Na topie

Nvidia pracuje nad kartami graficznymi Ampere - produkcją zajmie się Samsung?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne Producenci: Nvidia

W sieci pojawiły się wiarygodne plotki na temat kolejnej generacji kart graficznych. Nvidia planuje przenieść produkcję do Samsunga i wykorzystać bardziej dopracowaną litografię.

 • Nvidia pracuje nad kartami graficznymi Ampere - produkcją zajmie się Samsung?
A A

Karty graficzne Nvidia Turing jeszcze bardziej podniosły poprzeczkę w kwestii wydajności i opłacalności komputerów i laptopów. Nieoficjalnie wiadomo, że producent już pracuje nad kolejną generacją układów. Czego możemy się spodziewać?

Producent póki co nie chce ujawniać żadnych szczegółów na temat nowej generacji kart graficznych, ale w sieci już pojawiają się wiarygodne plotki na ten temat (mimo wszystko radzimy do nich podchodzić z ograniczonym zaufaniem).

Serwis DigiTimes twierdzi jakoby Nvidia zawiesiła współpracę z TSMC, a kolejna generacja GPU miałaby być produkowana przez Samsunga w 7-nanometrowej litografii. Niższy proces z pewnością pozwoliłby zwiększyć efektywność energetyczną.

To jednak nie koniec rewelacji. Nieoficjalnie mówi się, że nowa generacja kart graficznych będzie należeć do generacji Ampere i zadebiutuje już przyszłym roku (dwa lata po premierze Turingów). Czy tak będzie rzeczywiście? Pozostaje nam czekać na kolejne przecieki.

Źródło: Guru3D (DigiTimes)

Odsłon: 5210 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. Preston2009
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-06-06 10:25

  Ciekawe czy będzie tak samo jak z prockami dla Apple.

  Skomentuj

 2. KENJI512
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-06-06 12:23

  Dawać mie RTXy 3000! :)

  Skomentuj

 3. Aquagen
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2019-06-06 22:07

  Miejmy nadzieję, że Ampere będzie pierwszą rodziną kart z obsługą DisplayPort 1.5, przez co nie będą musieli używać takich obejść jak AMD z wykorzystaniem Thunder Bolta 3 do obsługi monitora 6k od Apple'a.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!