• benchmark.pl
 • Nintendo
 • Już prawie 20 mln sprzedanych konsol Nintendo Switch (a dobrych wyników jest więcej)
Konsole do gier

Już prawie 20 mln sprzedanych konsol Nintendo Switch (a dobrych wyników jest więcej)

opublikowano przez w dniu 2018-07-31

Przy konsolach Nintendo Switch na całym świecie bawi się już prawie 20 milionów osób. Najczęściej przy Super Mario Odyssey i Mario Kart 8 Deluxe.

Nintendo Switch zaliczyło świetny pierwszy rok i wygląda na to, że kolejny nie będzie dużo gorszy. „Wielkie N” pochwaliło się, że łącznie rozeszło się już prawie 20 milionów egzemplarzy konsoli, a dokładnie 19,67 mln.

Na osiągnięcie takiego wyniku konsola Nintendo Switch potrzebowała niespełna półtora roku obecności na rynku. Może nie jest to coś, co robi piorunujące wrażenie, ale jak na sprzęt skierowany raczej do wąskiego grona odbiorców – naprawdę nie jest źle.

W ostatnim kwartale sprzedano 1,88 miliona Switchów. To całkiem przyzwoity wynik, jako że sezonu zdecydowanie nie ma, a liczba gier, dla których można by kupić konsolę, nie była zbyt wielka. Właściwie wypada wspomnieć tylko o Mario Tennis Aces, Octopath Traveler, Hollow Knight i Fortnite.

Firma Nintendo pochwaliła się też, że już dwie jej nowe gry przekroczyły granicę 10 milionów sprzedanych egzemplarzy. To Super Mario Odyssey (11,17 mln) i Mario Kart 8 Deluxe (10,35 mln). Z kolei The Legend of Zelda: Breath of the Wild jest bardzo blisko (9,32 mln).

Kolejna pozytywna wiadomość z obozu Japończyków jest taka, że zestawy Nintendo Labo znalazły już około 1,5 mln nabywców. To kartonowe akcesoria, które pozwalają bawić się przy Switchu w zupełnie nowy sposób. Przypomnijmy, że wkrótce pojawi się trzeci „Kit”

Źródło: The Verge, Bloomberg, Engadget, Nintendo

marketplace

Komentarze

6
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nintendo Switch jest obecnie najlepszą kieszonsolką jaką miałem.
  Wcześniej na to miano u mnie zasługiwało wysłużone PSP.
  Zaloguj się
 • avatar
  Click "odwrotnie" i do serwisu :P
 • avatar
  dla jednej zeldy nie warto...tym bardziej ze na dobrym kompie smiga 4k60fps ;D