Na topie

Nowe poszlaki sugerujące Red Dead Redemption 2 w wersji PC

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

CV jednego z byłych pracowników studia Rockstar sugeruje, że prace nad Red Dead Redemption 2 trwają już od pewnego czasu.

  • Nowe poszlaki sugerujące Red Dead Redemption 2 w wersji PC
A A

Znalazłoby się kilka gier, których właściciele PC zazdroszczą posiadaczom konsol PlayStation 4 i Xbox One. Red Dead Redemption 2 to bez wątpienia jedna z nich, cały czas pojawiają się jednak sugestie, iż taki stan rzeczy w najbliższej przyszłości ulegnie zmianie.

Chociaż sam producent milczy, mamy do czynienia z coraz liczniejszymi doniesieniami sugerującymi, iż Red Dead Redemption 2 w wersji PC powstaje. Tym razem źródłem takich rewelacji stało się CV jednego z byłych pracowników studia Rockstar. Stosowny zapis dość szybko usunięto, ale czujne oczy graczy niczego nie przegapią, w związku z czym możecie zobaczyć go na poniższej grafice.

Red Dead Redemption 2 w wersji PC

Premiera Red Dead Redemption 2 na PlayStation 4 i Xbox One miała miejsce w październiku zeszłego roku. Dane opublikowane w lutym zdradziły, iż w sklepach znalazły się 23 mln egzemplarzy Red Dead Redemption 2. W tej chwili liczba ta wygląda zapewne jeszcze bardziej imponująco.

Trudno przypuszczać, aby wersja PC nie zbudziła większego zainteresowania. Tego trzymają się optymiści, którzy w powyższe i podobne doniesienia wierzą zakładając, że oficjalna zapowiedź to jedynie kwestia czasu.

Źródło: wccftech

Odsłon: 6059 Skomentuj newsa
Komentarze

43

Udostępnij
  1. BariGT
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-05-13 15:12

    I bardzo slusznie. Taka gra az sie prosi o 4K.

    Skomentuj

    1. Radical
      Oceń komentarz:

      -7    

      Opublikowano: 2019-05-13 15:21

      Nie musi się prosić bo już działa w 4k na Xbox One X.

      Skomentuj

      1. ziom5
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2019-05-13 15:26

        Chodzi mu o prawdziwy 4k a nie konsolowy fake, ktory dumnie nazywa się 4k.

        Skomentuj

        1. Sharimsejn
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2019-05-13 15:36

          Mimo, że w tyłku mam konsole to wiecie, że ta gra chodzi w natywnym 4K na xbox one x?

          Skomentuj

          1. BariGT
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2019-05-13 20:14

            Musialbys sprawdzic roznice miedzy NATYWNYM 4K a 1080p rozciagnietym do 4K. 4K w 60klatkach to obecnie okolice wydajnosci 2080Ti, wiec nie robcie sobie chlopaki jaj.

            Skomentuj

        2. Sharimsejn
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2019-05-13 15:37

          Poza tym to było prawie pewne, że wypuszczą na PC. Każda ich gra przynosi dochody na każdej platformie więc nie zrezygnowaliby z tego.

          Skomentuj

        3. HardCorak
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-05-14 13:17

          Konsolowy fake to masz na ps4 pro (1920x2160). Na xbox one x w rdr2 jest prawdziwe 4k (3840x2160)

          Skomentuj

      2. rlistek
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-05-13 16:10

        Biorąc pod uwagę te 30fps z dropami, to słowo "działa" jest tak troche na wyrost, bym powiedział.

        Skomentuj

      3. Radical
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-05-13 16:28

        Zminusowali mnie za samo stwierdzenie faktu? Widzę ostry tyłkościsk macie że nie ma tej gry na PC. Powiem wam na pocieszenie że dwójka jest jeszcze lepsza niż jedynka na którą czekacie od 9 lat ;)

        Skomentuj

        1. rlistek
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2019-05-13 17:06

          Szczerze, to biorąc pod uwagę statystyki Sony, że po kilku miesiącach od premiery, grę ukończyło zaledwie 22% jej nabywców, a user score na metacritics to od 7,4 (xbox one) do 8.0 (ps4) (dla porównania Wiedźmin 3 to od 9.2 dla wersji konsolowych, do 9.4 dla PC), przy czym słysząc również opinie, że gra była mocno przehypowana i dość szybko się nudzi, to nie nastawiam się na nie wiem na co.
          Będzie to będzie, nie będzie to nie będzie. I tak mam w co grać, więc ¯\_(ツ)_/¯.

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-05-13 20:46

            @rlistek to ze ukonczylo ją 22% nie znaczy ze gra jest zła. Po prostu RDR2 jest długie a na licnzik wchodzi od pierwszego uruchomienia i dolicza daną sztuke do puli zakupionych.
            Jest trochę przehajpowana jak dla mnie ale ja nie trawie tego klimatu więc nie jestem obiektywny.

