Na topie

MSI usuwa z oferty karty Radeon z serii Gaming - pierwsze efekty GPP? [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne Tematyka: AMD Radeon Producenci: MSI Nvidia

Trudno jednoznacznie potwierdzić motyw działania producenta, ale wiele wskazuje na kontrowersyjny program GeForce Partner Program.

  • MSI usuwa z oferty karty Radeon z serii Gaming - pierwsze efekty GPP? [AKT.]
A A

Kilka dni temu pojawiły się doniesienia o GeForce Partner Program – kontrowersyjnej akcji Nvidii, która miała wpłynąć na ograniczony dostęp kart graficznych AMD. Wygląda na to, że ostrzeżenia rzeczywiście się sprawdziły, a pierwsi producenci zaczęli ograniczać swoją ofertę akceleratorów „czerwonych”.

MSI to jeden z tych producentów, którzy dysponował bogatszą ofertą kart graficznych Radeon, a wśród nich można było również spotkać niereferencyjne modele z serii Gaming (przykładowo testowany przez nas model Radeon RX 480 Gaming X 8G).

MSI Radeon RX 580 - karty graficzne
W ogólnej ofercie MSI nie znajdziemy kart Radeon z serii Gaming

Niedawno firma MSI postanowiła zmodyfikować swoją ofertę i na globalnej stronie już nie wyszczególnia modeli Radeon Gaming pośród innych konstrukcji (poszczególne modele są dostępne na niektórych lokalnych stronach lub po przejściu w bezpośredni link prowadzący do specyfikacji np. Radeon RX 580 Gaming X 4GB). Wszystko na to wskazuje, że producent po prostu „wymazał” je ze swojej oferty.

Przypadek? Niektóre źródła wskazują, że to właśnie efekt przystąpienia do programu GeForce Partner Program, aczkolwiek trudno nam to jednoznacznie potwierdzić. Będziemy śledzić temat i informować Was na bieżąco.

Aktualizacja 26.03.2018 12:00

Temat faworyzowania kart graficznych Nvidii zainteresował kolejne osoby. Jeden z fanów firmy MSI postanowił dopytać o program GPP i opublikował stosowne zapytanie w serwisie Facebook (w tym przypadku akurat za pośrednictwem indyjskiego profilu).

MSI - odpowiedź
Komentarz MSI po jakimś czasie został usunięty (źródło: Forbes)

Profil MSI opublikował dosyć zaskakującą odpowiedź. Stwierdził, że Nvidia obecnie lepiej sobie radzi na rynku kart graficznych, a klienci po prostu nie chcą kupować innych produktów.

Co prawda odpowiedź najprawdopodobniej została opublikowany przez zewnętrzną firmę zajmującą się marketingiem, ale taka sytuacja na pewno nie powinna mieć miejsca i w pewien sposób psuje wizerunek firmy.

MSI - odpowiedź

Po paru dniach post został usunięty. Producent przeprosił za komentarz i potwierdził, że opinia ta nie reprezentuje stanowiska MSI.

Źródło: MSI, inf. własna, Forbes

Odsłon: 10138 Skomentuj newsa
Komentarze

52

Udostępnij
  1. Eternal1
    Oceń komentarz:

    31    

    Opublikowano: 2018-03-20 23:53

    Wpierw Gigabyte, teraz MSI. nVidia mająca ~80% rynku desktop-owych GPU stosuje "szantaż w rękawiczkach", bo wiadomo że jeśli któryś nie przystąpi do tego zgniłego klubu, zostanie zrzucony na sam koniec kolejki dostaw GPU.
    nVidia i jej kolejne śmierdzące zagrania, niech się tym zainteresuje urząd antymonopolowy.

    Każdy producent powinien zdobywać udziały jakością produktów a nie poprzez kupowanie przywilejów czy szantaż w rękawiczkach z dominującej pozycji.

    Normalnie aż mi głupio że ma GTX-a w obudowie.
    Ktoś chce GTX-a 770 TwinFrozrIV w zamian za R9 280X/285/380 (najlepiej Sapphire)? Ogłoszenie wisi na OLX.

