Na topie

Nowy film Netflix z pytaniem: ratować Ziemię czy zwiać na Io?

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Film Kiedy premiera Netflix Telewizja internetowa

Jeszcze w tym miesiącu katalog usługi Netflix zostanie wzbogacony o film science fiction zatytułowany IO. Oficjalny zwiastun pozwala wierzyć, że będzie to całkiem niezła produkcja.

 • Nowy film Netflix z pytaniem: ratować Ziemię czy zwiać na Io?
A A

To może być kawał dobrego filmu na leniwe popołudnie dla miłośników produkcji science fiction poruszających takie tematy jak apokalipsa czy kolonizacja kosmosu. Najnowszy oryginalny film Netflix zatytułowany IO doczekał się (intrygującego) zwiastuna.

Io to nazwa (odkrytego przez Galileusza w 1610 roku) czwartego co do wielkości w Układzie Słonecznym i zarazem trzeciego największego księżyca Jowisza. To jemu swój tytuł zawdzięcza nowy film Netflix, bo też na jego powierzchni nowe schronienie dla siebie znalazła ludzkość w przyszłości, jaką przedstawia to dzieło wyreżyserowane przez Jonathana Helperta (który w 2015 roku zadebiutował filmem House of Time).

Zdecydowana większość reprezentantów naszego gatunku zwiała na Io, ale nie zrobili tego wszyscy. Niejaka Sam Walden (grana przez Margaret Qualley, którą możecie kojarzyć z roli Jill w serialu Pozostawieni) została na toksycznej Ziemi, by odkryć sposób na przywrócenie jej właściwości, pozwalających przetrwać ludziom na jej powierzchni. Problem w tym, że czasu jest coraz mniej…

Jak informuje ostatnia plansza na powyższym zwiastunie, film IO zadebiutuje w katalogu usługi Netflix już w piątek, 18 stycznia. I choć trudno spodziewać się, że będzie to produkcja wybitna, seans może być naprawdę przyjemny. Podzielacie tę opinię?

Źródło: Netflix Polska, Engadget

Odsłon: 4179 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij
 1. mesjan
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2019-01-10 17:08

  Największy księżyc Jowisza to Ganimedes. Jak poczytałem o nim to wolałbym zostać na zniszczonej ziemi.

  Skomentuj

 2. muchoborek
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2019-01-10 17:11

  Io to akurat najmniej przyjemny księżyc Jowisza ze wszystkich, i najtrudniejszy do skolonizowania ze względu na potworne promieniowanie i aktywność wulkaniczną. Ale ciekaw jestem, w jaki sposób twórcy filmu uzasadnili wybór akurat Io, a nie np. Ganimedesa czy Europy. Obejrzę z zaciekawieniem.

  Skomentuj Historia edycji

  1. kombajn
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2019-01-10 19:37

   Idę o zakład że najzwyczajniej w świecie nie uzasadnili, Hollywood ma długa i barwną tradycję ignorowania faktów czy to naukowych czy historycznych. Przeważnie dlatego że przeciętny Amerykanin i większość Europejczyków i tak nie będzie miała pojęcia że coś się nie zgadza.

   Skomentuj Historia edycji

 3. ciomasta
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-01-10 17:52

  Zapowiada się rewelacyjny Film, lubię takie klimaty w stylu Metro :)
  Czekam z niecierpliwością .

  Skomentuj

 4. gormar
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2019-01-10 21:47

  Raczej trudno wyobrazić mi sobie skażenie Ziemi, które było by gorsze niż warunki panujące w przestrzeni kosmicznej. Zawsze można wykopać tunele w ziemi/skale lub siedziby mieszkalne umieścić pod wodą.

  Skomentuj

  1. baca130
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2019-01-11 14:24

   I zapewne prostsze jak i szybsze byłoby skolonizowanie wód czy też wnętrza ziemi niż wysłanie dużej ilości ludzi w kosmos.
   A nawet i wybudowanie dużych kopuł mieszkalnych na powierzchni. Przecież to tylko skażenie ziemi a nie napływ potworów typu Godzilla.

   Skomentuj

 5. Arael
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-01-10 22:57

  Byle tylko nie wyszedł z tego następny "The Titan"...

  Skomentuj Historia edycji

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!