Tablety

Nokia: tablet z systemem Windows 8 jeszcze w tym roku

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2012-03-13

Po smartfonach pora na tablety

Powołując się na "wiarygodne źródło" podano informację, iż już w czwartym kwartale tego roku Nokia zaprezentuje tablet pracujący pod kontrolą systemu Windows 8.

Informator serwisu był na tyle dobrze zorientowany w sytuacji, że uchylił nawet rąbka tajemnicy dotyczącej specyfikacji tabletu. Miałby on zostać wyposażony w 10-calowy ekran oraz procesor Qualcomm. Najbardziej prawdopodobny wydaje się któryś z modeli Snapdragon S4, a to oznacza, że Nokia mogłaby podjąć walkę z potentatami na rynku tabletów.

Nokia tablet system Windows 8

W obawie o niemożność dorównania konkurencji pod względem specyfikacji technicznej, Nokia chce jak najszybciej wyprodukować tablet z nowym systemem operacyjnym.

Pytanie tylko, czy użytkownicy od razu zaakceptują pierwsze urządzenia z Windows 8? Pierwsza partia omawianego tabletu ma liczyć 200 000 sztuk. Znajdą się chętni?
 

Więcej o tabletach:

Źródło: ubergizmo

marketplace
avatar
Dodaj
 • avatar
  Znając Nokie cena będzie oscylować koło 2,5-3tysięcy zł
  Zaloguj się
 • avatar
  Czekam oby nokia nie zawiodła.
 • avatar
  Podobno Nokia powiedziała że wypuści tablet jeśli będzie wyjątkowy pod jakimś względem (win 8) hehe
 • avatar
  tutaj też troszke piszą o noki jako tabletu: http://www.dobreprogramy.pl/Czy-Nokia-jednak-zaoferuje-tablet,Aktualnosc,30657.html
 • avatar
  Mam na lapku wina 8 i nie jest to jaś rewelacja. Jeśli poprawią obsługę interfejsu (już pomijając sam wygląd metro) to może to być okej. I jeszcze jedno - aplikacje pisane pod metro działają słabo (delikatnie mówiąc) na HDD. Nie wiem w czym problem, ale biblioteka muzyki na dysku - 20GB - za każdym razem się wczytuje wieki. To samo z filmami... dla mnie to nie jest drobiazg. I jeszcze wyszukiwanie kawałków konkretnych - K*^#@!
 • avatar
  Jeszcze w tym roku?


  ahahhahahah XD