Na topie

Jasne, dobrze wyposażone i zabezpieczone projektory NEC z serii P - dla biznesu i edukacji

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Projektory Technologie i Firma Producenci: NEC

NEC P554U, P554W oraz P603X to trzy różniące się rozdzielczością projektory przeznaczone dla wymagających użytkowników biznesowych i edukacyjnych.

  • Jasne, dobrze wyposażone i zabezpieczone projektory NEC z serii P - dla biznesu i edukacji
A A

Seria projektorów NEC P to urządzenia wykorzystujące technologię 3LCD dla wyświetlania obrazu. Te projektory przystosowano są do oferowania wysokiej jakości obrazu w dość trudnych warunkach eksploatacji. Najnowsza linia gwarantuje też sporą żywotność zastosowanych lamp - 8 tysięcy godzin w trybie ECO.

W imię zasady, dla każdego coś dobrego, NEC proponuje 3 modele, które różnią się przede wszystkim rozdzielczością. NEC P554U dysponuje panelem o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, NEC P554W to projektor HD (panel 1280 x 800 pikseli), a NEC P603X to projektor XGA. Ten ostatni ma największą deklarowaną jasność 6000 lumenów. Modele HD mają nieco mniejszą jasność na poziomie 5500 lumenów. Ze względu na zastosowanie technologii 3LCD możemy liczyć na sporą jasność nie tylko bieli, ale i barw, również w jaśniejszych pomieszczeniach czy przy dużej przekątnej wyświetlanego obrazu.

NEC P554U P554W i P603X przedni i boczny panel
Przedni panel i otwory wentylacyjne za którymi znajdują się filtry powietrza

Wprowadzone przez NEC projektory są urządzeniami prawie kompletnymi. Oprócz dość niskich kosztów eksploatacji, dostajemy w każdym przypadku szeroką gamę złącz, opcje przesuwnej osi optycznej w pionie i poziomie, a w razie czego także korektę zniekształceń trapezowych w obu osiach.

NEC P554U P554W i P603X tylna ścianka
Tylna ścianka, taka sama we wszystkich modelach

Projektorów nie wyposażono w technologię Wi-Fi, ale w razie potrzeby możemy skorzystać z modułu podłączanego przez złącze USB. Zresztą są to projektory przeznaczone bardziej do stacjonarnej pracy. Dlatego też oprócz standardowego portu LAN (RJ-45) mamy port LAN zgodny z HD-BaseT, który pozwala na obsługę większej liczby standardów danych (USB, sterowanie, wideo HD) niż tylko Ethernet przez pojedynczy kabel.

Źródło: NEC

Odsłon: 3238 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij
Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!