Na topie

Niemal pół godziny jazdy z Gran Turismo Sport

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry PlayStation 4

Kategoria: Gry Gry na konsole Gry PlayStation 4 Tematyka: wyścigi Producenci: Polyphony Digital

Spora gratka dla czekających na Gran Turismo Sport. Twórcy zaprezentowali obszerne fragmenty rozgrywki.

  • Niemal pół godziny jazdy z Gran Turismo Sport
A A

Za wcześnie jeszcze na końcowe podsumowania, ale jest spora szansa, że ten rok będzie bardzo owocny dla fanów wyścigów. Kilka ciekawych premier za nami, a wciąż czekamy na następne bardzo ciekawe produkcje. Wśród właścicieli PlayStation 4 największe emocje budzi zapewne Gran Turismo Sport.

Polyphony Digital złożyło już kilka wartych odnotowania deklaracji, których spełnienie zaowocować może naprawdę dobrym tytułem. I nie chodzi tylko o sporą liczbę torów i pojazdów, ale przede wszystkim różnorodne formy rywalizacji, dopracowany model jazdy i piękną oprawę graficzną (nawet 4K przy 60 fps). Pojawi się wsparcie PlayStation VR, wiele osób ucieszyło się z obietnicy braku mikropłatności.

Teoria wygląda obiecująco, ale jak gra wypadnie w praktyce? Do tej pory mieliśmy okazję obserwować głównie zwiastuny, a te o rozgrywce nie mówią niestety wiele. Dlatego też tak interesujący jest najnowszy materiał. To niemal pół godziny zapisu rozgrywki. Materiał powstał na Tokyo Game Show, prezentuje rywalizację na torze Suzuka.


Jak już zostało wspomniane, Gran Turismo Sport zmierza wyłącznie na PlayStation 4. Premiera gry planowana jest na 18 października (przynajmniej na rynku europejskim).

Źródło: PlayStation Japan

Odsłon: 2855 Skomentuj newsa
  1. Radical
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-09-27 11:22

    Szkoda że brak trybu kariery oraz lista 150 samochodów nie poraża przy 700 w Forza 7. Do tego jak zwykle wiele aut się potwarza w róznych odmianach, np 4x mitsubishi evo X, 4x nissan GTR itd.

    Skomentuj Historia edycji

    1. kokosnh
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2017-09-27 12:57

      Ja nawet nie zauważyłem jak gry wyścigowe stały się tylko pokazem modeli wszystkich możliwych aut, fizyka, grafika i dokładność torów siedzi w miejscu od 10 lat, a oni obecnie robią tylko coraz dokładniejsze i lepszej rozdzielczości modele samochodów...

      Skomentuj

      1. drcocaina
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-09-27 20:11

        Okuliści też się starzeją polecam zmianę coś ze świeżej krwi. GT to marka ale i ona już nie uratuje PS4.

        Skomentuj

  2. raffal81
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2017-09-27 11:32

    Taaaa, 10 min jazdy i 20 min gadania ;]]]]]

    Skomentuj Historia edycji

    1. raffal81
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-09-27 12:59

      Nie prawda, Twoim rodzicom też się udała kaszanka jak widać ;]

      Skomentuj

  3. Avalonis
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-09-27 13:55

    Graficzne dno. Mamy już końcówkę 2017 a oni robią grę graficznie przypominającą te z 2007.
    Podsyłam linka na yt pokazującą najbardziej denerwującą mnie rzecz w GT Sport.
    https://www.youtube.com/watch?v=-CjmpWyGyV0

    Skomentuj

    1. PayStation4PowerOF18fps
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-27 14:42

      2D w 2017 LOL. KONSOLE ŻYJĄ SWOIM ŻYCIEM :D

      Skomentuj

    2. mszark
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-28 08:43

      Kupiłem grę wyścigową, oglądam drzewka.

      Skomentuj

    3. ShifteD
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-09-28 10:42

      wyścigówkę kupujesz zeby jezdzic 10kmh i patrzec na drzewka czy zeby zapier88675 po torze patrząc czy sie zmiescisz w zakrecie?

