Na topie

Nowe Centrum Bezpieczeństwa Google już jest

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Bezpieczeństwo Tematyka: Prywatność Producenci: Google

Wszystkie informacje na temat tego, jak Google dba o bezpieczeństwo użytkowników i pozwala im zatroszczyć się o prywatność, a także narzędzia służące do kontrolowania tych elementów – to znajduje się w jednym miejscu, jakim jest Centrum Bezpieczeństwa.

  • Nowe Centrum Bezpieczeństwa Google już jest
A A

Jakie informacje na nasz temat gromadzi internetowy gigant i co z nimi robi? Odpowiedź znajduje się w (dostępnym od dziś) nowym Centrum Bezpieczeństwa Google, dającym również dostęp do narzędzi pozwalających zadbać o swoją prywatność w sieci oraz poradników na temat cyberzagrożeń. 

Prywatność i bezpieczeństwo z Google 

Nowe Centrum Bezpieczeństwa Google to miejsce, w którym znajdują się wszystkie informacje oraz narzędzia związane z bezpieczeństwem i prywatnością osób korzystających z usług amerykańskiego giganta. Zostało ono zaprojektowane tak, by w jak najprostszy sposób i czytelnie przedstawiać kluczowe szczegóły, a także informować o tym, co robi sama firma, by zapewniać ochronę.

Centrum Bezpieczeństwa Google bezpieczeństwo

„Google przez lata stworzył i stale udoskonala, wiele narzędzi, dzięki którym użytkownicy mogą mieć kontrolę nad swoimi danymi. […] Teraz do tego grona dołącza również nowe Centrum Bezpieczeństwa. Użytkownicy znajdą w nim przydatne informacje i wskazówki na temat tego jak bezpiecznie korzystać z technologii, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na nich w sieci i jak skutecznie się przed nimi chronić. Wszystko to zebrane w jednym miejscu, aby dostęp do wiedzy, był jeszcze łatwiejszy”, czytamy w informacji prasowej.

Jakie dane zbiera Google i po co to robi?

Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań, a odpowiedź na nie można znaleźć właśnie w Centrum Bezpieczeństwa. Otóż Google gromadzi na swoich serwerach między innymi dane osobowe, e-maile i zapisywane pliki, publikowane komentarze i dodawane wydarzenia, wyszukiwane hasła i oglądane filmy, odwiedzane strony i instalowane aplikacje czy też lokalizacje. 

Centrum Bezpieczeństwa Google prywatność

Google gromadzi to wszystko, by zaoferować jak najlepsze działanie swoich usług: przyspieszać korzystanie z Map, automatycznie uzupełniać hasła w wyszukiwarce, proponować filmy do obejrzenia czy też dobierać odpowiednie reklamy. Użytkownik może oczywiście zablokować zbieranie tych informacji, a służące do tego narzędzia znajdują się właśnie w opisywanym Centrum Bezpieczeństwa.

Źródło: Monday, Google

Odsłon: 3677 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!