Na topie

Netflix ma już 125 milionów użytkowników

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: Netflix Telewizja internetowa

Filmy i seriale na platformie Netflix ogląda już ponad 125 milionów użytkowników. Usługa prężnie się rozwija, a jej właściciele mają nadzieję, że liczbę tę uda się jeszcze poważnie zwiększyć.

  • Netflix ma już 125 milionów użytkowników
A A

Ciekawe seriale i filmy na Netflix sprawiają, że usługa cieszy się coraz większą popularnością. Korzysta z niej już ponad 125 milionów użytkowników.

W lipcu 2017 roku przekroczona została ważna granica 100 milionów widzów. Kolejne świetne kwartały pozwoliły usłudze Netflix zwiększyć tę liczbę i aktualnie wynosi ona już 125 milionów. Najwięcej użytkowników doszło pod koniec ubiegłego roku – ponad 8,3 mln.

Netflix zyskuje popularność przede wszystkim dzięki dynamicznie rozszerzanemu katalogowi. Pojawiają się w nim ciekawe produkcje z zewnątrz, jak i autorskie filmy i seriale na wyłączność. Właściwie to te ostatnie są kluczowe i dlatego też w tym roku Amerykanie chcą przeznaczyć na nie od 7,5 do 8 miliardów dolarów.

Dodajmy, że pierwszy kwartał tego roku nie był rekordowy pod względem liczby nowych użytkowników (doszło ich 7,4 mln), ale był taki jeśli chodzi o przychody – streaming wygenerował 3,6 mld dolarów (co oznacza wzrost o 43 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku).

Źródło: Netflix, Engadget

Odsłon: 1721 Skomentuj newsa
Komentarze

20

Udostępnij
  1. chrisu1982gd
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-04-17 12:34

    nic dziwnego, działa to wręcz rewelacyjnie, na dobrym szybkim tv w 4k nic tylko oglądać

    Skomentuj

    1. xbk123
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-04-17 13:38

      Zdecydowanie. Też jestem w szoku jak to działa. Takie NBA League Pass ma problemy z dostarczeniem stabilnego 720p i słabym dźwiękiem, a Netflix bez zająknięcia 4k HDR.

      Skomentuj

    2. X.X.X
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-04-17 20:50

      netflix jest fajniejszy od hbo go tylko dlatego że jest tam normalna jakość na hbo nawet nie da się jakości wybrać co jest nieporozumieniem w dzisiejszych czasach

      Skomentuj

    3. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-04-20 15:08

      jakość usługi ok, ale wytrych w postaci deklaracji umowy wstępnej bezpłatnej i automatyczne jej przedłużenie to jest łamanie polskiego prawa. z podobnymi szkodliwymi praktykami wyszły kiedyś telekomy, np. że w czasie czekania na rozmowę coś tam gra. przez pierwszy miesiąc gratis, a potem automatyczne płatne przedłużenie, chyba że zdążysz wyłączyć z dopuszczalnym przez operatora wyprzedzeniem.

      niestety to samo robi netflix, dlatego mnie tam nie ma. tak wiem, sami proponują wytrych pod tytułem "zamów i po aktywacji od razu zrezygnuj", ale nie o to przecież chodzi. Po okresie próbnym powinno być obligatoryjne przypomnienie, jak nie ma reakcji odbiorcy to umowy po prostu nie ma. Taka jest wykładnia UOKiK , i to jest dla konsumenta ok.

      Skomentuj

  2. xbk123
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-04-17 13:33

    To wszystko dzięki mnie bo wczoraj dołączyłem.

    Skomentuj

  3. DzikiWariat
    Oceń komentarz:

    -7    

    Opublikowano: 2018-04-17 13:40

    Szkoda tylko że jakość produkcji jest na dość niskim poziomie. Dobre kamery i scenariusze kupowane w zestawach po 200 bez czytania. Mocno napchane lewicowymi wątkami, ujęcia z kamer tylko podstawowe. Wszystko jest takie ... na jedno kopyto, za to dużo.

