Na topie

Nawet HP nie wierzy już w mobilną wersję systemu Windows

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Systemy operacyjne Smartfony Tematyka: Windows 10 Producenci: HP

Nie wypada zaprzeczać, że HP Elite x3 to bardzo interesujący smartfon. Wkrótce zniknąć może jednak ze sklepowych półek.

 • Nawet HP nie wierzy już w mobilną wersję systemu Windows
A A

Wydaje się, że ze smartfonów pracujących pod kontrolą mobilnych okienek korzystają już tylko najwięksi ich zwolennicy. Mobilny Windows od zawsze określany był mianem platformą z potencjałem, ale jego rynkowe udziały systematycznie spadały i obecnie są naprawdę marginalne. Zanosi się na to, że nie ujdzie to uwadze HP.

To jeden z nielicznych producentów, który zdecydował się na przygotowanie smartfona z Windows 10. Mowa o modelu naprawdę ciekawym modelu HP Elite x3, który jednak nie odniósł większego sukcesu. Potwierdzają to najnowsze informacje napływające z Niemiec, wedle których 1 listopada wspominany smartfon zostanie wycofany ze sprzedaży.

Głównym powodem ma być tutaj to, w jaki sposób sam Microsoft traktuje mobilnego Windows 10. Chyba każdy zgodzi się z tym, iż nie widać tutaj chęci do rozwoju i popularyzacji tej platformy.

HP Elite x3

Dla osób, które być może zechcą jeszcze sięgnąć po HP Elite x3 ważne może być, że będzie on wspierany przez rok (od dnia wycofania ze sprzedaży). Przypomnijmy, że specyfikacja obejmuje tu między innymi 5,9-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2560x1440 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB RAM, 64 GB przestrzeni na dane, czytnik linii papilarnych i skaner tęczówki oka.

Wypada jeszcze poczekać na potwierdzenie powyższych informacji przez HP. Przedstawiony scenariusz wydaje się jednak prawdopodobny. Tak samo jak ten, że o kolejne smartfony z Windows będzie bardzo ciężko.

Źródło: gsmarena, hp (foto)

Odsłon: 5052 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij

Smartfony w marketplace

 1. tabask021
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-09-26 10:36

  Nadal nie słuchają ludzi , były nie raz pomysły pod nos rzucane by stworzyli surface phone'a a oni martwią się o wp8 i 10 ^^

  Skomentuj

 2. topiq
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-26 12:42

  Jak obniżą cenę o 50% chętnie kupię :) Lumka 735 po aktualizacjach niestety działa coraz gorzej, ale to przez fabryczny WP 8.1. Z tym HP nikt się na W10M nie skarży a przynajmniej nie znalazłem. Zazwyczaj gromy lecą na Lumie Nokii i późniejsze MS.

  Skomentuj

 3. derunim
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-26 21:02

  I bardzo dobrze.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!