistek
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-09-29 21:46

          Chyba nie zrozumiałeś kolegi wyżej. Zapewne chodziło mu o wymysły typu "Fingertip palm grip" czyli takie poza tymi trzema ;)

          Ja preferuję właśnie Palm Grip. Celuje się i tak przedramieniem nie nadgarstkiem. Dłoń opierasz na myszy nie na podkładce, więc różnicy w tarciu tu nie ma żadnej.

          Skomentuj

          1. Kenjiro
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-09-29 22:27

            A widzisz, a ja również preferuję coś pomiędzy palm, a fingertip. Palce jak fingertip, a dłoń przy nadgarstku leży na myszce jak palm. Nadgarstek leży na podkładce. Pracuję tak od > 15 lat, a od ponad roku na Mioniksie Avior. Sprawdzałem Naosa, ale kompletnie mi nie podpasował.

            Skomentuj

          2. BluePandoraBox
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-09-30 16:58

            polecam podpórkę pod nadgarstek ze ślizgaczami, tylko potrzebna duża podkładka
            cała ręka ma podparcie, zapomniałem o bólu nadgarstka który wcześniej mi doskwierał

            Skomentuj

          3. patol1984
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-10-01 23:44

            To moze masz za wolno myszkę ustawioną? ;d
            albo ja jestem jakiś dziwny, bo nie ruszam nawet przedramieniem... jakbym miał celować przedramieniem to ledwo w pasjansa bym ugrał xd

            Skomentuj

      2. Balrogos
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-09-30 12:21

        mam 203cm wzrostu i odpowiednio duza lape a uzywam MX 518 wiec to nie jest mala myszka

        Skomentuj

  3. Dudzio993
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-09-29 13:23

    Claw grip :)

    Skomentuj

  4. kitamo
    Oceń komentarz:

    14    

    Opublikowano: 2016-09-29 14:05

    ja nie mam tego problemu bo w strzelanki gram na kierownicy

    Skomentuj

  5. Himoto
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-09-29 14:55

    a ja mam system mieszany, zależne od tego co robię w danej chwili i w jakiej pozycji jestem względem myszki [różne stanowiska pracy], ulubiony to palm grip bo ręka się nie męczy ale gdy się gra w coś szybkiego wtedy coś pomiędzy claw a fingertip się pojawia :) przypuszczam nawet że większość ma podobnie, o ile ma wystarczająco dużą myszkę do użytkowania.

    Skomentuj

  6. Fenio
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2016-09-29 18:08

    Strasznie profesjonalnie brzmią nazwy tych chwytów. Nic dziwnego że polski język nie jest w stanie tego opisać i trzeba posiłkować się hamerykańskim.

    Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-09-29 21:51

      Tak, po co trzymać się prostych oznaczeń, lepiej wprowadzić polskie nazwy (które same w sobie i tak nie będą nic nikomu mówić) i narobić zamieszania. Do tego niech jeszcze każda firma tłumaczy to po swojemu, bo niby dlaczego ma się trzymać tłumaczenia innej firmy. Przerażają mnie tacy ludzie jak ty. #fałszywypatriotyzm

      Skomentuj Historia edycji

  7. krystek93
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-09-29 20:22

    mionix niech przestanie ten beznadziejny sensor PWM 3310 montować tylko jakiegoś avago z dobrym feelingiem

    Skomentuj

  8. pongo
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-09-30 01:38

    Myszkę to lepiej lizać niż trzymać. Zapytajcie kobiet.

    Skomentuj

  9. SirMichael
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-09-30 09:01

    ja mam jeszcze lepszy sposób na wybór myszki... idźcie do sklepu, zmacajcie wszystkie i wybierajcie z tych, które najlepiej leżą wam w łapie. Ja jak wziąłem do ręki g502 to od razu wiedziałem, że to będzie moja myszka.