Na topie

Największy smartfon Xiaomi oficjalnie w Polsce

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Producenci: Xiaomi

Na naszym rynku pojawia się kolejny smartfon chińskiego producenta. Z modelem tym trudno konkurować pod względem wielkości.

  • Największy smartfon Xiaomi oficjalnie w Polsce
A A

Xiaomi oficjalnie zadebiutowało nie tak dawno na naszym rynku. Na początek udostępnione zostały trzy smartfony, ale właśnie dołączył do nich kolejny.

Tym razem mowa o prawdziwym gigancie, jakim jest bez wątpienia Xiaomi Mi Max z ekranem o przekątnej aż 6,44 cala. Dzięki dość cienkim ramkom wymiary całej konstrukcji wynoszą 173.1 x 88.3 x 7.5 mm, przy wadze 203 g. Tył obudowy został zakrzywiony aby urządzenie lepiej dopasowywało się do dłoni.

Na szczęście sporych rozmiarów jest tutaj nie tylko ekran, ale również akumulator - 4850 mAh. Xiaomi Mi Max pracować ma na jednym ładowaniu około dwóch dni, nie zabraknie mu przy tym wydajności, ponieważ nad nią czuwa procesor Qualcomm Snapdragon 650 mający do pomocy 3 GB pamięci RAM.

„W Polsce Mi Max powinien się cieszyć równie dużą popularnością jak za  granicą. Po pierwszych dwóch miesiącach sprzedaż fabletu marki Xiaomi  przekroczyła 1,5 mln sztuk. Wiele konkurencyjnych urządzeń z  wyświetlaczem o podobnej wielkości nie uzyskało choćby zbliżonego wyniku.”  – Łukasz Łyżwa, Xiaomi Product Director w ABC Data

Xiaomi Mi Max

Specyfikacja techniczna Xiaomi Mi Max:

  • system operacyjny MIUI 8 (bazujący na Android 6.0 Marshmallow)
  • ekran 6,44" o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli
  • procesor Qualcomm Snapdragon 650
  • 3 GB pamięci RAM
  • 32 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart microSD
  • kamera główna 16 Mpix f/2.0 i przednia 5 Mpix
  • Bluetooth 4.2, Wi-Fi, LTE
  • dual SIM (hybrydowy)
  • czytnik linii papilarnych
  • akumulator 4850 mAh
  • wymiary 173.1 x 88.3 x 7.5 mm

Jak myślcie, ile trzeba będzie zapłacić za Xiaomi Mi Max w Polsce? Urządzenie wyceniono na 1499 złotych.

Źródło: ABC Data

Odsłon: 6566 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij
  1. Zatoka Piracka
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2016-11-08 12:25

    Tylko 6,5 cala? Ajwaj!
    Przeciez te chinczyki takie male sa, ze te telefony sa dla nich jak ipad pro 12". A kiedys mowili, ze ekran 3,5 cala to najwiekszy jaki moze byc do uzywania wygodnie jedna reka.

    Skomentuj

      1. musslik
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2016-11-08 12:38

        Jak się ma małe rączki :)

        Skomentuj

      2. Zatoka Piracka
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2016-11-08 12:42

        Nie no bez przesady. Mam galaktycznego szajsunga s7 z 5.5" ekranem i komentarze na benka wale z jednej reki. Troche gimnastykuje reke, zeby siegnac po guziki "Q, A, Z" i wymaga techniki, ale po kilkutygodniowym pisaniu staje sie to twoja druga natura. No i oczywiscie trzymam go w obudowie od OtterBox, bo jak jest grubszy ze 3x niz bez obudowy, to nie wypada z reki tak czesto.

        Skomentuj Historia edycji

      3. HelmuD
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-11-08 18:49

        To gratuluję dużych rozmiarów. To nie wiedziałeś, że przeciętny hobbit 4 calowego smartphona obsługuje dwoma rękami wspomagając się jedną stopą ? ;)

        Skomentuj

    1. shamoth
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2016-11-08 12:41

      Bo 3,5-4" to takie optimum i z chęcią bym przy tym został na 720p.
      Zamiast zostawić powierzchnię ekranu i baterii bez zmian i powiększyć pojemność przez grubszą batkę to powiększają pojemność przez powierzchnię, którą trzeba czymś zakryć a ekran idealnie się do tego nadaje. Tylko że większe piksele i większa powierzchnia do podświetlenia też więcej żre i takie powiększanie pojemności wychodzi praktycznie na zero...
      Także robienie coraz cieńszych telefonów jest totalną głupotą do czasu aż wymyślą nowy magazyn energii, grubasa przynajmniej dobrze czuć w ręku i każda kobieta to potwierdzi ;)

      Skomentuj

      1. Zatoka Piracka
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-11-08 12:44

        To Ty w ogole wez zostan przy nokii 3310.

        Skomentuj

  2. sebos80
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-11-08 12:44

    Ciekawe czy dużo osób decyduje się na takie telefony. Ja mam telefon i tablet, telefon mam duży bo 5,5 ale tablet mam 8 cali, komfortu użytkowania nie ma co porównywać. Takie 6,54 według mnie nie nadaje się do niczego, za duże jako telefon, za małe jako tablet (7 cali też jak dla mnie za mało, 8 minimum), do szybkiego odebrania, lub wygodnego pisania, też się średnio nadaje.

    Skomentuj

    1. tomaszkarla
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-11-08 14:41

      Ja używam na co dzień Sony Z Ultra, też 6.44'' i nie wyobrażam sobie używania mniejszego. Jako że mam duże dłonie to i jedna ręką daje rade go obsłużyć. Chociaż i tak preferuje zabawę na dwie ręce. Więc to nie jest tak, że się "nie nadaje". Jest rzesza ludzi, którzy uwielbiają takie smartfony/minitablety. Sam jednak czekam na Xiaomi Mi Mix, fajniejszy ekran (91 % przodu to ekran), Sd821, 6 GB RAM i 256 GB wbudowanej.

      Skomentuj

  3. czarnobrody
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-11-08 21:40

    Bardzo ładnie wygląda na tym pierwszym zdjęciu :)

    Skomentuj

  4. Damiano1302
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-11-09 16:00

    "Z modelem tym trudno konkurować pod względem wielkości." serio? Może konkurować z nim firma Posh Mobile, która co prawda nie jest dostępna w Polsce, ale ma na koncie ogromne telefony, np. Posh Mobile Volt Max LTE L640A, który ma 6,44". A największym telefonem wyprodukowanym przez tą firmę jest Posh Mobile Equal Pro LTE L700, który posiada ekran 7" i co prawda mogę się mylić ale to jest największy telefon który udostępniono do sprzedaży. Jak on wygląda zaprezentował na YouTube człowiek o pseudonimie Unbox Therapy w filmie pt. "World's Biggest Android Phone!".