    Skomentuj

    1. Finear
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-04-17 15:27

      >Mocno napchane lewicowymi wątkami

      no najgorzej XD

      wiadomo że seriale powinny być tylko prawicowe
      Krew i Honor co nie ?

      Skomentuj

  4. sertiel
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-17 13:46

    Obejrzałem wszystkie lepsze filmy teraz oglądam resztę to jest porażka 95% to kino klasy B a wiele filmów i seriali robią na prędcy byle by było !!!

    Skomentuj

    1. ivanos
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-04-17 15:59

      No tak typowe narzekanie człowieka...już gdzieś na forum widziałem tego typu anegdotę,która pasuje tu idealnie :

      https://naforum.zapodaj.net/94a878bb1581.png.html

      Skomentuj Historia edycji

    2. Arcin
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-04-17 20:58

      Nie zgadzam się, oglądam od początku jak Netflix wszedł do Polski, jest masa mega seriali, chyba, że dla kogoś ciekawy serial to Złotopolscy lub M jak Miłość....

      Skomentuj

  5. steveminion
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-04-17 14:00

    No tak, znowu te lewicowe wątki. Co, boli, że nie promują faszyzmu i chorej religijnej ideologii?

    Skomentuj

  6. romeczek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-04-17 14:45

    steveminion: tak się składa, że najbardziej znani faszyści (Hitler) byli lewakami. ;)

    Skomentuj

    1. steveminion
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-04-17 17:22

      Nie, Hitler nie miał nic wspólnego z lewicą. Nie przypominam sobie aby walczył o prawa mniejszości itp, a wręcz przeciwnie...

      Skomentuj

      1. Beercartel
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-04-17 22:41

        mhm czyli Narodowo Socjalistyczna Partia Robotników nic z lewicą nie ma wspólnego?

        Skomentuj

        1. steveminion
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-04-18 12:34

          Proszę wskaż mi jedną osobę z kręgu władz nazistowskich Niemiec wywodzącą się z robotników :)
          A co ma wspólnego PiS z prawem i sprawiedliwością? To jedynie nazwa. Kolejne przykłady: Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna, Chińska Republika Ludowa...
          Nazizm to skrajna forma faszyzmu i tylko idiota może twierdzić, że to lewica...
          Lewicowość Hitlera wymyśli prawicowcy aby nikt ich nie wiązał z nim. Jest to nielogiczne, bo jeśli hitlerowcy to lewica to prawicowcy też są lewicą bo wyznają dokładnie te same wartości co naziści, co najlepiej widać po ONR, organizacji faszystowskiej, która przed wojną zachwycała się NSDAP, jej członkowie podczas wojny kolaborowali z nazistami i chcieli utworzenia kolaboracyjnego rządu jak w innych państwach, urządzali pogromy żydów.
          Bohaterem dla rzecznika dzisiejszego ONR jest nazista, który pacyfikował polskie wioski (ale był prawdziwym katolikiem więc jest godny naśladowania).
          Spadkobiercy kolaborantów i szmalcowników dzisiaj uczą nas patriotyzmu.

          Skomentuj Historia edycji

      2. qrczak
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-04-17 23:26

        Che Guevara był lewakiem a w swoisty sposób dbał o prawa mniejszości homoseksualnych :)

        Skomentuj

  7. Misza102
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-17 20:21

    Neflix FAjny, ale produkcje Neflixowe- też jestem zdania że słabe... weźmy ostatnie TYTAN, ANHILATION, czy tez zagubieni w kosmosie- Wszystko produkcje od 4 do 6/10... czyli średnio lub słabo

    Skomentuj

  8. dariozpata
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-17 20:32

    Ja tam wolę torrenta!

    Skomentuj

    1. benutzer
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-04-18 09:11

      I się publicznie tym chwalisz?

      Skomentuj Historia edycji

  9. elektronickimordulec
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-17 21:09