Myszki

Mionix radzi jak wybrać myszkę dla siebie

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2016-09-29

Myszka powinna być przystosowana do preferowanego przez nas chwytu - Mionix podpowiada, jak dokonać rozpoznania.

Wielu graczy, szczególnie tych początkujących, nie zdaje sobie sprawy z tego, że każdy trzyma myszkę nieco inaczej, a dobranie odpowiedniego pod tym kątem urządzenia może mieć wpływ na komfort rozgrywki, który to zaś przekłada się też na późniejsze wyniki. Firma Mionix chwali się, że ma w swojej ofercie gryzonie dostosowane do różnych chwytów i podpowiada, jak dokonać rozpoznania.

Trzy podstawowe chwyty to palm grip, claw grip i fingertip grip. Oto ich charakterystyka.

Palm grip

Mionix palm

Palm grip to chwyt preferowany przede wszystkim przez posiadaczy dużych dłoni. Dokładnie obejmują oni myszkę, która również powinna być stosunkowo duża i mieć dobrze wyprofilowane panele boczne. Przykładem takiej myszki jest Mionix Naos. Palm grip to też przede wszystkim precyzja.

Claw grip

Mionix claw

Claw grip to ulubiony chwyt osób o mniejszych dłoniach. Chwyt ten łatwo jest rozpoznać – dłoń układa się w swego rodzaju szpon. Podobnie, myszka powinna raczej mała i mieć prosty kształt – tak, jak Mionix Castor. Claw grip to przede wszystkim agresja i szybkość.

Fingertip grip

Mionix fingertip

Fingertip grip to coś pomiędzy. Charakterystyczny jest minimalny kontakt z myszką – pracują tutaj przede wszystkim koniuszki palców i nadgarstek. Urządzenie powinno więc być stosunkowo płaskie i mieć symetryczną konstrukcję. Jako przykład takiego gryzonia producent wymienia Mionix Avior. Fingerip grip to coś dla fanów zbalansowanych działań.

A wy jak trzymacie myszkę?

Źródło: Mionix

marketplace

Komentarze

21
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ja nie mam tego problemu bo w strzelanki gram na kierownicy
  Zaloguj się
  14
 • avatar
  Boże przypierd*l z granata....
 • avatar
  Brakuje Fingertip palm grip, ktrego ja uzywam bo mam duza reke.
  Zaloguj się
 • avatar
  ja mam jeszcze lepszy sposób na wybór myszki... idźcie do sklepu, zmacajcie wszystkie i wybierajcie z tych, które najlepiej leżą wam w łapie. Ja jak wziąłem do ręki g502 to od razu wiedziałem, że to będzie moja myszka.
  Zaloguj się
 • avatar
  a ja mam system mieszany, zależne od tego co robię w danej chwili i w jakiej pozycji jestem względem myszki [różne stanowiska pracy], ulubiony to palm grip bo ręka się nie męczy ale gdy się gra w coś szybkiego wtedy coś pomiędzy claw a fingertip się pojawia :) przypuszczam nawet że większość ma podobnie, o ile ma wystarczająco dużą myszkę do użytkowania.
 • avatar
  mionix niech przestanie ten beznadziejny sensor PWM 3310 montować tylko jakiegoś avago z dobrym feelingiem
 • avatar
  Myszkę to lepiej lizać niż trzymać. Zapytajcie kobiet.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Strasznie profesjonalnie brzmią nazwy tych chwytów. Nic dziwnego że polski język nie jest w stanie tego opisać i trzeba posiłkować się hamerykańskim.
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Claw grip :)
 • avatar
  Castor do claw gripa? Chyba im się myszki porąbały, ten model ma wyprofilowane przyciski, by palce były w miarę zablokowane w jednej pozycji. Naos też beznadziejnie dobrany...