Karty graficzne

MSI zapowiada karty z chłodzeniem wodnym od Corsair

opublikowano przez w dniu 2015-09-11

Nowa seria kart graficznych MSI powstała przy współpracy z firmą Corsair i głównie powinna zainteresować overclockerów.

MSI OC Series - karty graficzne z chłodzeniem Corsair

MSI pracuje nad nową linią kart graficznych dla overclockerów, które zostaną wyposażone w kompaktowe chłodzenie cieczą zaprojektowane przez firmę Corsair.

Szczegóły nowych konstrukcji jeszcze nie są znane, ale z pewnością możemy liczyć na solidny potencjał na podkręcanie – w końcu chłodzenie cieczą zapewnia lepsze możliwości odprowadzania ciepła, a to właśnie ono jest główną przeszkodą w uzyskiwaniu wyższych taktowań. Zwolennicy przyspieszania komponentów komputera powinni więc czuć się zainteresowani.

Można też podejrzewać, że nowa linia kart bardziej będzie adresowana do domowych entuzjastów, aniżeli ekstremalnych overclockerów, parających się biciem rekordów wydajności.

MSI GeForce GTX 980 Ti Watercooled
Na jednej z konferencji MSI zapowiedziano kartę GeForce GTX 980 Ti Watercooled - jest to dobry trop w poszukiwaniu domysłów o nowej linii akceleratorów

Na jednej z konferencji producenta pojawiła się wzmianka o modelu GeForce GTX 980 Ti z chłodzeniem Corsair Hydro HG10. Nie wiadomo jednak czy plany te są nadal aktualne i czy inne karty będą wykorzystywać to samo chłodzenie. Pozostaje więc czekać na kolejne wiadomości.

Źródło: profil MSI Global na portalu Facebook, Overclock3D

marketplace

Komentarze

10
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zmniejszczcie czcionki między artykułem a komentarzami, bo userzy będą masowo scrolle wymieniać!
  Zaloguj się
  13
 • avatar
  Serwis MSI ostatnio mnie zawiódł więc chyba szybko nic od MSI nie kupię.
  Zaloguj się
 • avatar
  Mnie również, płyta główna padła mi 2 razy, za trzecim już odmówili naprawy i wymienili na gorszy model... NIGDY więcej MSI... a co do kompaktowych chłodzeń, to wolę nagrzewnicę od kadeta :D s
  Zaloguj się
  -3
 • avatar
  Mnie interesuje o ile takie chłodzenie może poszerzyć możliwości podkręcania i czy w przeliczeniu cenowym będzie tego warte.Chłodzenie wodne swoje kosztuje więc do tanich to te płyty nie będą należeć przynajmniej na Polskie warunki.