    Skomentuj Historia edycji

    1. TruGeek
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2018-03-21 00:25

      Chyba nikt się nie skusi bo te radki lepiej przetrwały czas jaki są na rynku :P To teraz mając RX470 właśnie od MSI w wersji GamingX czy jakoś tak mam rarytasa :P

      Skomentuj

    2. Zwis88
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2018-03-21 07:07

      Też mi głupio że mam GTX-a w budzie, też chętnie wymienie 1070tkę z dopłatą za Vegę 56

      Skomentuj

      1. Eternal1
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2018-03-21 07:40

        Pamiętaj aby przetestować pre-definiowany tryb @PS (PowerSaver) dostępny w panelu sterowania sekcji zasilania.
        W przypadku V64, kosztem średnio ~5% wydajności podnosi sprawność energetyczną o 34% (1080p) do 37% (2160p). Czyli obniża pobór energii średnio o 100W.

        https://www.techpowerup.com/reviews/AMD/Radeon_RX_Vega_64/32.html

        Skomentuj

      2. Smuga
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-03-21 08:43

        Wszystko fajnie, ale niestety AMD od dawna w wyższym segmencie nie ma absolutnie nic. Tyle lat wychodziły wpierw topowe GeForce'y które po niedługim czasie były detronizowane przez Radeony i tak dalej... A teraz Wychodzi sobie GeForce który staje się topowym, po czym wychodzi... kolejny GeForce który staje się topowym. A co dalej? No patrzcie - kolejny GeForce! W końcu nagle AMD wypuszcza coś co NIEMAL równa się z tym pierwszym... Tragedia. Teraz kiedy zbliża się generacja GTX 2xxx to dla AMD zabraknie miejsca nawet w segmencie średnim (taki GTX 2060 pewnie rozpierdzieli nawet Vegę 64). Nic tylko płakać, bo ten monopol nVidii przyniesie tylko szkody.

        Skomentuj

        1. Eternal1
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-03-21 09:51

          VEGA56 (odpowiednik 1070), VEGA64 (odpowiednik 1080), to dla Ciebie "nic"?
          Czyli uważasz że nVidia kompletnie dała ciała z wydajnością 1070/1080 i jedyną kartą która w ogóle nadaje się do grania jest 1080Ti? do FullHD wystarczy czy trzeba 2 sztuki w SLI ?
          Masz jeszcze jakieś przemyślenia?
          Co powiesz o wszystkich którzy grają na czym innym niż 1080Ti? czyli jakieś ~97% graczy PC.

          Skomentuj

          1. DanielNowak16108
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-03-26 13:44

            Ostatno FuryX wydajnościowo plasowała się między 980 i Ti teraz niestety mamy już tylko 1080, gdzie Nvidia ma jeszcze 1080 Ti i Titana XP + Titana V

            Skomentuj Historia edycji

        2. Zero-Cool
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-04-08 12:07

          Tylko że ty piszesz o bardzo małym segmencie rynku, nawet nasz bogaty zachód zawsze trzymał się segmentu który u nas aktualnie zostałby nazwany "do 1.000zł" (tylko u nich można kupić lepszy sprzęt za 1000zł bo mają niższe podatki).

          Topowe karty graficzne zawsze były skierowane do entuzjastów którzy stanowią bardzo mały odsetek klientów, więc mowa o tym że AMD nie ma topowych kart ma tyle samo sensu co narzekanie że w McDonaldzie nie podają strogonowa z zielonym groszkiem...

          No co do newsa to trochę niepokojące wieści (chociaż cały czas i tak przykładałem się do zakupu Geforce a Radka mam od Club3D) chyba znowu będę musiał zbojkotować Nvidie (no ale najpierw musiałby się pojawić na rynku Radeon o wydajności Geforca w cenie do 1000zł...). Widać zostaną na rynku tylko diabły od powercolora i nitro od sapphire.

          BTW nie ma szans żeby była powtórka z ostatniej premiery Nvidii (w sensie 1060 6gb za 1100zł zdetronizował 980 za 2600zł) seria 20xx czy jak tam to nazwą będzie dużo mniej szałowa, przynajmniej tak wg. mnie wynika z wypowiedzi przedstawiciela zielonych.