      Skomentuj

  4. PayStation4PowerOF18fps
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-09-27 14:40

    Forza i PC2 wciąga to nosem :)

    Skomentuj

    1. azbestor
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-27 16:04

      Grałeś już w całą trójkę, że tak piszesz? Bo myślę, że tak będzie, ale nie grałem w żadną (a puki PC2 będzie tak się chrzanić na PC, to poczekam), GTS na 90% nie zagram, bez kariery nie ma sensu. I wygląda to tak trochę, jak GT4 w HD.
      Co do drzew w 2d...
      a) Matka, 180 na budziku, kiera i jakieś Porsche, naprawde ma któryś czas na oglądanie, czy czasem drzewko było 3, czy 2d?
      b) najfajniejszą grafikę, to ja w benchmarkach widziałem, tylko troche kiepsko się w nie gra :D

      Skomentuj

        1. azbestor
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-09-27 20:19

          ~FM i PC2 wciągną to nosem. Chyba nie tylko o grafikę chodziło, co? Nie napisałem, że to GT jest piękne (ostatnio było na ps2). Dopiero teraz mnie ktoś natchnął i poszukałem drzewek z FM6 i też są 2d. Dwa lata jeżdżenia i nie zauważyłem, ale wole grać, niż się tylko gapić.

          Póki, póki... Dzięki. W moich knigach raczej 'ó' nie znajdziesz. üöäß już prędzej, niestety.

          Skomentuj

    2. raffal81
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-28 07:11

      Tak wciaga nosem, ze jak stałem na drodze w FM7 to wszystkie auta we mnie wjezdzaly i zaden nie mogl mnie ominac, taaaaaaaka fizyka ;]

      Mamy 2017 rok przeciez, ale co niektorzy zyja tylko grafika nadal ;]

      Skomentuj

      1. raffal81
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-09-28 09:26

        Miałem na myśli TAAAAAKIE AI ;]

        Skomentuj

  5. vide cui fidas
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-27 18:16

    Ale te Pingpongi są śmieszni hehe pozdro;)

    Skomentuj

  6. kristof080
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-27 18:55

    Napewno fizyka bedzie dopracowana. Co do reszty sie zobaczy. I przestancie porownywac GTS z PC2 na PC pod wzgledem grafiki. Oczywiscie, ze na PC za 10000 bedzie ladniej wygladal. Ale i tak wiekszosc z was tego nie bedzie widziala. Do tego GT Academy pokazuje gdzie jest miejsce Forzy i Project Cars pod wzgledem fizyki.

    Skomentuj

    1. Wulfen4
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-09-27 20:24

      "Oczywiscie, ze na PC za 10000 bedzie ladniej wygladal."

      Wcale nie takie oczywiste.

      Skomentuj

    2. azbestor
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-27 20:47

      Ale my porównujemy do Forzy 4 i GT4 na emu PS2:D Ostatnie GT wciaż targało modele i tekstury z PS2/PSP, więc wiesz...Teraz to poprawili, zrobili 150 aut, resztę wywalili. Karierę też naprawili przez wycinkę.

      Skomentuj

  7. LuckyNumber8
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-09-28 01:41

    Absolutna większość dziew jest w 3D i nawet nie wiedziałem, że miejscami wstawiają też bitmany (jest to jednak specyficzna trasa, gdzie jest w cholerę, więc mogło mocy PS4 nie starczyć). Przyznam jednak, że podoba mi się efekt końcowy niezależnie od tego jak to uzyskano. Korony drzew są efektownie oświetlone i drzewa wyglądają bardzo realistycznie na tle takiej forzy 7.

    https://www.youtube.com/watch?v=9LNay4qLtsI&t=264s

    Tu jak widać w forzy 7 drzewa nie są nawet odrobinę przekonywujące, a gdy się doszukasz, to niedoskonałości detali tras też się znajdzie.

    http://image.noelshack.com/fichiers/2017/38/4/1506010295-0ce9c8eb-1f67-4647-9bb1-7717327f5254.png

    http://image.noelshack.com/fichiers/2017/38/4/1505980951-bd909cf1-7870-409a-bd69-994cb3f49b58.png

    http://image.noelshack.com/fichiers/2017/38/4/1505980745-22c5c672-4453-452c-88af-64f7cfcb9da2.png

    A już swoją drogą, to doszło dzisiaj mi PS4 pro i takie wrażenia na szybko.

    Minusy
    -Konsola prezentuje się ładniej jak na zdjęciach, ale mimo wszystko to najbrzydsza konsola sony jaką miałem :P
    -Analogi w padach to jakaś porażka, przez te wypukłe kółka nie ma gripu na kciukach i przez to ślizgają się bardzo
    -Patche po 20GB, a mając już blisko 10 gier troszkę to denerwuje. W większość gier jednak można pograć gdy patch się ściąga w tle, więc jest jakiś progres względem PS3

    Plusy
    -Bardzo grywalne exy, na tle przeciętnych multiplatform na PC jest to wręcz rewelacja
    -Grafika w takich grach jak Uncharted 4 i The Order to obecnie najbardziej dopracowane graficznie gry, nawet z najnowszy tomb raider odpalony na maxa nie jest aż tak efektowny. Wcześniej oceniałem jakość oprawy gier z PS4 na monitorze komputerowym, gdzie dosłownie powiększało się zdjęcia pod lupą na szczegóły, a na żywo tego się nie robi :). Sam natomiast kontrast i kolory na TV tworzą zupełnie lepszą głębię obrazu jak na monitorze, nie ma nawet porównania.

