Na topie

MSI szykuje laptopa z Core i9-8950HK - najpotężniejszym mobilnym procesorem

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Laptopy

Pierwszy procesor Core i9 dla laptopów znajdzie zastosowanie w najpotężniejszych laptopach do grania - jedną z takich konstrukcji ma być nowy laptop MSI.

  • MSI szykuje laptopa z Core i9-8950HK - najpotężniejszym mobilnym procesorem
A A

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na zbliżającą się premierę mobilnych procesorów Intel Coffee Lake. Topowym przedstawicielem nowej serii ma być model Core i9-8950HK – baza 3DMark nie tylko potwierdziła istnienie chipu, ale też ujawniła pierwszego bazującego na nim laptopa.

Core i9-8950HK ma objąć pozycję najwydajniejszego procesora dla laptopów. Do dyspozycji oddano 6 rdzeni/12 wątków – standardowo pracują one z taktowaniem 2,9 GHz, ale w trybie Turbo Boost może ono wzrosnąć aż do 4,3 GHz. Oprócz tego przewidziano 12 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu. 2-kanałowy kontroler DDR4 i układ graficzny UHD Graphics 630. Współczynnik TDP oszacowano na 45 W.

Model Intel Core i5-8300H* Intel Core i5-8400H* Intel Core i7-8750H* Intel Core i7-8850H* Intel Core i9-8950HK*
Generacja Coffee Lake-H Coffee Lake-H Coffee Lake-H Coffee Lake-H Coffee Lake-H
Rdzenie/wątki 4/8 4/8 6/12 6/12 6/12
Taktowanie - bazowe 2,3 GHz 2,5 GHz 2,2 GHz 2,6 GHz 2,9 GHz
Taktowanie - Turbo
(wszystkie rdzenie)
3,9 GHz 4,1 GHz 3,9 GHz 4,0 GHz 4,3 GHz
Taktowanie - Turbo
(jeden rdzeń)
4,0 GHz 4,2 GHz 4,1 GHz 4,3 GHz 4,8 GHz
Pamięć L3 8 MB 8 MB 9 MB 9 MB 12 MB
Kontroler pamięci DDR4 DDR4 DDR4 DDR4 DDR4
Układ graficzny UHD 630 UHD 630 UHD 630 UHD 630 UHD 630
Odblokowany mnożnik NIE NIE NIE NIE TAK
TDP 45 W 45 W 45 W 45 W 45 W
* specyfikacja nieoficjalna

Warto również wspomnieć, że 8950HK ma wyróżniać się odblokowanym mnożnikiem, więc będzie można go dodatkowo podkręcić (podobnie jak to miało miejsce w przypadku wcześniejszych modeli z dopiskiem HK – Core i7-7820HK i Core i7-6820HK).

Intel Core i9-8950HK - 3DMark

W bazie 3DMark pojawiły się pierwsze wpisy z nowym procesorem – został on wykorzystany w laptopie MSI (nazwa kodowa MSI MS-1816), który dodatkowo wykorzystuje płytę z chipsetem HM370, 32 GB pamięci RAM oraz dwie karty graficzne GeForce GTX 1080 (!). Z całą pewnością mówimy o jednym z topowych laptopów do grania (lub raczej konstrukcji typu DTR).

Kiedy nowe procesory pojawią się na rynku? Tego jeszcze nie wiadomo, ale ostatnie przecieki sugerują, że pierwsze laptopy powinny być dostępne już w przyszłym miesiącu. Już nie możemy się doczekać!

Źródło: VideoCardz, TUM APISAK

Odsłon: 6104 Skomentuj newsa
Komentarze

22

Udostępnij
  1. kokosnh
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-02-14 15:59

    czas pracy na baterii to kucha w minutach się liczy.