            Skomentuj

          2. Radical
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2019-05-14 11:28

            Własnie widzę jak masz w co grać skoro dalej żyjesz wiedźminem z przed 4 lat :) Red dead to ambitniejsza gra w której akcja toczy się powoli zgodnie z epoką w której się rozgrywa z singlem na 45 godzin, więc dzieciaki z ADHD nie ogarniają.

            Skomentuj

          3. rlistek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-05-14 14:35

            @Radical
            No i co w związku z tym? A wiesz jaki to Microsoft Flight Simulator X jest ambitny, jak wolno się toczy i jak mało dzieciaków z ADHD go ogarnia? To ma być argument wg ciebie jakiś? Świadczyć to może jedynie o tym, że to gra niszowa, ale w przypadku niszowych gier nie wywala się więcej na marketing niż produckję, że do lodówki strach zaglądać, bo wszędzie był spam o tym RDR2.

            Ja nie twierdzę, że gra jest zła, bo w nią nie grałem. Twierdzę, że jest wiele przesłanek wskazyjących na to, że gra była jednak mocno przehypowana i nie jest to "arcydzieło gamingu" jak to wszyscy na premierę wieszczyli, a zwykła gierka do przejścia i zapomnienia, tudzież zapomnienia bez przechodzenia, jak to zrobiło te 78% graczy.

            Skomentuj

        2. BariGT
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2019-05-13 20:28

          Zminusowali Cie bo nie masz racji. 4K, zwlaszcza w przyzwoitych klatkach podnosi drastycznie wymagania sprzetowe w kazdym aspekcie (Tflops, bufor tekstur , itd). Obecne konsole to ok 25% mocy potrzebnej do natywnego 4kK60, takze raczej nawet nie w PS5.

          Skomentuj

          1. Kam9000
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2019-05-14 08:36

            Jasne, wszystko spoko, ale nikt tam nie skłamał, RDR 2 chodzi na xbox one x w natywnym 4k jak mało która gra, jasne jest to 30 klatek na sekundę, ale jednocześnie jest to najstabilniejsza wersja. Także powiem tyle, zanim coś powiecie to chociaż to wygooglujcie. I proszę nie wychodzić mi z jakimś tekstem typu ale to 30fps a nie 60, albo że grafika byle jaka. Gra chodzi w 4k tak czy siak, jak ktoś chce sprawdzić jakim cudem to niech zakupi sobie rx 580, podkręci go i w każdej grze ustawi 4k z detalami na poziomie konsol i jakie zaskoczenie gry chodzą tak jak na xbox one x. No po prostu magia.

            Skomentuj

    2. PS4Ekskluzyw
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2019-05-13 16:54

      Days Gone ładniejszy :)

      https://www.youtube.com/watch?v=vLCCB51FJHk

      https://www.youtube.com/watch?v=blSYXMNuBfU

      Skomentuj

      1. piotreeeek
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-05-13 18:48

        "Days Gone ładniejszy :) "

        Tja, niedosyć że dropy do 20fps i 1-2 sekundowe freezy, to ta gra jest naćpana babolami i glitchami że głowa mała.
        Nawet na tym twoim filmiku beka w 0:49 i zaświecający sie ni z tego ni z owego głaz przy którym przechodzi głowny bohater

        https://www.youtube.com/watch?v=vLCCB51FJHk

        A tu masz kwintesencje tego naszprycowanego gliczami badziewia.

        https://www.youtube.com/watch?v=vQK3MtAWMsM

        A o downgrade oświetlenia i cieniowania w stosunku do tego co pokazali w gameplayu z 2016 to nawet nie chce mi sie pisać.

        https://zapodaj.net/images/3b8df030dc034.jpg
        https://zapodaj.net/images/f0ec0cb310eac.jpg

        https://zapodaj.net/images/38bd33e4225ac.jpg
        https://zapodaj.net/images/294ac6d6f90c0.jpg

        RDR2 na XOX rozjeżdża Days Gone jak chce, kiedy chce i w jakiej kategorii chce.

        Skomentuj

        1. raffal81
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-05-13 20:38

          Owszem gra pełna błędów, są i dropy wkurzające, ale i tak jak dla mnie lepsza od tego całego RDR2 którego nawet nie mam ochoty kończyć, a w DAYS GONE zaraz wpadnie platynowy pucharek ;)

          Z resztą widać po ocenach USER 8.1, gdzie owszem przez te błędy nie może zasługiwać na wyższą ocene, lecz jak uporają się być może jakimś patchem z FRAMERATE, bo tu widać że to nie problem jakiegoś przepychu graficznego, bo gra potrafi w losowych miejscach przyciąć nawet jak się nic nie dzieje, a tam gdzie goni cię 500 zombiaków jest płynna.

