Na topie

Kompaktowe radio internetowe Noxon z WiFi i podświetlanym ekranem

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Audio

Kategoria: RTV Audio Odtwarzacze Tematyka: Human Media radio internetowe

Nowoczesna wizja radioodbiornika - kompaktowy i napakowany technologiami Noxon FUN.

Noxon FUN radio

AA

Noxon wprowadził do swojej oferty nowy model sieciowego radioodbiornika – FUN. Urządzenie zostało wyposażone w moduł łączności WiFi, dzięki czemu użytkownik bezprzewodowo otrzymuje dostęp do stacji internetowych z całego świata. Umożliwia także odtwarzanie muzyki z lokalnych serwerów UPnP/DLNA. Nie mogło, rzecz jasna, zabraknąć także standardowego modułu radia FM. Dzięki zgodności z protokołem UPnP DMR radio Noxon FUN umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki, a także sterowanie odtwarzaczem za pomocą urządzeń mobilnych (smartfony, tablety). Całości dopełnia gniazdo AUX-In (Jack 3,5 mm).

Najważniejsze informacje, a więc między innymi nawigacja po liście stacji radiowych i menu oraz szczegóły dotyczące aktualnie odtwarzanej muzyki, wyświetlane są na podświetlanym ekranie LCD o wysokości 5 linijek, znajdującym się na froncie urządzenia. Nieco niżej umieszczona została również gałka regulacji głośności (podobnie jak wyświetlacz – podświetlana). U góry natomiast znajdziemy podstawowe przyciski. Jeśli to nie wystarczy – pozostaje jeszcze dołączony do zestawu pilot.

Za wysoką – jak zapewnia producent – jakość dźwięku odpowiadają dwa głośniki stereo. Niskie tony dodatkowo mają być wzmacniacze dzięki specjalnej konstrukcji obudowy z kanałem bass-reflex z tyłu. Jak informuje Human Media – dystrybutor odtwarzacza – rozwiązanie to poszerza stereofoniczną scenę dźwiękową i gwarantuje dobre nagłośnienie pomieszczeń do 10 m2.

Radioodbiornik sieciowy Noxon FUN może pełnić także funkcję budzika. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu zegarowi, którego dokładność gwarantować ma synchronizacja przez internet. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by otrzymywać informacje na temat pogody w dowolnym mieście na świecie. Wieści te mogą być pokazywane zarówno podczas odtwarzania muzyki, jak i gdy urządzenie znajduje się w trybie uśpienia (na przemian z datą i godziną).

Galeria

Radio sieciowe to jedna z najprężniej rozwijających się technologii odtwarzania dźwięku. Ma ona realne szanse na zastąpienie leciwego już radia FM, które to ma niestety spore ograniczenia. Radia internetowe wykorzystują przeważnie formaty MP3, WMA i AAC/AAC+ - takich stacji jest obecnie przeszło 10 000, co daje ogromny wybór, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Co więcej, w samej Polsce znajdziemy ponad 300 takich rozgłośni. Największym konkurentem na drodze do „przejęcia pałeczki” po FM jest DAB+, którego wdrażanie także zostało już oficjalnie rozpoczęte.

Urządzenie jest już dostępne na rynku. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 499 złotych.

Źródło: Human Media

Odsłon: 11373 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. Varso
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2013-10-28 17:51

  500 zeta. To już taniej automapę sobię postawić jako radio :D

  Skomentuj

 2. MjutZGR
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2013-10-28 18:46

  Ha! dobre!
  Jak sprzęt nie ma zalet to najlepiej zastosować metodę prosto z MANGO.
  "podświetlany ekran" ? Totalna nowość.
  Sterowanie za pomocą smartphone, internet, nawet AUX'a ma.
  Szkoda że płacisz jedynie za dobre głośniki (według producenta).
  Bo reszta to tylko pierdoły.

  Skomentuj

 3. Hedrox
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2013-10-28 18:55

  Teraz nowego radiobudzika bez DAB+ bym nie kupił. Nie w tej cenie.

  Skomentuj

 4. M2000
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-11-03 17:52

  za drogo gdzie 500 zł za takie urzadzonko ;)

  Skomentuj

 5. Fiona
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2013-11-03 19:38

  100 zł. to o 50 zł za dużo, za to coś........

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!