    Skomentuj Historia edycji

    1. LuckyNumber8
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-28 02:36

      Tutaj kilka screenów i wrażeń z the order. Gra ma mega klimat i grywalność, a ponadto niesamowicie dopracowany świat gry w detale. Nie wiem jak długa to będzie gra, ale spędza się tu dosłownie w jednym pokoiku po kilkanaście minut, aby móc docenić i obejrzeć każdy detal. Grafika jest taka, że jedynie niektóre (najlepsze) demka UE4 na PC mogą się z tym równać, ale z gier absolutnie żadna. Zanim zagrałem w the order na TV, to oceniając screeny na neogafie myślałem, że gra jest zbyt rozmazana i ma przesadzoną ilość AA i filtrów wygładzających. W rzeczywistości jednak właśnie to sprawia, że the order robi absolutnie filmowe wrażenie pozbywając się tak całkowicie aliasingu, a ostrości w tv zawsze można dodać. Czegoś takiego wcześniej nie widziałem, gdyż miejscami grając w grę czułem się jak oglądając film!

      Zamieszczę tutaj screen w oryginalnej formie oraz drugie z filtrem wyostrzającym, aby choć trochę oddać wrażenie oglądania na TV.

      https://s26.postimg.org/dygpnz6av/image.jpg
      https://s26.postimg.org/l0ena69wn/a1_o.jpg

      https://s26.postimg.org/vfktj373b/image.jpg
      https://s26.postimg.org/p0lsmf0dj/a2_o.jpg

      https://s26.postimg.org/oewtqb5bb/image.jpg
      https://s26.postimg.org/70cli186f/a3_o.jpg

      https://s26.postimg.org/qby58mld3/image.jpg
      https://s26.postimg.org/p8e0wo0pz/a4_o.jpg

      https://s26.postimg.org/hkr4ed21z/image.jpg
      https://s26.postimg.org/674l35rjb/a5_o.jpg

      Skomentuj

      1. PS4RaceMaster
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-09-28 11:22

        Ktoś z nas pisał inaczej :) The Order wygląda jak jeden wielki render :) W Horizon ZD zagraj to zobaczysz z nie dowierzaniem że to sandbox.

        A tu moje screeny z The Order

        https://goo.gl/photos/gsTT7SUCzzy1uDJV9

        Wiadomo na TV w ruchu o wiele fajniej :)

        Premiera gry była 20 lutego 2015 dzisiaj mam 2017 dwa i pól roku temu ta gra robiła jeszcze większe wrażenie.

        A GT SPORT będzie prezentowało się genialnie i nie ma co się przejmować będzie bardziej realistyczne.

        2 letni DriveClub tu opad szczeny na tle warunków pogodowych i całej oprawy z otoczeniem na czele.

        Niech cię uświadomi ten jeden gif ech.. Tak miejscami gra wali po oczach fotoreal.

        https://imgur.com/H17T9Vh

        https://www.youtube.com/watch?v=qq0kaBru2U0&t
        https://www.youtube.com/watch?v=UWcOKQGPINE

        Po prostu róznica generacji do PC2 i Forza 7 w kwestii oprawy i efektów.

        Jeśli chodzi o multplatformy to tu na pc będziesz miał lepszą nieco oprawę ale nie wyróżniającą się na tle exów PS4.
        Exy od Sony to inna półka i liga :)

        Skomentuj

        1. azbestor
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2017-09-28 11:39

          Horizon jest fajny, zgoda. Uncharted też. Lepiej byś Bloodborne przywołał. Order? DC? GT? Order sam się zaorał brakiem gameplayu, DC, to badziewny arcade, GT się orze samo, wyglądając, jak GT4 na emu, jadąc na fizyce z GT6 i wycinając karierę i AI. Słony Wam chyba płaci, że piejecie, nad kastratem GT6, ale w wyższej rozdziałce. Po ilu latach? Jak Turn10 zrobiło fuszerę z FM5, to jeby na forach przewalały się długo, tutaj Kaz dyma ludzi bez mydła i wszyscy happy.