          Skomentuj Historia edycji

      3. sambaverde
        Oceń komentarz:

        -7    

        Opublikowano: 2018-03-21 13:54

        Gdyby mi dopłacili to też bym wymienił GTX960 na Vega56 :P

        Skomentuj

        1. AmigaPPC
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2018-03-21 18:49

          Jak zwykle popis "yntelygencji" :)

          Skomentuj

    3. Sharimsejn
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-03-26 12:29

      Cholera mam RX 480 gamingx więc chyba jestem gorszego sortu.

      Skomentuj

  2. Silverstar
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-03-21 01:42

    Dobrze, że nie kupuje nic od MSI a mój G-Force wylądował ostatnio na Allegro po czym kupiłem Radeona i sobie chwałę.
    Radeony znikają z ofert, teraz tylko zostaje wyrzucić nasze "dziurawe" jak ser szwajcarski Ryzeny do śmietnika i kupić Intel Core Meltdown Inside.

    Skomentuj

    1. loctor
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-03-21 06:26

      Aorusy rzeczywiście zniknęły ale Asus wydał kilka dni temu płytę główną pod AMD pod marką ROG Strix więc albo cyrograf dotyczy tylko kart graficznych albo Asus nie do końca się ugiął.

      Skomentuj

      1. stach122
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-03-21 10:07

        ASUS w porównainu z MSI/Gigabyte sprzedaje wiele innych sprzętów wiec nie muszą tak mocno ulegać jak inne firmy.

        Skomentuj

  3. winged
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-03-21 06:27

    Pytanie tylko czy pojawia sie pod innym brandem z chłodzeniem twin frozr czy też zostana same gownowersje typu armor

    Skomentuj

      1. Rebelmind
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-03-21 09:56

        Jeżeli nadal będzie można dostać Radeona z tym samym dobrym chłodzeniem TwinFrazor (?) a poprzez wycięcie dopisku "Gejming" spadnie cena to dla mnie zmiana na +, chociaż wizerunkowo tj liść na twarz AMD ze strony MSI.

        Z 2. strony coś jest na rzeczy, bo już w zeszłym roku w wakacje dostawcy wycofali ze swojej oferty najlepszego Polarisa od msi - 580 Gaming X+ (większy radiator w porównaniu do Gaming X) chociaż karta się bardzo dobrze sprzedawała.

        Tak samo dziwnie wygląda to, że MSI nie pokazało swojej autorskiej wersji Vegi...

        Skomentuj

        1. G-36_Rebel
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2018-03-26 14:50

          Tylko naiwni mogą wierzyć że tak będzie. Prawda będzie jednak taka że nVidia postara się o całkowite wycięcie konkurencji. Fani zielonych jeszcze tego nie widzą, wymagania nVidi co do programu są co raz bardziej restrykcyjne i ocierają się o szantaż. Naiwni udzie myślą że AMD jest kiepskie i i tak nikt nie kupi ich produktu podniecając się jednocześnie wydajnością nVidii. Zapominają o tym, że jeśli AMD zniknie z sektora kart graficznych, cena za kartę nvidi - entry level będzie taka, że będą musieli sprzedać nerkę, aby ją kupić. Co więcej żadna firma nie będzie mogła na ten rynek wejść, bo monopolista może narzucać dowolne ceny i programy lojalnościwoe partnerom co skończy się np krótką seria dumpingową która zniszczy rosnącą konkurencje.

          Ci którzy myślą inaczej łudząc się że nVidia zachowa rozsądne ceny zapominają że sami tłumaczą chciwość firmy chęcia uzyskania dobrych wyników finansowych. Takie coś stało się w amerykańskim lotnictwie... nie opłaca się wymieniać komputerów pokładowych bo ich cena do wymiany to prawie wartość nowego samolotu... Będziesz chciał mieć PCta o wydajności konsoli będziesz musiał wydać nie 5 tyś zł, a 10 tyś zł. Komputery jeszcze wydajniejsze będą w cenie małych samochodów.

