Gry

Polacy tworzą grę z legendą komiksów

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2019-05-24

Brian Azzarello to pisarz będący autorem 100 Naboi oraz wielu opowieści o Jokerze, Batmanie czy Wonder Woman. Eduardo Risso zaś jest rysownikiem, który wspomnianym tytułom nadał niezwykłego stylu.

Brian Azzarello i Eduardo Risso tworzą legendarny duet twórców komiksów. Ich (ukazujący się nakładem Image Comics) Moonshine (znany w Polsce jako Księżycówka) opowiada o czasach prohibicji, gangsterach i mocach nadprzyrodzonych, trzymając w napięciu, a przez to doskonale nadając się do tego, by stać się podstawą przygodowej gry akcji. Taką właśnie stworzy warszawskie studio Punch Punk Games.

Warszawianie w ścisłej współpracy z Brianem Azzarello kończą scenariusz, którzy przedstawi nową opowieść w uniwersum Moonshine i z bohaterami, których możemy kojarzyć z kart komiksów. – „Cieszymy się i czujemy się wyróżnieni tym, że jako pierwsi Polacy będziemy mogli przenieść komiks tak legendarnego twórcy do świata gier” – skomentował Krzysztof Grudziński, dyrektor kreatywny studia Punch Punk Games.

Na razie o grze wiadomo niewiele. Poprzednie dzieło Polaków – Apocalipsis – było zaś klimatyczną przygodówką z intrygującą fabułą i zagadkami, których rozwiązywanie oznacza czystą przyjemność. To właśnie ten tytuł sprawił, że Azzarello i Risso zainteresowali się tym nowym projektem, widząc w ekipie Punch Punk Games nie tylko twórców gier, ale też artystów.

Źródło: Galaktus, Punch Punk Games

marketplace

Komentarze

4
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Znowu budżetówka będzie
 • avatar
  Moonshine to nic innego jak BIMBER :D
  Zaloguj się
 • avatar
  Nie ma sie co napalac. Kolejny syf sie szykuja z grafika jak we flashu!