          Skomentuj

          1. LuckyNumber8
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-28 12:11

            Według mnie bardzo przyjemnie gra się w the order, wybitnie satysfakcjonująca mechanika strzelania, a te filmiki nie przeszkadzają wcale przy takiej jakości oprawy, to jest wręcz jak świetny film. Nawet gdyby the order nie miało żadnej przemyślanej mechaniki, to w tej grze samo przyglądanie się detalom świata jest mega wciągające. Tak jak już pisałem, ta gra wygląda jak jedno wielkie demko technologiczne, ale przy tym jest to też MEGA klimatyczna gra z rajcującą mechaniką strzelania. Ogólnie czytając twój post mam zupełnie odwrotne zdanie wobec wszystkiego ale oczywiście masz prawo, do takiej swojej ekstremalnej opinii. Jeśli grałeś w te gry sam, to jeszcze OK, ale jeśli wyrobiłeś sobie takie zdanie o powyższych grach z PS4 obserwując materiały z netu, to wciąż tak naprawdę nic o nich jeszcze nie wiesz :).

            Poniżej tylko takie porównanie GTS z GT6, co dopiero pisać, że GTS wygląda jak GT4 w HD.
            http://planetagracza.pl/wp-content/uploads/2016/06/huUamsX.gif

            Obecnie w starciu 3 wyścigówek GTS, Forza 7 i PR2, to grafika w GTS jest lepsza nawet jak w forzy 7 i dużo lepsza jak w PC2, więc te dwie gry (skoro GTS wygląda jak gra z PS2), to w takim razie musiałbym napisać, że wyglądają jak gry z PS1.

            Skomentuj Historia edycji

          2. azbestor
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-29 00:12

            Bogowie...ciesze się, ze ta pska sprawia Ci tylę radości, naprawde. Tylko, że takich wydmuszek, jak Order, DC, U4 już zaliczyłem kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset. GTS też robi tylko i aż za kastrata. Zaklinaj rzeczywistość, jak chcesz, ale brak kariery to fakt, około 150 aut (z powtarzającymi się modelami) to drugi fakt, jeszcze ta fizyka z GT6. Czy to Ci czegoś nie mówi? PD nie wie, jak zrobić karierę, tak zwyczajnie, GT5 i GT6 były tak słabe w tym temacie, że wprowadzili sezonówki, żeby trochę ruchu narobić. I jakoś za jeden sezonowy wyścig kasowało się 20x tyle kasy, co za porównywalny w karierze. To świadczy tylko o tym, że ceny w grze były z kosmosu. Tylko online->GT miało zawsze, absolutnie zawsze, AI jeżdżące po sznurku, do tego słabiutkie. W Forzie AI nie jest super, ale pierwszy kontakt kończył się dla każdego strzałem w pysk, bo nagle AI chociaż udaje, że chce wygrać. Masz online, odpada AI, proste, nie? Z GT w GTS masz licencje/naukę jazdy, fizykę z jej wielbłądami i przepiękne modele aut, koniec. Z gry nieomal nie do zrobienia na 100% (GT4-6) masz tylko online.

            Małe pytanie, standardowe w tej dyskusji: ile czasu spedził Pan/Pani z Forzami, a ile z GT? I tu chyba zakończę, bo jeszcze żaden piewca GT się nie przyznał.

            Skomentuj

        2. LuckyNumber8
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-09-28 12:00

          Powoli sprawdzam wszystkie gierki które kupiłem, a nazbierało się już mi 11 pozycji :). Moja decyzja ze wstrzymaniem się kupna PS4 zaraz po premierze była rzeczywiście dobra, gdyż nie tylko od razu kupiłem lepszy model konsoli, ale też same gry używane mam od razu też super cenach średnio 60-70 zł, a w generacji PS3 wszystko kupowałem jak było nowe w cenach ponad 200zł. Pora dziś przyszła na drive cluba, gdyż gra wczoraj nie chciała się nawet uruchomić bez ponad 20 GB aktualizacji. Przyznam szczerze, że drive club ze wszystkich pozycji które dotychczas kupiłem jakoś interesował mnie najmniej i tą grę tylko kupiłem w zasadzie tylko po to, żeby sprawdzić ją samemu i później móc napisać fanom PS4 którzy tyle czasu ją chwalili, że wreszcie w to grałem i że jest zwyczajnie przereklamowana pozycja :P. Jako było moje zdziwienie już po paru sekundach pierwszego wyścigu... ta gra wygląda rzeczywiście kapitalnie i warunki pogodowe to coś naprawdę niedoścignionego, ale jednak najbardziej zaskoczyło mnie jak grywalna jest to pozycja. Kurde no takiego rajcującego modelu jazdy, to ja się nie spodziewałem. Czuć naprawdę pęd aut, utratę trakcji i radochę sprawia kontrola nad poślizgami, a sterowanie jest bardzo responsywne (nie czułem, że jest to gra 30 fps). Takiego dobrego modelu jazdy arcade dawno nie widziałem!