    Skomentuj

    1. Finear
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2018-02-14 16:22

      taki sprzęt to mobilna stacja robocza a nie do grania w podróży

      Skomentuj

      1. Mandalorian
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-02-14 22:40

        ta... Niestety nie wytłumaczysz tego niektórym użytkownikom, jak i autorom testów, którzy przy potężnych maszynach dają krótką pracę na baterii do minusów...

        Skomentuj

        1. MarTum
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-02-15 01:01

          Tak jak by bolidowi F1 wytykać, że nie pojedzie przez las...

          Skomentuj

      2. r_e_s_e_t
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-02-16 20:15

        Mobilne WS od nich to raczej nieporozumienie, a ten model nawet Quadro nie ma.

        Skomentuj

    2. Mandalorian
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-02-14 22:41

      Żeby kupować taki sprzęt do pracy na baterii to trzeba być niespełna rozumu.

      Skomentuj

  2. mutissj
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2018-02-14 16:04

    to będzie bardziej przenośny komputer stacjonarny, a nie laptop

    Skomentuj

      1. pscager
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2018-02-14 19:19

        Cholera wie. Obojniak?

        Skomentuj Historia edycji

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2018-02-14 22:08

          obojnak

          Skomentuj

        2. MarTum
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-02-15 01:01

          Hybryda

          Skomentuj

          1. mutissj
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2018-02-15 17:12

            tzw. Gruby Laptop = to bardziej PC niż laptop xD

            Skomentuj

      2. Han44
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-02-15 11:22

        Stacjonarny też można przenosić.

        Skomentuj

  3. xfire25
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-02-14 16:33

    Można takiego traktować jako PC i w dodatku położyć go pod nogami. W zimowy wieczory jak znalazł.

    Skomentuj

  4. abukiewicz
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-02-14 16:42

    Tani to on na pewno nie będzie...

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-02-14 22:08

      No Shit Sherlock

      Skomentuj

  5. dariozpata
    Oceń komentarz:

    -12    

    Opublikowano: 2018-02-14 17:29

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Możesz mieć i 20 a nawet 100 rdzeni w laptopie! Windows 10 i tak go zajedzie i będzie mulił! Na linuksie takich problemów nie ma i system w porównaniu do Windows 10 po prostu działa!
    Niektórzy mogą być w szoku ale na linuksie programy włączają się bardzo szybko, nie potrzebny, dysk ssd, antywirus, firewal, bo wirusów nie ma! Nie potrzebny jest nawet dysk SSD bo linuks nie mieli ciągle dyskiem jak Windows 10! To mielenie Windows 10 to pewnie efekt śledzenia użytkownika i wysyłania wszystkiego co robi na serwery M$!!!
    Na linuksie instalujesz oprogramowanie i kolejny SZOK! Nie ma żadnych asystentów pobierania które instalują wirusy i reklamy jak np ze strony dobrych programów!!!
    W dodatku na linuksa jest wiele dytrybucji więc i po instalacji takiej dystrybucji jak np Lubuntu to stary laptop, lub takie nowe Kiano nagle śmigają jak błyskawica!

    Skomentuj

    1. Finear
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2018-02-14 17:38

      czemu ten troll nadal nie ma bana

      Skomentuj

      1. Mandalorian
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2018-02-14 22:43

        Też się zastanawiam. Ale jak widać już raz dostał, bo przedtem był sam "darioz".

        Skomentuj

    2. mjwhite
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2018-02-14 20:37

      i pewnie właśnie dlatego linuks ma ..... 3,5% udział w rynku PCtów :/

      Skomentuj

  6. CrisPL
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-02-14 22:36

    Zakładając, że obecna maszyna z i7 8700K i dwoma GTX 1080 kosztuje koło 35 tyś od hyperbook. To bydle pewnie jakieś drugie tyle będzie kosztować. Nie wspominając tutaj Acer Predator 21x.

    Skomentuj Historia edycji

  7. htm72
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-16 13:04

    Pierwsze 6-rdzeniowe laptopy ?

    Skomentuj

  8. Eryk333
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-16 13:41

    I ceną z 20 k