          Gra dla mnie jest dużo lepsza od tej przereklamowanej gry jakim jest RDR2.

          Skomentuj

          1. raffal81
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-05-13 20:46

            Wracając do tego filmu z gliczami, to ja przez całą grę dopatrzyłem się tylko 2 gliczy ;) więc ten film to taki mocno naciągany, albo kolesiowi się już konsola zepsuła :D
            Może też dlatego że gram na PS4PRO z DYSKIEM SSD, więc u mnie wszystko się doczytuje o czasie ;)

            Skomentuj

          2. piotreeeek
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2019-05-13 20:51

            "Wracając do tego filmu z gliczami, to ja przez całą grę dopatrzyłem się tylko 2 gliczy ;) więc ten film to taki mocno naciągany, albo kolesiowi się już konsola zepsuła :D"

            Tak tak, wszystkim na świecie sie konsola zepsuła, tylko twoja dobrze działa buahahahahahhahahahahahahha
            Co za małpiszon buahahahahahahhahahahahahah

            Skomentuj

          3. piotreeeek
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2019-05-13 20:49

            Uwielbiam czytać jak gimbusy wmawiają sobie, że zgliczowane guano które ma gorsze oceny od tasiemców od Ubi jest tak cudowne i wspaniałe buahahahahahahhahahahahah

            Skomentuj

          4. raffal81
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2019-05-13 21:14

            Nie moja wina że przez całą grę miałem tylko 2 glicze. Więc nie rozumiem twojego rozczarowania.

            Dzięki Bogu gracze mają swój rozum, a nie recenzenci co ograli 30min gry i wystawili z góry ocenę ;]

            Skomentuj

          5. piotreeeek
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2019-05-13 21:19

            Tak tak, recenzenci grali 30min, mhmmm...i co tam jeszcze wymyślisz?

            Skomentuj

          6. raffal81
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2019-05-14 11:57

            Tak właśnie myślę, bo oceny poniżej 70, są bardzo krzywdzące dla tej gry. Wystarczy poczytać na co narzekają, nawet na fabułę, która wydaje się być beznadziejna, ale na samym początku gry, później się rozkręca i powiem szczerze sama fabuła zasługuję na 8+.

            Mi gra podobała się wyjątkowo, to jest najważniejsze, z resztą widać oceny użytkowników, jakby recenzenci pograli dłużej to za pewne też by zmienili zdanie. Widać mega rozstrzał w ocenach.

            Skomentuj

    3. SirMichael
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-05-14 13:25

      ano, pożyczyłem konsole, żeby ograć ten tytuł i mnie boli... boli mnie bo cały czas mam świadomość, że na PC grałoby się w to duuuuuuuuuuzo lepiej.

      Skomentuj

  2. PS4Ekskluzyw
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2019-05-13 16:42

    Days Gone fajniejszy i ładniejszy a HDR robi lepszą robotę niż 4K. Pctowcy o tym nie wiedzą bo na prowizorce pc HDR to kupk....śmiechu :)

    https://www.youtube.com/watch?v=873R-9lMmPo

    https://www.youtube.com/watch?v=lNa3oaF1-NA

    Na exy od Sony nie ma bata. A bidule czekają na RDR2 :)))

    Skomentuj

    1. adamgr
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2019-05-13 17:02

      Tak naprawdę to są tylko 2 możliwości.
      Albo jesteś pracownikiem Sony albo jesteś zwyczajnie upośledzony.

      Skomentuj

      1. rlistek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-05-13 17:08

        Nie sądzę żeby Sony było skłonne płacić za taką antyreklamę.

        ...chyba, że to Microsoft płaci, hmm.

        Skomentuj

        1. PS4Ekskluzyw
          Oceń komentarz:

          -4    

          Opublikowano: 2019-05-13 17:19

          M$ to padaka generacyjna więc



          ¯\_(ツ)_/¯

          Skomentuj

          1. blebleble
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2019-05-14 13:36

            Jak wszystkie konsole.

            Skomentuj

      2. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-05-14 11:53

        ale przyznac trzeba ze HDR robi wieksze wrazenie w kazdej grze niz 4k.
        Akurat w DG HDR robi ładną robotę.

        Skomentuj

  3. Blackshadow
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2019-05-13 17:16

    Nie ma takiej potrzeby, blaszarnia od zawsze wolała grać w strategie.