          Co do the order, to naprawde gra wygląda jak jedno wielkie demko technologiczne, na PC większość demek technologicznych UE4 nie ma aż tak dopracowanej grafiki nie mówiąc o samych grach. W U4 podobnie i zwłaszcza jak przyglądasz się małym detalom w tych grach leżących np. na pułkach, to okazuje się, że one są niesamowicie odwzorowane. Nadal uważam, że Tomb Raider odpalony na PC to wciąż super grafika, ale the order i Uncharted 4 to jednak są jeszcze oczko wyżej.

          Forza 7 natomiast też mnie interesuje, pewnie nie przebije jakości grafiki Drive Cluba, ale grafika też widać jest ładna (choć te drzewa troszkę niesmak zostawiają, dla mnie nie ważne jak zostały wykonany, czy 2D czy 3D, ale wyglądają po prostu sztucznie względem innych samochodówek, a już zwłaszcza względem GTsport i drive cluba).

          Ogólnie zapowiada się, że prędko od konsoli nie odejdę :P, a chcę jeszcze kupić parę gierek. Remastey 2 batmanów, remaster GOW3, remaster TLOU, Until Down. Zaskoczony jestem tez wyglądem remasterów trzech części Uncharted, jakość obrazu i poprawa detali w grze jest na pierwszy rzut oka widoczna i trzeba będzie jeszcze raz te gry

          Skomentuj

          1. piotreeeek
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-09-28 17:03

            "Pora dziś przyszła na drive cluba, gdyż gra wczoraj nie chciała się nawet uruchomić bez ponad 20 GB aktualizacji."

            Znam ten ból :D

            Skomentuj

          2. LuckyNumber8
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-28 19:28

            Po PS3 byłem tym totalnie zaskoczony takimi grubymi patchami, ale skoro połowę gry usprawnili, to może dzięki temu mój pierwszy kontakt z drive clubem jest właśnie pozytywny :).

            Skomentuj

      2. piotreeeek
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-09-28 17:01

        "W rzeczywistości jednak właśnie to sprawia, że the order robi absolutnie filmowe wrażenie pozbywając się tak całkowicie aliasingu, a ostrości w tv zawsze można dodać. Czegoś takiego wcześniej nie widziałem, gdyż miejscami grając w grę czułem się jak oglądając film!"

        Na twoim miejscu wyłaczył bym to ziarno do zera w opcjach (film grain). No chyba że lubisz takie efekty. A co do samej gry, moim zdaniem zawsze graficznie robiła lepsze wrażenie niż U4. Ale ograj na spokojnie wszystkie gry, nie ma pośpiechu.

        Skomentuj

        1. LuckyNumber8
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-09-28 19:24

          Ziarno jest spoko, a przynajmniej w tej grze :).

          Skomentuj

  8. belineaenter
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-28 21:47

    Ciekawe na jakim monitorze porównujesz? FHD Tn 10letnim do nowego TV plus prosiak? Ja grałem w Tomb Raider w 2k na Acer Predator i grafika cudowna fizyka piękna cud miód i orzeszki tak samo jak PS4 pro i Samsung KS7000 Bardzo ładna grafika Horizon i Uncharted. Wady prosiaka to że jest bardzo głośny, obudowę PC mam fractala wygłoszoną z cichymi wentylami 1080 od msi i noctue na procku i PC nie słychać a Prosiak nie do zniesienia wył a gry po przejsciu nudziły więc sprzedałem Prosiaczka tera tylko PC do TV 4k55HDR podpiety i na padziku od xboxa360 pogrywam w Dark Souls, Tomb Raider gra się miodzio a w FPS na monitorze 144HZ polecam takie rozwiązanie :P

    Skomentuj

  9. azbestor
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-29 11:50

    Forza 7 troszkę ograna: drzewa nie są brzydkie, są paskudne. W dowolnym wyścigu jest narzucona minimalna klasa opon (chyba, szukałem kilka minut), na padzie popyla się spoko, kiera czeka do soboty. Dla miłośnikòw FM6 jest to FM6 i pòł. Kasku mi nie zerwało.