          Skomentuj

  4. mjwhite
    Oceń komentarz:

    -15    

    Opublikowano: 2018-03-21 08:01

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Dobrze że amd ma swoją rzeszę wiernych fanów przez co nie musi się zbytnio wysilać a i tak sprzeda najgorszy chłam.

    Skomentuj

    1. chrisplbw
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2018-03-21 09:53

      To tylko dobitniej pokazuje, do której rzeszy ty należysz i jakim jesteś nędznym trollem.
      Zajmij się życiem, a nie produkowaniem jadu, chyba że tylko to potrafisz, ale to już twój problem. Normalny inteligentny człowiek zastanowi się zanim co powie/napisze, ale ty nawet nie wiesz co gdzie piszesz - co już kiedy ci wytknąłem - brawo ty.

      Skomentuj

      1. mjwhite
        Oceń komentarz:

        -8    

        Opublikowano: 2018-03-21 10:41

        Do której należę? GPU mam do amd.....
        A co kiedyś napisałeś mało mnie obchodzi bo głupot nie czytam.....

        Skomentuj

        1. AmigaPPC
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2018-03-21 18:51

          Za to produkujesz multum.

          Skomentuj

          1. mjwhite
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-03-26 12:41

            To co sprzedać radeona i kupić geforca żeby takie trole jak wy raz w życiu miały rację?

            Skomentuj

  5. krecik88
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-03-21 09:37

    Ciekawostka, na pl.msi.com wciaz widnieja z serii gaming 480, natomiast nie ma w ogole pokazanych kart 5xx ani vega 64. A cała sprawa smierdzi za bardzo.

    Skomentuj

  6. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-03-21 09:53

    Jesli dobrze pamietam z tych wycieków, Nvidia "chce" żeby każdy producent miał ekskluzywną linie grafik pod GTX'y w GPP. Tak więc Radeony wrócą tylko pod nową nazwą a w miedzy czasie trzeba zrobić nowe loga, okładki na pudelka i dodać nowe strony.

    Co nie zmienia faktu że obecne postępowanie Nvidii jest niemoralne i pewnie nielegalne. Tylko co maja zrobić producenci? Ktos się postawi to nie dostanie kolejnych dostaw i bedzie kicha.

    Skomentuj

  7. leon-san
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-03-21 10:34

    Czyli możemy spodziewać się procesu antytrustowego wobec mVidii? Bo to potężny bat na firmy

    Skomentuj

  8. Siderion
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-03-21 10:39

    W sumie dopóki nie pojawi się Vega 56 za te obiecane na premierze 399$ to i tak mi nie robi różnicy czy karty AMD są widoczne u producentów czy nie ;)

    Skomentuj

  9. taki_jeden
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2018-03-21 12:03

    O nie! Biedne AMD! Ostatni bastion zasad fair play! Wstyd mi, że mam gForce'a!

    Jesteście żałośni...

    Aż zaraz sobie wykopię komenty sprzed premiery Polarisów. A zaraz potem jak się przestanę tarzać ze śmiechu, to dowalę sobie jeszcze komenty sprzed premiery Ryzenów. Tyle co tam pomyj wylaliście na AMD, to by 100 basenów olimpijskich nie pomieściło. Teraz nagle najlepsza i najuczciwsza firma na świecie. Hipokryzja - "level azjata" pobity z nawiązką.

    Skomentuj Historia edycji

    1. Rebelmind
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-03-21 15:51

      Mogę zapytać ctj "level azjata"?

      Ja dla odmiany "leje wiadro za wiadrem pomyj" na NV, i to od czasu premiery Pascali, bo nic nie usprawiedliwiało aż takich podwyżek cen. I co? Ludzie jak kupowali tak kupują dalej, i to w jeszcze wyższych cenach niż na premierę, dwa lata później - tyle że mnie nic do tego na co kto wydaje własne siano.

      Tyle samo ludzi wypowiadało się przed premierą Ryżego zdroworozsądkowo co hejtowało dla zasady "bo to nie Intel". Nikt też nie pisze, że Amd to najuczcuwsza firma, ale historia pokazuje że to niestety intel częściej był przyłapywany na nieczystych zagraniach.

