Na topie

Nowa, ulepszona specyfikacja Bluetooth 2.1+EDR

Autor:
user testowy

więcej artykułów ze strefy:
Serwery plików NAS

Kategoria: Serwery plików NAS

Bluetooth Special Interest Group (SIG), odpowiedzialna za bezprzewodową technologię Bluetooth, ogłosiła we wtorek przyjęcie Core Specification Version 2.1+EDR (Enhanced Data Rate), która niesie poprawione bezpieczeństwo, uproszczone parowanie urządzeń i zmniejszony pobór energii.

Wraz z bezprzewodową technologią szeroko dostępną w większości przenośnych urządzeń, uaktualnienie ma na celu dostarczenie użytkownikom poprawionej wersji Bluetooth. Nowa specyfikacja uprości i ujednolici proces parowania urządzeń Bluetooth za pomocą jednolitego i intuicyjnego rozwiązania, które obejmuje wyszukiwanie urządzeń, zabezpieczanie połączenia między nimi i automatyczną autoryzację. Co więcej, specyfikacja zapewnia wsparcie dla przyszłych implementacji NFC (Near Field Communication), która jest w stanie zainicjować parowanie urządzeń, gdy tylko zostaną one do siebie zbliżone.

Podobno zmniejszono także zużycie energii za sprawą zastosowania nowej funkcji zwanej Sniff Subrating, która jest w stanie przedłużyć życie baterii nawet pięciokrotnie. Dotyczy to szczególnie urządzeń, które długi czas spędzają w trybie gotowości. Wersja 2.1+EDR jest oczywiście kompatybilna z poprzednimi standardami i powinna na stałe zagościć w urządzeniach od końca tego roku.

AA

Odsłon: 7089 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij