Na topie

Nowy abonament RTV - wszystko, co musisz wiedzieć

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
RTV

Kategoria: RTV

Rząd planuje abolicję, nakazuje pomoc operatorom telewizyjnym i zapowiada kolejne zmiany, które nie wszystkim się spodobają

Nowy abonament RTV - wszystko, co musisz wiedzieć

A A

Abonament RTV znajduje się w ścisłej czołówce najbardziej znienawidzonych przez Polaków podatków. To dlatego zresztą jest też jednym z tych, od których próbujemy się wywinąć. Nowe przepisy mają to uniemożliwić. 

„Jak najszybciej” – to proponowany termin wprowadzenia przejściowej nowelizacji ustawy o abonamencie radioto-telewizyjnym. Wprowadza ona dwie podstawowe nowości, które jednych ucieszą, a drugich mogą zaniepokoić.

Abolicja, czyli długi umorzone 

Przede wszystkim proponuje się abolicję, czyli umorzenie długów związanych z nieopłaconym abonamentem. W ciągu ostatnich pięciu lat 2 miliony gospodarstw domowych w Polsce nie wpłaciły ponad 3 miliardów złotych. I nie będą musiały wpłacać, w myśl postanowienia: nowy start.

Twój operator cię wyda

Najważniejszą nowością jest zaś nałożenie obowiązku na operatorów telewizji satelitarnych i kablowych przekazywania informacji o swoich abonentach odpowiedzialnej za pobieranie abonamentu Poczcie Polskiej. Rząd uznał, że kto korzysta z takiej usługi, ten telewizor mieć musi i abonament płacić powinien. 

Jeśli operator odmówi współpracy, czekać będzie go kara. Konkretnie – grzywna, stanowiąca kilka proc. rocznych przychodów.

Płacisz podatki? Masz jeszcze jeden

W przyszłym roku zaś w życie wejść ma zupełnie nowa ustawa, która do tego wszystkiego doda nową metodę pobierania abonamentu. Płacić będzie się niezależnie od tego, czy ma się telewizor, czy nie – każda osoba fizyczna i prawna, która płaci podatki, będzie musiała wesprzeć realizację misji publicznej telewizji i radia.

Zgodnie z tymi planowanymi przepisami, opłata na ten cel będzie pobierana wraz z podatkiem dochodowym PIT/CIT i składką na KRUS.

Nowe stawki – na pozór taniej

Wraz ze zmianą sposobu pobierania opłaty, zmienią się również stawki. Podczas gdy dzisiaj za abonament RTV trzeba zapłacić około 22-23 złotych miesięcznie, od przyszłego roku podatek wyniesie mniej więcej 6-8 złotych. Rzecz jednak w tym, że nie od gospodarstwa domowego (jak dziś), lecz od każdego płatnika.

Źródło: Wyborcza

Odsłon: 9607 Skomentuj newsa
Komentarze

41

Udostępnij

RTV w marketplace

 1. Marucins
  Oceń komentarz:

  21    

  Opublikowano: 2017-03-09 12:36

  Płacić powinni wyłącznie ci co oglądają.
  Koniec tematu.
  Ten podatek/haracz był już od dobrych kilkunastu lat. Czemu wtedy, gdy został wprowadzony nikt nie protestował?

  Nie podoba mi się to że osoby nie posiadające odbiorników mają płacić, ale rozumiem że jak tylko pierwsza opłata zostanie pobrana z mojej wypłaty da mi to w pełni możliwość i prawo do krytyki treści, ludzi, czegokolwiek pokazywanego w publicznej telewizji.
  To też nie omieszkam korzystać z tej możliwości. Kubły pomyj będą równo leciały niezależnie czy to będzie dziennikarz, "gwiazda", czy postać z serialu - skoro opłacam ich pensję to mogę wymagać, prawda?

  Skomentuj

  1. varathron
   Oceń komentarz:

   16    

   Opublikowano: 2017-03-09 13:16

   "Ten podatek/haracz był już od dobrych kilkunastu lat." Że hę?

   Opłata takowa istnieje od samego niemal początku istnienia radia, a później telewizji. Płacił ten, kto chciał radioodbiornik (a później TV) posiadać i audycji słuchać. I to było, te bez mała 100 lat temu, zupełnie naturalne.

   Że realia się zmieniły a media narodowe nie wytrzymały konkurencji ze stacjami komercyjnymi - to już inny temat. ;)

   Obecnie jedynym sensownym układem byłoby kodowanie kanałów i abonament znów dla tych, którzy oglądać by chcieli.

   Ale wtedy KRRiT mogłaby zająć się sadzeniem ogórków... A do tego przecież nie mogą dopuścić, prawda? ;)

   Skomentuj

   1. Marucins
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-09 14:55

    Nie zrozumiałeś mnie ostatnia ustawa regulująca kwoty.
    Skoro nie chcą płacić po ~23 zł to czemu wtedy nikt się nie odzywał.

    Płacić ma każdy, aby prezesi mogli urzeczywistnić "misję TV".

    Skomentuj

    1. angelboy
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2017-03-09 17:28

     a czy w takim razie jeśli operator wyda moje dane bez mojej zgody bo przecież to dane prywatne / poufne (idąc tym tokiem nawet ubezpieczyciel albo głupi sklep będzie mógł operować naszymi danymi na lewo i prawo) to będę mógł zerwać z nim umowę nie ponosząc kosztów kary za ujawnienie moich danych ?

     Skomentuj

     1. silvver
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-03-09 17:32

      "(idąc tym tokiem nawet ubezpieczyciel albo głupi sklep będzie mógł operować naszymi danymi na lewo i prawo)"

      Mówimy o państwie i jego służbach (jak np. Urząd Skarbowy) a nie o prywatnych przedsiębiorcach.

      Skomentuj

     2. a1b2c3d4e5
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-03-15 22:40

      Poczta Polska nie jest ani "Państwem" ani "służbą", tylko prywatnym przedsiębiorstwem a mimo tego będzie miała nieograniczony dostęp do naszych danych.

      Skomentuj

     3. Geriavit
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-03-23 23:29

      Nie bój się, za chwil parę dostaniesz aneks do umowy, w ktorym będzie zapisane, że DOBROWOLNIE wyrażasz zgodę na przekazanie takich informacji służbom państwowym i będzie pozamiatane. Nie podpiszesz i umowa zostanie zerwana. Jeśli np. takie UPC miałoby dostawać rok w rok kilkuprocentowe kary za nieudostępnienie danych to lepiej pozbyć się problemu za wczasu, prawda?

      Skomentuj

 2. Kenjiro
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2017-03-09 12:43

  Czyli kolejny podatek. Z czegoś trzeba sfinansować obecny nadmuchany balon wydatków (nie tylko 500+, ale też dotacje dla kościołów z funduszy remontowych Ministerstwa Kultury i Sztuki itp.).
  Mam nadzieję, że wyborcy PISu są szczęśliwi z tego powodu, a w drodze są już kolejne podatki...

  Skomentuj

  1. Nutaharion
   Oceń komentarz:

   5    

   Opublikowano: 2017-03-09 12:48

   To samo było za PO więc to w sumie ogól polityków jest w Polsce taki beznadziejny.

   Skomentuj

 3. froven
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2017-03-09 12:44

  abonament, abonamentem żeby jeszcze było za co płacić -np mniej reklam, normalna ramówka programowa... a tu jesteśmy traktowani jak byśmy byli dla Nich a nie Oni dla nas

  Skomentuj

 4. Nutaharion
  Oceń komentarz:

  15    

  Opublikowano: 2017-03-09 12:47

  Nie podoba mi się dostawca internetu? Rezygnuję z jego usług.
  Nie podoba mi się okoliczna pizzeria? Nie chodzę do niej.
  Nie podoba mi się organizacja firmy kurierskiej? Nie korzystam z jej usług.

  No chyba, że mówimy o "służbie publicznej telewizji" wtedy niezależnie od wszystkiego muszę płacić :|

  Skomentuj

 5. topiq
  Oceń komentarz:

  12    

  Opublikowano: 2017-03-09 12:55

  A mi nie podoba się, że muszę płacić podwójnie. Skoro operator pobiera ode mnie haracz co miesiąc, niech część tego oddaje w moim imieniu jak chce. Wszelkich stacji z tzw. "misją" nie oglądam i nie zamierzam. Tv służy mi do grania na kierownicy, oglądania YT i seriali z komputera, oraz puszczania bajek córce. Z kablówki mało korzystam, ale od czasu jakieś Discovery, NG, Planete, czy inne tefałeny się obejrzy. Jak wejdzie ta ustawa w życie, to jeszcze tego samego dnia idę rozwiązać umowę i pewnie zrobi to więcej ludzi. Za to zyskają cyfrowe platformy nowych abonentów w wieku powyżej 75 lat ;) No chyba że i tym abonentom zlikwidują zwolnienie z abonamentu RTV.
  Po za tym, nie trzeba mieć odbiornika TV żeby oglądać kablówkę. Ja mam tuner DVB-C na PCI i oglądam sobie na monitorze czasem (bardziej przydaje się po prostu do nagrywania programów, które potem odtworzę wszędzie a nie tylko na TV na którym się nagrało).
  Mam jednak nadzieję, że to nie przejdzie. Niech sobie w cholerę zakodują tą TVP i rozdadzą za darmo karty CI dla seniorów 75+, bo chyba tylko w tym wieku się ogląda te pierdoły na TVP.

  Skomentuj

  1. Aloyz
   Oceń komentarz:

   7    

   Opublikowano: 2017-03-09 13:45

   No i oddaje Twój operator część przecież, wszystkie platformy cyfrowe i kablówki płacą TVP za retransmisję. Ale widać to plus reklamy to za mało.

   Skomentuj

   1. topiq
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-03-09 13:58

    Podwójne a nawet potrójne podatki za to samo to nasza narodowa specjalność ;)

    Skomentuj

  2. Snack3rS7PL
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-03-09 13:58

   Przeanalizujmy na spokojnie, abonament będzie się opłacał rodzinom/osobom prywatnym, posiadającym mało urządzeń służących do odbioru TV i choć można się zgodzić, że rzadko kto z przeciętnie zarabiających rodzin Polaków(a takich jest najwięcej) posiada więcej jak 3 TV - a zatem opłata wyniosłaby wtedy maksymalnie te 18-24zł, to przy uwzględnieniu innych potencjalnych odbiorników jak radia przenośne, laptopy, tablety, smartfony i wszystkie inne urządzenia zdolne do odbioru TV wydalibyśmy majątek na sam abonament, jeśli opłata byłaby naliczana za każde urządzenie zdolne do odbioru TV czy radia, natomiast naturalnie jeśli odbiorniki byłyby przypisane do konkretnej osoby w rodzinie, to oczywiście wydalibyśmy mniej aczkolwiek, jeśli posiadamy np. 6 laptopów w 6 osobowej rodzinie(czyli po jednym na każdego członka) do każdego z nich posiadamy tuner cyfrowy, to czy zapłacilybyśmy łącznie maksymalnie 48zł? Bo jeśli tak to, chyba kłóci się to trochę z drogą pomocy obraną przez rząd rodzinom wielodzietnym - programem 500+ czyż nie?

   Skomentuj

   1. Snack3rS7PL
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-03-09 14:01

    Swoją drogą kto miałby sprawdzać jakie urządzenia posiadamy w domu i do kogo należą aby określić osobę płatnika? Aha, nie doczytałem, że każdy niezależnie od tego czy posiada odbiornik, czy nie będzie będzie płacił.

    Skomentuj Historia edycji

 6. sabaru
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2017-03-09 13:04

  Ten cały abonament jest powalony i mam nadziej że unia zablokuje tą ustawę jak poprzednią z tymi licznikami. Ciekawe co zrobią jak nie zechcę płacić. Ten żad to jakaś porażka na całe linii. Jeżeli cyfrowy polsat mnie podkabluje to podziękuje za umowę z nimi.

  Skomentuj

 7. Reyqer
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2017-03-09 13:15

  "(...) każda osoba fizyczna i prawna, która płaci podatki, będzie musiała wesprzeć realizację misji publicznej telewizji i radia." oraz propagandy, że wszystko idzie w dobrą stronę.

  Skomentuj

 8. Shafcik
  Oceń komentarz:

  8    

  Opublikowano: 2017-03-09 13:23

  Najgorsze jest to, że każą płacić za to co nie ma dla mnie żadnej wartości. Ich serwisy informacyjne są tendencyjne. Ramówka rozrywkowa polega na klepaniu seriali i filmów z przed lat. Do tego dochodzi jeszcze coraz więcej reklam - już prawie jak w komercyjnych stacjach. Dlaczego mam płacić za "misję" skoro ta misja to nic nie warte powtórki i reklamy ?

  Kupuję sobie kablówkę i wybieram co chcę oglądać i za co płacić. Chcę ogładać np Eleven dla F1 ? Kupuję i oglądam. Nie to nie i tak powinno zostać.

  Czas żeby w końcu zrozumieli, żeby się utrzymać muszą zacząć traktować swoją działalność jako biznes. Dobra ramówka, obiektywność, nowe treści. Dobrze wykorzystany prime time itp. Będą widzowie. Będą przychody. Nie będzie miał kto oglądać to będą nam serwować misję i dokładać podatki, żeby opłacić pensje Kurskiego.

  Skomentuj

 9. taki jeden
  Oceń komentarz:

  9    

  Opublikowano: 2017-03-09 13:42

  Puki co ja po tych wyborach jestem do tyłu, płacę większe OC o prawie 50%, teraz dojdzie abonament, coś majstrują przy cenie badania technicznego. Kto dostaje 500+ ten ma z czego płacić ja nie dostałem nic od tego rządu a jeszcze mi zabrano dlatego w przyszłych wyborach na PIS nie zagłosuję i wszystkim w podobnej sytuacji radzę iść na wybory bo tylko tak można pokazać środkowy palec rządzącym.

  Skomentuj

  1. Shafcik
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2017-03-09 14:16

   Obawiam się, że jak wszyscy beneficjenci tych socjalistycznych programów tak pomyślą to w następnych wyborach będzie wynik jak na Białorusi i już nawet Konstytucje będą mogli zmienić samodzielnie. Masz kilka milionów odbiorców 500 plus, kilka milionów emerytów, którzy dostali sporą podwyżkę itd.

   Skomentuj

   1. Fiona
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-03-10 11:32

    Skąd się tacy biorą ??? Ta spora podwyżka to 5 zł na miesiąc - średnio....

    Ehhhhh

    Skomentuj

    1. Shafcik
     Oceń komentarz:

     3    

     Opublikowano: 2017-03-10 13:34

     Minimalna wzrosła o ponad 100. Dla nich to sporo. Nie ukrywam ale to wszystko jest jak zabieranie się do naprawy sytuacji od d strony. Przecież można wiele kwestii rozwiązać łatwiej. Chciałbym aby w końcu przestali nam pomagać ich sposobem, a po prostu przestali przeszkadzać i nie utrudniać.

     Skomentuj

 10. Yogii26
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-03-09 13:44

  Z tego co pamiętam to ze 2 lata temu był podobny pomysł, z tym że nie mógł wypalić bo pobieranie informacji od operatorów telewizji kablowej o ich klientach było niezgodne z prawem, tutaj widzę również ten przymus więc ci bardziej oporni (czyt. bogatsi) będą mogli się odwoływać do sądów.

  Skomentuj

  1. a1b2c3d4e5
   Oceń komentarz:

   4    

   Opublikowano: 2017-03-15 22:51

   Problem w tym, ze teraz nawet najgłupszy pomysł prezesa w południe sejm przegłosuje, wieczorem prezydent podpisze a następnego dnia Trybunał Konstytucyjny obroni. Jakiekolwiek sądzenie się nie będzie miało sensu, bo już niedługo sądy będą pytać Ziobrę o wyroki a jeśli ludzie wyjdą na ulice to spacyfikuje ich Obrona Terytorialna.

   Szykuje się nam druga Korea Północna.

   Skomentuj

 11. Abgan
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2017-03-09 15:05

  Od początku istnienia TV w Polsce jest abonament radiowo-telewizyjny. Od jakichś 20-30 lat coraz mniej osób go płaci, więc TVP robi się coraz bardziej telewizją komercyjną, pchając reklamy gdzie się da, żeby załatać dziurę po cwaniakach udających, że abonamentu nie ma.

  Co w tym dziwnego, że abonament będą płacili odbiorcy kablówek? Mają odbiornik TV i najwyraźniej z niego korzystają do TV, skoro płacą abo za kablówkę. Powszechna opłata za publiczne TV, płacona przez każdego obywatela (lub każde gosp. domowe) funkcjonuje w paru krajach UE, więc z tej strony na żadną pomoc bym nie liczył. Obecna sytuacja, gdy abonament płaci AFAIR 15% gospodarstw domowych, gdy odbiornik TV ma 97% jest patologiczna i słusznie, że rząd coś z tym robi. Czemu te 15% ma być traktowane jak ostatni frajerzy, których pozostałe 82% dyma uchylając się od obowiązkowej daniny publicznej?

  Skomentuj

  1. Irrlicht
   Oceń komentarz:

   4    

   Opublikowano: 2017-03-09 15:24

   Dziwne w abonamencie jest to, że nie wiadomo za co mamy go płacić. Kolejnym rządom brak jaj żeby jasno to powiedzieć. Tutaj też jestem zdezorientowany: to w końcu ma to być podatek od posiadania TV, podatek na utrzymanie rządowej propagandy czy coś jeszcze innego? Jeśli to jest zrzutka na propagandę, to po gwint komplikować PIT - nie lepiej wprost pompować kasę z budżetu?

   Rząd ściemnia że to nie podatek i że jest na cos innego niż jest, obywatele ściemniają, że ich nie dotyczy :-)

   Skomentuj

   1. Abgan
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-09 15:31

    Jak nie wiadomo? Ty nie wiesz, bo nie poświęciłeś choćby 2 minut by się dowiedzieć.
    Wiki: "Abonament radiowo-telewizyjny – opłata mająca na celu umożliwienie realizacji misji publicznej telewizji i radia nałożony ustawą z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych. (...) Obok finansowania z budżetu państwa (inaczej dotacji rządowych) jest to najpowszechniejszy sposób finansowania mediów publicznych w Europie.

    Najczęściej kryterium jego naliczania jest fakt posiadania odbiornika radiowego lub telewizyjnego. "

    Na wiki jest link do ustawy, możesz się zapoznać, są też informacje o zmianach ściągalności, wykładni Trybunału na temat abonamentu itd. A to tylko wiki, hasło "Abonament radiowo-telewizyjny". Strach pomyśleć czego jeszcze mógłbyś się dowiedzieć, gdybyś poszukał.

    Skomentuj

    1. Irrlicht
     Oceń komentarz:

     3    

     Opublikowano: 2017-03-10 01:34

     Tak, wiem, przynieśli Wiki na kamiennych tablicach, nawet rożek się nie ukruszył ;-)

     Tak samo z Wiki się dowiem dlaczego 2 razy do roku odbywa się rytuał przestawiania zegarków. Albo wygooglam z ustawy czy innego rozporządzenia.

     To, że coś jest wymuszone ustawą, nie daje odpowiedzi na pytanie *dlaczego?* lepszej niż "bo tak". Taki pech. Wiele pokoleń ustawodawców pracowało w pocie czoła i oparach alkoholu na to. Ustawa o niby-nie-podatku na rzecz propagandy przyozdobianej "misyjnością" w porach dostępnych głównie dla nagrywarek tylko utrwala ten smutny stan rzeczy.

     Skomentuj

     1. Abgan
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-04-12 13:05

      Zdecyduj się. Wcześniej napisałeś, że nie wiadomo za co mamy płacić abonament. Akurat ustawa, uzasadnienie do niej, stanowisko KRRiTV określają *za co*. Że to anachronizm i dzisiaj warto by zadać pytanie "dlaczego?" i albo znaleźć sensowną odpowiedź, albo zlikwidować abo - zgadzam się. Ale to innym pytaniem jest "za co płacę?" a innym "dlaczego w ogóle mam płacić?".

      Skomentuj

  2. patol1984
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-03-18 23:50

   Moim zdaniem patologią jest płacenie za coś czego nie chce się oglądać. To tak samo jakbym sąsiadowi stawiał miskę zgniłych bananów, on by je wypierdzielił, bo kto by zjadł zgniłe banany? A ja będę chciał od niego kasę... bo przecież mógł je zjeść ;D

   I teraz będę płacił za te "zgniłe banany" choć na TV chce oglądać tylko gry i netflixa...

   Skomentuj Historia edycji

 12. carbo888
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2017-03-09 15:11

  Właśnie dostałem upomnienie na 1300zł i zastanawiam się co z tym zrobić.

  Skomentuj

 13. carbo888
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-03-09 15:11

  .

  Skomentuj Historia edycji

 14. wiktorn86
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2017-03-09 16:21

  Problem nie jest z abonamentem, problem jest z nadawcą. Bo za co płacić? Za transmisje kleszych rytuałów i faszystowską papkę PiS? Płacenie tej składki to dziś jest dokładanie cegiełki do budowy polskiej rzeszy. I tu akurat warto być abonentem wyklętym i działać na szkodę państwa.

  Skomentuj Historia edycji

 15. StartX_pl
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-03-09 16:34

  OK, ale pod warunkiem, że publiczne media będą polskie, a nie niemieckie, wtedy jest większa szansa, że prawidłowo będzie realizowana "misja publiczna".

  Skomentuj

 16. silvver
  Oceń komentarz:

  -4    

  Opublikowano: 2017-03-09 17:31

  "Abonament RTV znajduje się w ścisłej czołówce najbardziej znienawidzonych przez Polaków podatków. "

  Panie Wojtku! To nie podatek, tylko opłata (tak, to jest różnica).

  Skomentuj

 17. krzysiek555
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-03-09 18:49

  Ale za co ja mam płacić. Za te wszystkie reklamy czy za te stare gnioty pokazywane w każdy weekend. Po 10 razy ten sam film. Wydaje się że mniej będzie do płacenia. A jeżeli w domu jest kilka osób to wszystkie będą musiały odprowadzać ten podatek. Cóż politycy dobrej zmiany działają. Mało pieniążków na dzieciaki z 500+ mają to trzeba kolejne sankcje nakładać.

  Skomentuj

 18. PITUCH1
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-03-09 19:34

  musieli by konstytucję zmienic, więc powodzenia , naszą i EU :) powodzenia tym bardziej, nikt mi nie nakaże zapłaty za coś czego nie używam , nie było i nie bedzie takiego prawa !
  CHyba ze za PIS :(
  w UK cisną na maxa tak samo :) ale dzwoni się " mam TV ogladam DVD, czy youtube, konsola komp, nic co leci LIVE " , i święty spokój, problem w tym , gdy namierzą a maja takie maszynki 1000 funa na start :) + i coś tam zaległe niby składki doliczają :) niech podwyzsza kwote wolna od podatku, bede miał na abonament :)

  Skomentuj Historia edycji

 19. LeCzarny
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-03-18 20:05

  Jeszcze żeby jakiś ciekawy content był w tej zapyziałej telewizji... Sama Sonda 2 tego tonącego statku nie uratuje.

  Skomentuj

 20. niewczascoprobo
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-03-19 13:21

  czekaj jak oglądam czasem coś wieczorem mam tv naziemą muszę płacić jakieś hajsy ?

  Skomentuj

 21. mobil12
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2017-03-19 13:43

  Chętnie zapłacę, nawet i 10 zeta na miesiąc ... jak w będę mógł oglądać to co chcę, czyli National Geographic, Animal Planet, Discovery Ch., Travel Ch. i mogą AXN dorzucić, bo za oglądanie reklam podpasek i inteligentów z Wiejskiej oraz kota prezesa jakoś nie mam ochoty płacić ...

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!