      Skomentuj Historia edycji

      1. taki_jeden
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-03-21 16:29

        Tylko ja tu widzę nicki, z których kiedyś lały się pomyje, a teraz nagle zaczęli dupę lizać.

        A co do Intela czy nVidii - nieważne co historia pokazuje. Co by nie było kiedyś, wcale nie musi być teraz. Patrząc na historię AMD to również wątpliwe było, że Ryzeny się okażą konkurencyjnym produktem. I tak jak napisałeś, Ci o zdrowym rozsądku opierali się na faktach, a nie na historii i domysłach.

        I żeby nie było, ja nie bronię żadnej z tych firm. Bronię właśnie zdrowego rozsądku w ocenie sytuacji.

        PS. Level azjata - chodziło mi prześmiewcze powiedzenie, że jak myślisz, że coś robisz bardzo dobrze to przyjdzie azjata i to zrobi lepiej.

        Skomentuj

        1. Rebelmind
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-03-21 22:05

          Ok, dzięki za wytłumaczenie :D Tyle że nadal kurde nie potrafię tego dopasować do kontekstu Twojej wypowiedzi (chyba że tj błąd logiczny, ale polonistyki nie kończyłem to bezpodstawnych oskarżeń rzucał nie będę).

          Co zaś się tyczy tematu - strasznie mi się nie podobają takie praktyki ze strony zielonych. Przecież wydają dobry produkt, który sam się broni jakością więc nie trzeba mu pomagać. Chyba że jednak Amper / Volta do gier jest dalej niż nam się wydaje...

          Skomentuj

  10. Silverstar
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-03-21 12:56

    Tylko zanim wyżucicie Ryzeny i Radeony do śmietnika pamiętajcie, że Intel wypuści dopiero w przyszłym roku procesory bez Meltdown i Spectre Inside.

    Skomentuj

  11. pavlospll
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-03-21 21:01

    Ja mam r9 380 od msi wersje gaming i sobię chwalę, szkoda, że nvidia tak postępuje, planowałem sobie zmienić kartę właśnie na nadchodzącego gtx1160/gtx2060 ( jeśli ceny będą normalne), ale w takiej sytuacji chyba dalej będę miał swój romans z amd, karta jest dobra giereczki dobrze chodzą nie wymagam jakiś 4k 60 fps ultra high, zobaczymy jak sprawy potoczą się dalej.

    Skomentuj

  12. Silverstar
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-03-21 23:05

    Chłopaki za co te minusy..:)
    że mały błędzik mi się zdarzył? Dajcie spokój.

    Zgadzam się z przedmówcą akurat NVidia robi dobry produkt ale tak czy siak fani NVidii i Intela zawsze będą Ci wciskać, że Radeony to złom a teraz jeszcze Ryzeny dziurawe jak sito. Więc należy je wyrzucić do śmietnika i kupić G-Force + jeszcze bardziej dziurawy Intel Core z Meltdown and Full Spectre Inside na czele dla lepszej współpracy.

    Skomentuj

  13. Silverstar
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-03-21 23:32

    Nie to, że jestem zagorzałym fanboyem AMD.
    Kibicuje AMD bo zrobili ostatnio coś na prawdę nowego i dobrego co ważne nie spoczywają na lałrach. Widać, że się starają i to się chwali.

    Intel gra nieczysto i w dużej mierze dzięki temu zyskał sporą przewagę nad AMD.
    Jeżeli Intel zrobi coś na prawdę nowego i dobrego za rozsądną kasę a przy tym grając uczciwie to również będzie mógł liczyć na dobre słowo z mojej strony.
    Wszystko.

    Skomentuj

  14. mjwhite
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-03-26 12:40

    "Profil MSI opublikował dosyć zaskakującą odpowiedź. Stwierdził, że Nvidia obecnie lepiej sobie radzi na rynku kart graficznych, a klienci po prostu nie chcą kupować innych produktów."

    Chciałoby się rzec, prawda w oczy kole....

