Mobile

Nowy Nexus to tylko początek współpracy Google i Huawei

opublikowano przez w dniu 2015-07-12

Czyżby szykowało nam się kolejne branżowe małżeństwo?

Huawei

Czyżby szykowało nam się kolejne branżowe małżeństwo? Wygląda na to, że tak, a zdecydowane zacieśnienie współpracy planują firmy Google oraz Huawei.

Już od dłuższego czasu mówi się, iż kolejny smartfon z serii Google Nexus, którego premiera zaczyna zbliżać się coraz większymi krokami, przygotowany zostanie właśnie przez Huawei. Z najnowszych informacji wynika, że jest to jednak tylko początek dłuższej współpracy. Co ciekawe, ta dotyczyć ma nie tylko tworzenia smartfonów.

Wedle źródeł The Information, Google zaproponowało Huawei aby wspólnymi wysiłkami uruchomić na rynku chińskim sklep z aplikacjami na system Android. Po co? Być może nie wszyscy wiedzą, ale w Państwie Środka ze względu na rządowe regulacje brakuje dostępu do Google Play. Tamtejsi użytkownicy muszą zatem wybierać się na zakupy do firm trzecich - Qihoo 360, Baidu, Tencent Holdings czy Wandoujia, które to oferują aplikacje i gry na platformę z logo zielonego robota.

Informacje bez wątpienia ciekawe, chociaż większej dawki szczegółów na ten moment brakuje. Wracając natomiast jeszcze do wspomnianego smartfona to najprawdopodobniej zaoferuje on 5,7" ekran OLED o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli i procesor Qualcomm Snapdragon 810. Premiera planowa jest na jesień, a możliwe, że jednocześnie zobaczymy też nową wersję Nexusa 5. Tą zajmować ma się już jednak LG.

Źródło: phonearena, androidauthority

marketplace

Komentarze

10
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kto jest dokladnie tym idiota?
  W krajach rozwinietych wybierasz sobie najlepszy telefon danej firmy wedlug wlasnego widzimisie niezaleznie od ceny. W krajach biedniejszych jak PL patrzysz sie na cene/cene abonamentu, a potem wybierasz to na co cie stac. W krajach najbiedniejszych przecietny czlowiek w ogole nie ma smartphona.
  Zaloguj się
 • avatar
  Czekam na Nexus 5 v2
 • avatar
  Ta współpraca sprawi że ceny pójdą w górę. Tego możemy być pewni.
 • avatar
  Snapdragon 810.
  Idiots. Idiots everywhere.
  Chociaż producent nie. To bezmyślni konsumenci.

  Szczerze mówiąc nie znam takich stereotypowych ludzi lecącymi za cyferkami. Nie dane było mi dotąd spotkać. Jestem ciekaw ich myślenia na temat telefonów.
  Zaloguj się