Oprogramowanie

NVIDIA CUDA ułatwia rozpoznawanie twarzy

przeczytasz w 1 min.

NVIDIA Corporation poinformowała dzisiaj, że program CyberLink MediaShow 5, nowa aplikacja pozwalająca na sortowanie zdjęć dzięki rozpoznawaniu twarzy osób na nich uwiecznionych, wykorzystuje do wyszukiwania i sortowania zdjęć moc przetwarzania równoległego CUDA zaimplementowaną w procesorach graficznych (GPU) NVIDIA GeForce.

CyberLink MediaShow 5 wyszukuje i porządkuje kolekcje cyfrowych zdjęć korzystając z zaawansowanego algorytmu rozpoznawania twarzy. Dzięki zastosowaniu przetwarzania współbieżnego – wykorzystującego masowo równoległą moc przetwarzania procesorów graficznych NVIDIA GeForce działających wspólnie z głównym procesorem komputera (CPU) – CyberLink MediaShow 5 zapewnia wzrost wydajności   do 70%, dzięki czemu zdjęcia wyszukiwane są szybciej.

Ze względu na rozpowszechnienie aparatów cyfrowych, kamkorderów i smartfonów, klienci gromadzą coraz większe kolekcje zdjęć”, powiedziała Alice H. Chang, szefowa firmy CyberLink. „Program MediaShow 5 ułatwia im zarządzanie kolekcją zdjęć, dzięki wykorzystaniu technologii rozpoznawania twarzy i oznaczania. Technologia NVIDIA CUDA znacząco skraca czas potrzebny na wykonanie tych zadań”.

Oprócz rozpoznawania twarzy, MediaShow 5 wykorzystuje technologię NVIDIA CUDA do przyspieszania konwersji wideo przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości obrazu.

Procesor graficzny NVIDIA przeznaczony jest nie tylko do gier”, powiedział Sanford Russell, szef działu CUDA w firmie NVIDIA. „To idealny procesor do manipulowania zdjęciami, obrazem wideo oraz innymi danymi wizualnymi, co umożliwia technologia CUDA. Dobrze, że firma CyberLink znalazła się w czołówce tego technologicznego trendu”.

źródło: informacja prasowa

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    19arek93
    0
    Ciekawe kiedy będzie w stanie obliczać wszystkie zadania z podręczników.
    • avatar
      Konto usunięte
      0
      Te wyszukiwanie twarzy jest aż tak wymagające że musi to robić karta graficzna ? Coś mi się wydaję że jest to trochę naciągane.
      • avatar
        Konto usunięte
        0
        Nie, ale moc obliczeniowa wspolczesnych kart graficznych jest duzo wyzsza niz cpu. Skoro masz cos takiego w komputerze to chyba dobrze, ze producenci ida w kierunku wykorzystania jej potencjalu?
        • avatar
          Konto usunięte
          0
          I super, ze wreszcie ktos zaczyna korzystac z tego "CUDA" ale ja bym tak wolal zeby wreszcie sie ruszyli i zrobili cos takiego jak AMD. Zeby korzystac z przyspieszonego kodowania w Adobe CS4 wystarczy plugin-free i Radeon a Nvidia daje nam kart za tysiace a nie kazdego stac. Mam GTX 260 z cuda i nic a moglo by byc szybciej w CS4 ale nas szarych odbiorcow Nvidia ma gdzies. Karmi nas tylko nowymi kotletami o pare klatek wiecej za tysiace a my jak malpki dajemy sie manipulowac. Ostatni popularne sa stajki wiec moze bysmy tak przez miesiac nie kupowali nic i pokazali tym wielkim karaluchom ze bez nas sa tacy mali. Bo jak na razie to nabijamy im tylko pieniadze a oni sie ciesza bo wstawiaja nowa naklejke na karte i kasa leci.
          • avatar
            bchrubas
            0
            muszą poprawić algorytm, wszystkim poobcinali czubki głów :-)
            • avatar
              Konto usunięte
              0
              W końcu CUDA na coś może sie przydać, zwyklemu uzytkownikowi:)
              • avatar
                mgkiler
                0
                Ja sie pytam dlaczego to nie jest pod OPEN CL (nie mylic z OpenGL)

                Wtedy by dzialalo i na nVidia CUDA i na Ati Stream.

                A tak to mase programow korzysta tylko albo z Ati albo z nvidi. Trzeba by 2 karty miec.