    Skomentuj

  4. gameforever
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-14 09:00

    wpis jakiegoś pana w internetowym CV raczej ciężko brać jako potwierdzenie wydania RDR2, to tak jak ja 10 lat temu kończyłem studia i po znajomości załatwili mia 3 praktyki w Gdańskim oddziale INTELa, napisałbym sobie doświadczenie zawodowe zdobyte w INTELu, pisząc także, że z pierwszego źródła wiem o obniżkach cen o 30% na wszystkie CPU wiem bo pracowałem przy INTELu i napisałem tak w internecie
    Druga sprawa, nie ma co porównywać serii GTA bo ona akurat pomijając wynalazki na PSP wychodziła na pieca, a RDR nie, wydanie tylko drugiej części na pieca wydaje się dziwne, a wątpie, że 9 latach dadzą też jedynkę
    No i sprawa ostatnia najbardziej bawiąca, 99% tutaj wypisuje jak to sobie pogra w 4k, 60fps, jakie to konsole mają słąba wydajność i biedną grafikę, tylko PC tylko 4k.
    Patrząc na statystyki STEAMa ledwie parę procent w Polsce ma możliwość grania na najmocniejszych grafach i cpu, wygląda na to, że te parę procent to przesiaduje na benchmarku bo tutaj wszyscy grają w 4k 60fps :D ludzie jak to się stało, że Wy wszyscy na i7/i9 i same najnowesz RTXy?! może jakiś zlot sobie zróbcie, toć to aż dziwne, że tutaj nikt nie gra 1080 i mniej, tylko sami milionerzy, a patrząc po wojenkach to milionerzy w wieku gimnazjalnym. Steam kłamie? Polska jak długa i szeroka cała gra w 4k?

    Skomentuj

    1. Adrian Waleczny
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2019-05-14 10:13

      ,,tylko sami milionerzy'' - bez komentarza.
      Chociaż, skomentuję. Mniej więcej dwa miesiące pracy za granicą, i masz na kompa z i9 9900K plus RTX 2080 Ti. Plus reszta sprzętu oczywiście.

      Skomentuj

      1. gameforever
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-05-14 10:56

        stary ile osób ma w Polsce i9 i RTX 2080? no proszę Cię! statystyki na steamie to przepraszam bardzo manipulowane przez Tuska czy jak ludzie maja 2080Ti to grają na piratach i nie nabijają stema :D?

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-05-14 11:03

          @gameforever pewnie dlatego też za granica konsole są tak popularne bo ludzie to na lewo i prawo GTXy2080ti kupują ;)

          Skomentuj

        2. rlistek
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2019-05-15 14:21

          Ja się tam za innych wypowiadać nie mam zamiaru, ale ja mam. Co prawda nie i9, bo 2700x (który wymieniam na topowy Zen2 jak się tylko pokaże), ale RTX 2080 mam od dnia jego premiery.

          Zrób może ankietę to się dowiesz jak cię to tak interesuje. Nie każdy panie Krzysztofie jest zmuszony grać na konsoli w 30fps.

          Tak tylko dodam, że na RDR2 nie czekam, bo mi ta gra powiewa.

          Skomentuj

      2. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-05-14 11:02

        tak 2 miesiące za granicą - w Dubaiu jak rozumiem?


        Posiadacze takiego zestawu żyjący za granicą to promil a Ty piszesz ze 2 miesiace i pyk cyk statystycznego kowalskiego stac na wywalenie takiej kapusty na komputer. No niesamowite historie.

        Statystycznie to w PL tyle zarabiamy że przestaje się oplacac za granice jezdzić pracowac.
        No chyba ze jedziesz na truskawki czy tam teraz szparagi do niemca pracowac 8 tygodni i zyć na zupce chinskiej w pokoju z innymi 8 Polakami po to by sobie ustrugać na taki komputer to wtedy nie mam pytań.

        Skomentuj

        1. Adrian Waleczny
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2019-05-16 16:23

          W jakim Dubaju człowieku? Chociażby w Holandii, w dobrej pracy 8000 zł miesięcznie można wyciągnąć bez problemu, tak jak ja. Na czysto, nie licząc już opłaty za mieszkanie i ubezpieczenie. Na jedzenie i picie za dużo nie wydasz, chyba, że będziesz bardzo rozrzutny. Co do zakupów, to jest sporo fajnych promocji w mieście, w którym mieszkam, więc luz.

          Skomentuj

      3. rlistek
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2019-05-15 14:15

        Mówisz, jakby w polsce nie można było na taki komputer zarobić, lul.

        Skomentuj

        1. rlistek
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2019-05-15 14:16

          Polsce*

          Skomentuj

    2. piotreeeek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-05-14 16:39

      " ludzie jak to się stało, że Wy wszyscy na i7/i9 i same najnowesz RTXy?!"

      No pewnie to coś na zasadzie jak to wszyscy konsolowcy sie podniecają HDRem na panelach 1000nit i wiecej, a sami grają na takich co mają 250nit.

      Skomentuj

      1. raffal81
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2019-05-15 06:51

        250 to domena pecetowych monitorów :D:D:D więc piotruś przestań sra.... we własne gniazdo ;P