    Skomentuj

    1. Eternal1
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-03-26 13:09

      Udziały dedykowanych GPU w 4Q 2017
      AMD 33,7%
      nVidia 66,3%

      Skomentuj

  15. Finear
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-03-26 12:42

    > Stwierdził, że Nvidia obecnie lepiej sobie radzi na rynku kart graficznych, a klienci po prostu nie chcą kupować innych produktów.

    w pewnym sensie maja racja, jak ktos szuka topowego gpu to ma do wyboru 1080(ti) i tyle, amd tu nie istnieje

    Skomentuj

    1. Eternal1
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-03-26 13:09

      Udziały dedykowanych GPU w 4Q 2017
      AMD 33,7%
      nVidia 66,3%

      Udziały poszczególnych segmentów dedykowanych GPU:
      Mainstream (90 – 149 $) 26,1%
      Midrange (150 – 249 $) 51,7%
      High-end (250+ $) 16%
      Workstation 6,3%

      Udziały wszystkich GPU PC w 4Q 2017
      AMD 14,2%
      Intle 67,4%
      nVidia 18,4%

      Skomentuj

      1. Finear
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-03-26 13:22

        aha to powiedz mi w takim razie jak sie nazywa ta karta amd która wydajnoscia konkuruje z 1080ti

        i nie wiem po co mi te bezużyteczne dane wrzucasz

        Skomentuj

        1. Eternal1
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2018-03-26 13:43

          Na 1080Ti AMD nie ma odpowiedzi, przynajmniej w DX11, wiesz o tym. Tak się upierasz przy jednym 1080Ti?
          Cały HighEnd (250$+) dedykowanych kart stanowi 16% wszystkich sprzedanych dGPU, sam 1080TI stanowi grubo poniżej 5%.

          "bezużyteczne dane"? typowe ujadanie zbolałego fanboy-a który bagatelizuje wszystko co mu niewygodne, z danymi statystycznymi włącznie. Brawo Ty.

          Skomentuj

          1. Finear
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-03-26 13:47

            napisałem że patrzac na top amd nie ma konkurencyjnej karty, i tutaj to co zarzuciła osoba z msi jest prawda
            to jest koniec mojej wypowiedzi nie dorabiaj sobie jakiejs dodatkowej ideologii i nie wrzucaj danych które w kontekscie mojego posta nie maja znaczenia

            Skomentuj

          2. Eternal1
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2018-03-26 17:56

            Mówisz jakby wszyscy kupowali głównie 1080Ti a reszt była mało znacząca. A tym czasem 1080Ti stanowi grubo poniżej 5% kupowanych dedykowanych GPU.
            Cały HighEnd stanowi ledwie 16% wszystkich dedykowanych GPU. Więc tak, AMD nie ma odpowiedzi na najwyższe, całe ~3,5% oferty nVidii.

            Skomentuj

  16. adivxv5
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-03-26 12:42

    Ci idioci z Nvida zapomnieli o jednym, że to uderzenie nie tylko w konkurencję ale przede wszystkim w graczy na PC.

    Nie dziwiłbym się jak pewnego dnia otrzymamy info, iż nowe procesory AMD nie będą obsługiwać układów Nvidi ale to zapewne sporo wody musiałoby upłynąć w Wiśle na korzyść AMD.

    Skomentuj

    1. Finear
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-03-26 12:47

      >Nie dziwiłbym się jak pewnego dnia otrzymamy info, iż nowe procesory AMD nie będą obsługiwać układów Nvidi ale to zapewne sporo wody musiałoby upłynąć w Wiśle na korzyść AMD.

      to była by smierc dla amd

      Skomentuj

  17. bodziokrak
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-03-26 13:58

    Nieważne jakie producent stosuje sztuczki kruczki, jeśli produkt konkurencji jest konkurencyjny cenowo i wydajny sam się obroni, znajdzie się i klient i producent (nawet bez producenta można sobie poradzić a przy tym lepiej zarobić).

    Skomentuj

    1. ammarmar
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-03-26 23:04

      "Dobry produkt sam się obroni" to maksyma bankrutów.

      Skomentuj

  18. Aloyz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-03-26 15:37

    Nie odnosicie aby takiego wrażenia, że NV i AMD trochę podzieliły między siebie rynek? NV nie bardzo wcina się w układy graficzne do konsol, a AMD jakby udaje, że produkuje karty do PC.

