Na topie

Nokia 300: prosty telefon nadal niezwykle popularny

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Telefony

Kategoria: Telefony

Czym wciąż przekonuje użytkowników?

Nokia 300, a właściwe Nokia Asha 300 swoją premierę miała już kilka miesięcy temu. Od tego czasu zyskała sympatię wielu użytkowników i do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością.

AA

Telefon wyposażony został w 2,4-calowy ekran dotykowy (oporowy), ale jednocześnie nie pozbawiono go klasycznej klawiatury fizycznej. Takie połączenie Nokia zastosowała już w kilku swoich urządzeniach i zazwyczaj bardzo przypada ono do gustu użytkownikom. Gro osób nie sympatyzuje bowiem z urządzeniami obsługiwanymi jedynie za pomocą ekranu dotykowego i znacznie bardziej ceni fizyczne klawisze.

Nokia 300 Asha telefon wygląd wyświetlacz klawiatura front menu

Bardzo sprawnie działająca klawiatura telefonu jest jednym z plusów wymienianych przez użytkowników. Chwalą oni sobie także intuicyjne menu, dobrą jakość dźwięków oraz całkiem sporą liczbę podstawowych, ale przydatnych funkcji.

Nie bez znaczenia jest też dla większości ładny wygląd telefonu oraz jego niewielkie gabaryty. Nokia 300 ma wymiary 112,80 x 49,50 x 12,70 mm i waży tylko 85 g.

Nokia 300 wygląd wymiary front tył bok

Lista niezadowolonych użytkowników telefonu jest naprawdę krótka i trudno doszukać się wielu ich komentarzy. Na liście słabszych punktów telefonu bez wątpienia jednak znajduje się kiepska jakość wykonywanych zdjęć oraz brak Wi-Fi. Trochę kłopotów sprawia też wymiana karty pamięci, której slot zamontowany został pod tylną klapką.

Nokia 300 telefon slot kart pamięci

Specyfikacja Nokii 300 nie robi wrażenia na właścicielach nowoczesnych, bardzo wydajnych smartfonów. Ten model jest bowiem przeznaczony do osób mniej wymagających, nie potrzebujących dużych mocy obliczeniowych. A takim w zupełności wystarcza to, w co Nokię 300 wyposażono:

  • Ekran 2,4" o rozdzielczości 240 x 320
  • Procesor z zegarem 1 GHz
  • 128 MB pamięci RAM
  • 140 MB pamięci wewnętrznej + czytnik kart pamięci microSD
  • Aparat 5 Mpix z możliwością nagrywania filmów
  • Akumulator 1100 mAh
  • Bluetooth 2.1
  • Radio FM
  • Złącze microUSB 2.0 oraz 3.5mm jack

Telefon kupić można już za nieco ponad 400 zł. Zapewne sporo osób uzna, iż jest to całkiem sporo jak na możliwości urządzenia. Nie zmienia to jednak faktu, iż Nokia 300 cieszy się dużym zainteresowaniem, a jej właściciele bardzo ją sobie chwalą.
 

Więcej o smartfonach i telefonach:

Źródło: inf. własna, gsmarena

Odsłon: 86641 Skomentuj newsa
Komentarze

14

Udostępnij
  1. mrowczak
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-03-21 08:56

    Czyżby nokia wracała do korzeni?
    Proste i trwałe telefony, zamiast gigahercowych niepotrzebnych tak naprawdę prawie nikomu?

    Skomentuj

    1. impulse_101
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2012-03-21 09:33

      Do niczego nie musi wracać bo seria telefonów z s40 i s30 caly czas jest nieprzerwanie na rynku.

      Skomentuj

    2. matt105
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2012-03-21 09:37

      Nie nie wraca jak wymagasz tego to kup od konkurencji Samsung'a solid miesiąc na jednej baterii!

      Skomentuj

      1. krzysiek
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2012-03-21 10:06

        idiotyczne patenty (stoper nie może działać w tle) i totalnie nieergonomiczne menu w gratisie :P

        Skomentuj

      2. rambostyle88
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2012-03-21 12:42

        a później trzeba kupić drugą?

        Skomentuj

      3. Czajson
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2012-03-21 15:49

        Korzystałem z tej konkurencji. Ekrany w tej samej klasie cenowej pozostawiają wiele do życzenia pod względem czytelności a jakość głośniczków do słuchania rozmówcy poniżej krytyki. Bateria to nie wszystko. Poza ładowaniem raz na jakiś czas jest jeszcze coś takiego jak codzienny komfort użytkowania. W tej kwestii dla mnie niedoścignionym wzorem jest Nokia 6303. Lekka, solidna obudowa, wygodna klawiatura, czytelny ekran, przyzwoita bateria, wygodniejszy słownik T9.

        Skomentuj

  2. leon691
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-03-21 09:52

    Do czego wraca? Toż tu masz "niepotrzebny" procek 1GHz i wciśnięty ekran oporowy.

    Skomentuj

  3. game4you
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-03-21 12:32

    A ja polecam X3-02 Touch and Type
    Tylko nie wiem czy są u nas dostępne wersje z procesorem 1GHz.
    Ja mam RM-639 - 680 MHz

    Skomentuj

    1. Blacnik
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-03-21 13:36

      Miałem ten sam dobry telefonik

      Skomentuj

  4. rafino
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-03-21 12:40

    Kupiliśmy taki Żonie z miesiąc temu, i jest zachwycona. Prosty w obsłudze, solidny, długo trzymająca bateria. połaczenie fizycznej klawiatury i ekranu dotykowego genialne. Szkoda że nokia nie robi tak w modelach z wyższej półki. ja majac wybór miedzy Lumia 800, N8 a ewentualnie iphonem 4s zdecydowałem sie z różnych przyczyn na N8. i brak fizycznej klawiatury czasem mi przeszkadza.
    w Ashy 300 brak tak naprawde wifi i diodki błyskowej przy aparacie. ale generalnie to naprawde fajny, nieudziwniony i wygodny telefon.

    Skomentuj

    1. Czajson
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2012-03-21 15:52

      "Kupiliśmy taki Żonie" - ale mnie rozbrajają takie teksty. Poprawniej byłoby - żona sobie taki wybrała i zapłaciła z mojego portfela albo kupiłem żonie.

      Skomentuj

  5. bryniol
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2012-03-21 13:26

    -Popatrz Jasiu tak wygląda telefon
    -Trochę dziwny - odpowiada

    Skomentuj

  6. aquadigger
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-03-21 15:50

    jak dla mnie to zbyt mały ekran jak na dotykowy

    Skomentuj

  7. Moskau
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-07-25 10:28

    Fajny telefon, ale wolę chyba Asha 302 http://www.t-mobile-trendy.pl/artykul,3224,nokia_asha_302_-_prosta_i_niedroga,technewsy,20.html - ekran dotykowy w takim prostym niedużym telefonie to nieporozumienie.