Na topie

Netflix ma ponad 100 mln użytkowników i poważne plany

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
RTV

Kategoria: RTV Ciekawostki Internet Tematyka: Netflix Telewizja internetowa

Netflix robi wiele, by utrzymać i umocnić swoją pozycję lidera w sektorze telewizji internetowej i nie zamierza się teraz zatrzymywać.

 • Netflix ma ponad 100 mln użytkowników i poważne plany
A A

Magiczna bariera 100 milionów użytkowników została oficjalnie przekroczona. Netflix jest obecnie niezaprzeczalnie najpopularniejszą telewizją internetową na świecie i wygląda na to, że nic się w tej kwestii w najbliższym czasie nie zmieni.

Jak informuje w najnowszym raporcie finansowym, Netflix zamknął drugi kwartał tego roku z liczbą abonentów na poziomie 104 milionów, a sama „setka” została osiągnięta w kwietniu. Tym samym na podwojenie ich liczby Amerykanie czekali trzy lata. Bez wątpienia pomógł w tym debiut na całym świecie na początku ubiegłego roku. Zresztą drugi kwartał tego roku jest pierwszym, w którym użytkownicy spoza Stanów Zjednoczonych przebili liczebnością „lokalnych”.

Netflix notuje lepsze wyniki niż przewidywał. Chciał w drugim kwartale powiększyć liczbę użytkowników o 3,2 miliona, a wzrosła ona o 5,2 miliona. Jeśli takie tempo zostanie utrzymane, bariera 150 milionów abonentów może paść już w 2019 roku. A Netflix sporo robi, by tak właśnie się stało…

„Przygotowaliśmy 14 nowych sezonów międzynarodowych seriali, 13 stand-upów, 6 dokumentów, 2 serie dokumentalne, 9 filmów i 7 seriali dla dzieci” – podsumowuje swoje autorskie projekty Netflix. Wśród tych nowości znajdują się: 13 powodów, Glow, Okja czy Orange is the New Black. Dodaje: „w tym roku wydamy 40 nowych tytułów, od wysokobudżetowych produkcji po tytuły kina niezależnego”.

Netflix ma świadomość swojej pozycji i zapowiada, że będzie nadal przeprowadzał rewolucję rozrywkową, w której „konsumenci zajmują najważniejsze miejsce, a dostęp do treści jest znacznie wygodniejszy”. Serwis ma też nadzieję na to, że popularyzacja telewizji internetowej będzie miała pozytywny wpływ na całą branżę filmowo-serialową. Mowa o wyznaczaniu standardów, a to dość poważne plany.

Źródło: Quartz, FlatpanelsHD

Odsłon: 4232 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij

RTV w marketplace

 1. hex3n
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-07-18 10:33

  Wojciech znów się z nami drażnisz :) Magiczna bateria? Chodziło ci o słowo bariera? Czy może zacząłeś używać terminologi wojskowej przy liczeniu ludzi?

  Skomentuj Historia edycji

  1. Snack3rS7PL
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-07-18 11:22

   Pojawia się i znika, taka rola magika :P

   Skomentuj

 2. tommo1982
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2017-07-18 14:18

  Telewizja internetowa? Netflix to taka wypożyczalnia filmów z abonamentem. Gdzie temu do telewizji. Nie podsuwaj takich pomysłów, bo rządzący podchwycą i będzie abonament od telewizji na laptopie.

  Skomentuj

  1. zielony888
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-07-25 22:11

   Ten Netflix to robi ostrą karierę, skoro nawet Philipsa przekonali do zrobienia tylko im dedykowanego przycisku na pilocie.

   Skomentuj

 3. Arcin
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-07-18 21:35

  Jak dla mnie rewelacja szczególnie jak ktoś chce się uczyć angielskiego czy niemieckiego. Można sobie włączyć obcojęzyczną ścieżkę dźwiękową i napisy polskie lub w innym języku, w locie je przełączać szczególnie na pc wygodne.

  Skomentuj

 4. welll1
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-07-19 19:29

  Za 13 zł na miesiąc dostęp do:
  - sporej wypożyczalni filmów
  - w bardzo dobrej jakości
  - bez przeładowań
  - bez reklam i masy innego badziewia
  - plus tryb offline dla mobilnych
  - i pewnie kilka innych o których zapomniałem

  To bardzo dobra opcja. Nawet dla osób które widziały już większość, mogą nie zapłacić i wrócić sobie za jakiś czas nadrobić to co zostało wydane/dodane.

  Skomentuj Historia edycji

 5. patol1984
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-07-19 20:31

  Netflix to jedyna sensowna opcja, nie ma reklam, oglądam to co chce, kiedy chce. Klasyczna telewizja powinna skisnąć.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!