    Skomentuj

  19. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-03-26 16:51

    Ta prowizoryczna dominacja jest spowodowana obecną sytuacją na rynku gier więc jak najbardziej AMD poniosło tu klęskę brnąc w GCN ,które już swoją specyfikacją gryzło się w obecnie dostępnymi sposobami programowania.
    W obecnej sytuacji Czerwonym nie ma sensu brnąć w kolejne rewizje VEGI i robić to co im najlepiej teraz wychodzi czyli APU z małą VEGĄ.Z takiego obrotu sprawy powinniśmy być zadowoleni bo z pewnością za konsole nowej generacji nie będziemy przepłacać w stosunku do ich możliwości i chodzi mi o te stacjonarne.Niezależnie jakie GPU teraz NVIDIA wyda nawet na rynek konsumencki jak to będzie nawet "MONOLIT GPU" używający 7nm jedno jest pewne w przypadku AMD szykuje się oprócz przejścia na niższą litografię kolejny skok związany z budową GPU jak moduły w CPU EPYC.
    Jeżeli spełnią się zapowiedzi przed wstępne to nawet gdyby dalej wykorzystanie architektury GPU od AMD było na jeszcze gorszym poziomie dla PC to z pewnością konsole wykorzystają atuty tej dodatkowej mocy obliczeniowej w zupełności i w końcu rynek komputerów stacjonarnych rozrusza się i sam NVIDIA nie będzie mogła stosować iście zaporowych cen jak za TITAN V twierdzą ,że to produkt pół profesjonalny.
    To nie jest wina AMD ,że deweloperzy wole używać starego kodu ,który na GCN zupełnie się nie sprawdza i w ten sposób NVIDIA może wydziwiać co chce.
    Dla osób ,które lubią mieć wszystko na maksa i używają do tego monitorów UHD a teraz czekają na takie wersje ze 144Hz odświeżaniem z pewnością kolejna generacji NVIDIA zrobi swoje ale gdy będzie ona wyprodukowana w tych 12nm od TSMC to szczerze zapowiada się najkrócej żywotna architektura GPU od Zielonych właśnie za sprawą zbliżających się 7nm w ostatnim kwartale tego roku.

    Skomentuj

  20. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-03-26 16:58

    Po prostu nie ma szans ,żeby NVIDIA ze swoją pojedynczą budową GPU miała jakiekolwiek szanse gdy w grę wejdzie lepsze wykorzystanie architektury i taki projekt jest najlepszy na konsole bo w przypadku gier opartych na DX11 mogło by się okazać ,że GPU modularne mające 40TF mocy obliczeniowej jest słabsze od GPU pojedynczego od NVIDIA o mocy obliczeniowej 15TF dlatego tylko konsole na chwilę obecną mogą najlepiej z tego skorzystać - https://zapodaj.net/b8feabad9bd75.png.html

    Skomentuj

  21. eMGi27
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-03-26 19:25

    #ripmsi

    Skomentuj

  22. ammarmar
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-03-26 23:10

    To jak w boksie - jak przeciwnik jest słaby i słania się na nogach, to trzeba mu wtedy porządnie jeszcze raz przyłożyć, żeby się nakrył nogami a sędzia zasądził KO.

    Tak w tej chwili jest na rynku GPU. Radeony są obiektywnie gorsze niż produkty nVidii, dlatego ich udział w rynku jest mizerny i spada. I ten fakt wykorzystuje nVidia.

    Ludzie natomiast mają w nosie politykę korporacji, po prostu kupują produkt, który jest dla nich bardziej atrakcyjny. Cenowo, wydajnościowo. A także przez to, że po prostu jest dostępny.

    Sam kupowałem Radeony, jak były dobre. Miałem modele X1950, HD3850 i HD6870. Ponieważ od tamtego czasu ich kolejne produkty zaliczają równię pochyłą, zacząłem kupować GF.

    I ot, cała tajemnica.

    Skomentuj Historia edycji

  23. szmalcownikżydowski
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-03-27 09:10

    Nie od dziś wiadomo, że produkty amd są przeznaczone dla plebsu.