Na topie

Najlepiej sprzedające się smartfony w kwietniu - Samsung ma powody do zadowolenia

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Samsung Galaxy Producenci: Apple Samsung Xiaomi

W dziesiątce modeli budzących największe zainteresowanie klientów znalazły się aż trzy od wymienionego koreańskiego producenta, w tym oczywiście Galaxy S9+ i Galaxy S9.

  • Najlepiej sprzedające się smartfony w kwietniu - Samsung ma powody do zadowolenia
A A

Producenci smartfonów często chwalą się wynikami sprzedaży. Wyjątkiem nie jest Samsung, który ma ku temu okazję naprawdę często. Potwierdzają to także zewnętrzne źródła, tak jak teraz Counterpoint.

Najnowszy raport mówi nam o globalnej sprzedaży smartfonów w kwietniu tego roku. W dziesiątce modeli budzących największe zainteresowanie klientów znalazły się aż trzy od wymienionego koreańskiego producenta. Co więcej, Galaxy S9+ i Galaxy S9 uplasowały się na dwóch czołowych miejscach. W zestawieniu znalazł się jeszcze Galaxy S8.

Wedle Counterpoint, za sukcesem stoi tu nie tylko mocna pozycja marki, ale również bardzo dobra jakość tych urządzeń oraz różnego rodzaju promocje. Chodzi tu przede wszystkim o te pozwalające odzyskać część gotówki przy odsprzedaży starego smartfona.

Najlepiej sprzedające się smartfony w kwietniu

I chociaż akcentujemy tu powody do zadowolenia dla Samsunga, to samo odnieść można do Apple. Na dziesięć najczęściej kupowanych smartfonów w kwietniu aż pięć posiadało charakterystyczne logo nadgryzionego jabłka.

Poza tym w zestawieniu zobaczyć możemy już tylko dwa smartfony od Xiaomi. W tym przypadku to jednak nie flagowce, ale propozycje dla klientów z mniej zasobnymi portfelami. Nie jest jednak tajemnicą, że to właśnie dzięki nim chiński producent cały czas poprawia swoje notowania.

Jesteście zaskoczeni takimi wynikami? Może sami dołożyliście do nich swoją cegiełkę wybierając jeden z wymienionych tu smartfonów?

Źródło: counterpointresearch, Samsung (foto)

Odsłon: 3684 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij

Mobile w marketplace

  1. xkazik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-06-10 11:36

    wg mnie te kwoty za tel są zawyżone Jest nie wiele lepszy od Huawei P20 Pro, a kosztuje 1000zł wiecej

    Skomentuj

  2. Dragonik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-06-10 12:11

    Gdzie jest p20pro za 3000zł? bo nie mogę znaleźć. allegro nie liczę.

    Skomentuj

    1. ahael
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-06-10 12:36

      Aliexpress. Jak w PL to tylko Alledrogo.

      Skomentuj

  3. anarchist
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-06-10 18:51

    Ceny za smartfony te nieco lepsze są chore... 3000 PLN to jakieś abstrakcyjne sumy. Więcej niż 1000PLN, przy założeniu że już bym się pogodził ze stratą takiej sumy, za tel. nie dam. Spokojnie można poszperać i używkę się wyhaczy. OnePlus One kupiłem 3 letniego za 650PLN i uważam że to fajny sprzęt i wcale nietani. Nie muszę mieć najnowszego sprzętu z podatkiem od nowości i +10 do lansu i prestiżu. Wcześniej jakieś dwa po 300PLN miałem (używane).

    Po prostu po przekroczeniu danej kwoty za produkt nie kupię tego produktu bez względu na to co by oferował i jaki by nie był wspaniały.

    A ceny są chore, bo producenci zauważyli, że mogą łatwo generować/kreować potrzebę zakupu ich produktu, który z generacji na generację jest droższy, nie dlatego że tak koszty produkcji wzrosły tylko producenci testują klientelę... Jak by ludzie nie kupowali samrtów po 3500PLN to by zaraz się ceny stały się bardziej zdroworozsądkowe.

    Skomentuj

    1. ahael
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-06-10 20:30

      Masz też do wyboru inne marki niż Apple, Samsung czy Huawei. Przykładów jest sporo: OnePlus, Xiaomi, ZTE, Dodgee, Meizu, ect. Tutaj masz flagowce w przystępnych cenach.

      Skomentuj

    2. IksKwadrat
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-06-10 22:48

      Jedni kupują buty za 50 zł , inni wolą ładne, modne za 500. Z telefonami tak samo, sam wydałem ponad 1500 zł za 2 letniego flagowca i w sumie nie kupię już chyba więcej telefonu za taką sumę.

      Skomentuj

    3. Fiona
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-06-13 06:16

      anarchist buty też kupujesz od kogoś 3-letnie i się cieszysz ?

      Bez urazy.

      Masz rację ceny są chore, ale czemu mają nie być skoro są chętni ???

      Skomentuj

  4. Qpers
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-06-10 18:52

    Co mnie cieszy: tylko jeden telefon z wyciętym ekranem :)

    Skomentuj

  5. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-06-10 20:40

    Widać ile Zuchów mamy w Polsce patrząc na sprzedaż iPhonów:).

    Skomentuj

    1. Wasek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-06-10 22:55

      Może nie każdy lubi Androida?

      Skomentuj

  6. anemus
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-06-10 21:33

    Nie podano jakiego rynku te dane dotyczą.