Na topie

GeForce GTX 1060 - przegląd dostępnych modeli

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Na rynku debiutuje karta GeForce GTX 1060, a wraz z nią pojawiło się sporo wersji autorskich. Z czego można wybierać?

  • GeForce GTX 1060 - przegląd dostępnych modeli
A A

Premiera karty graficznej Nvidia GeForce GTX 1060 nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem, bowiem została ona zapowiedziana już kilka dni temu – zainteresowanych odsyłamy do naszego premierowego testu wersji Founders Edition. Tymczasem przyjrzyjmy się niereferencyjnym modelom, bo producenci tym razem nas nie zawiedli.

GeForce GTX 1060 to kolejna karta graficzna z rodziny Pascal, ale tym razem plasuje się ona w średnim segmencie wydajnościowym – bez problemu powinna sprostać najnowszym grom uruchomionym w rozdzielczości 1080p lub nawet 1440p. Niestraszne powinny jej być również gogle wirtualnej rzeczywistości (VR).

Na pokładzie znalazł się układ graficzny Pascal GP106, który dysponuje 10 blokami SM – łącznie dają one 1280 rdzeni CUDA, 80 jednostek teksturujących i 48 jednostek rasteryzujących. Oprócz tego producent udostępnił 6 GB pamięci GDDR5 192-bit. Standardowe taktowania akceleratora to 1506/1708 MHz dla układu graficznego i 8000 MHz dla pamięci wideo, aczkolwiek sporo dostępnych modeli została fabrycznie przyspieszona.

Model GeForce GTX
960
GeForce GTX 980 GeForce GTX 1060 GeForce GTX 1070
Generacja Maxwell - 28 nm Maxwell - 28 nm Pascal - 16 nm Pascal - 16 nm
Układ graficzny Maxwell GM206 Maxwell GM204 Pascal GP106 Pascal GP104
Procesor graficzny 1024 2048 1280 1920
Jednostki teksturujące 64 128 80 120
Jednostki rasteryzujące 32 64 48 64
Taktowanie rdzenia 1127/1178 MHz 1127/1217 MHz 1506/1708 MHz 1506/1683 MHz
Moc obliczeniowa 2,3 TFLOPS 4,6 TFLOPS 3,9 TFLOPS 5,8 TFLOPS
Pamięć wideo 2/4 GB GDDR5 128-bit 4 GB GDDR5 256-bit 6 GB GDDR5 192-bit 8 GB GDDR5 256-bit
Taktowanie pamięci 7000 MHz 7000 MHz 8000 MHz 8000 MHz
Przepustowość pamięci 112 GB/s 224 GB/s 192 GB/s 256 GB/s
TDP (zasilanie) 120 W (6-pin) 165 W (2x 6-pin) 120 W (6-pin) 150 W (8-pin)
Cena premierowa $199 $549 $249 ($299 FE) $379 ($429 FE)

Referencyjny model Founders Edition wykorzystuje 2-slotowe chłodzenie z Turbiną – będzie on jednak dostępny w edycji limitowanej w sklepie Nvidii, a poszczególni producenci wprowadzą do sprzedaży swoje autorskie wersje (dominują chłodzenia z dwoma wentylatorami, aczkolwiek można spotkać krótsze modele z jednym wentylatorem lub potężne chłodziwa z trzema „śmigiełkami").

W kwestii wyjść wideo prawie wszyscy są zgodni i udostępnili następujący komplet złączy: DVI-D, HDMI 2.0b i 3x DisplayPort 1.4. Inaczej wygląda kwestia zasilania, bo część modeli ma standardowo 6-pinowe gniazdo, natomiast w lepszych konstrukcjach zastosowano 8-pinowe (daje ono odpowiedni zapas mocy do dodatkowego podkręcania).

GeForce GTX 1060 od dzisiaj powinien być dostępny w sklepach, ale niestety kwestia dostępności jak na razie nie wygląda najlepiej. Ceny podstawowych wersji mają zaczynać się od 1279 złotych, aczkolwiek część producentów planuje zejść nawet poniżej tej granicy, a także wprowadzić "wypasione", zauważalnie droższe modele za 1400-1600 złotych. Zerknijmy zatem co przygotowali dla nas poszczególni producenci...

ASUS GeForce GTX 1060 Turbo karta graficzna
ASUS GeForce GTX 1060 Turbo - 1506(1708)/8008 MHz - 1250 złotych

 

ASUS GeForce GTX 1060 Dual OC karta graficzna
ASUS GeForce GTX 1060 Dual OC - 1594(1809)/8008 MHz - 1400 złotych

 

ASUS GeForce GTX 1060 Strix OC karta graficzna
ASUS GeForce GTX 1060 Strix OC - 1645(1873)/8208 MHz - 1500 złotych

 

EVGA GeForce GTX 1060 Gaming karta graficzna
EVGA GeForce GTX 1060 Gaming - 1506(1708)/8008 MHz

 

EVGA GeForce GTX 1060 Gaming SC karta graficzna
EVGA GeForce GTX 1060 Gaming SC - 1607(1835)/8008 MHz

 

Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming karta graficzna
Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming - 1620(1847)/8008 MHz - 1450 złotych

 

Gainward GeForce GTX 1060 karta graficzna
Gainward GeForce GTX 1060 - 1506(1708)/8000 MHz

 

Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix karta graficzna
Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix - 1506(1708)/8000 MHz

 

Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix GS karta graficzna
Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix GS - 1620(1847)/8000 MHz

 

MSI GeForce GTX 1060 Armor karta graficzna
MSI GeForce GTX 1060 ARMOR - 1506(1708)/8000 MHz

 

MSI GeForce GTX 1060 Armor OC karta graficzna
MSI GeForce GTX 1060 ARMOR OC - 1544(1759)/8000 MHz

 

MSI GeForce GTX 1060 OC karta graficzna
MSI GeForce GTX 1060 OC - 1544(1759)/8000 MHz

 

MSI GeForce GTX 1060 Gaming karta graficzna
MSI GeForce GTX 1060 Gaming - 1544(1759)/8000 MHz

 

MSI GeForce GTX 1060 Gaming X karta graficzna
MSI GeForce GTX 1060 Gaming X - 1594(1809)/8100 MHz - 1500 złotych

 

Palit GeForce GTX 1060 Dual karta graficzna
Palit GeForce GTX 1060 Dual - 1506(1708)/8000 MHz - 1350 złotych

 

Palit GeForce GTX 1060 JetStream karta graficzna
Palit GeForce GTX 1060 JetStream - 1506(1708)/8000 MHz

 

Palit GeForce GTX 1060 Super JetStream karta graficzna
Palit GeForce GTX 1060 Super JetStream - 1620(1847)/8000 MHz - 1550 złotych

 

Zotac GeForce GTX 1060 Mini karta graficzna
Zotac GeForce GTX 1060 Mini - 1506(1708)/8000 MHz - 1260 złotych

 

Zotac GeForce GTX 1060 AMP! Edition karta graficzna
Zotac GeForce GTX 1060 AMP! Edition - 1556(1771)/8000 MHz - 1410 złotych

Źródło: ASUS, EVGA, Gigabyte, Gainward, Komputronik, MSI, Nvidia, Palit, Zotac

Odsłon: 58482 Skomentuj newsa
Komentarze

52

Udostępnij
  1. raffal81
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-07-19 16:21

    AMD RIP ;]]]]

    Tak tak wiem, nie wszyscy się ze mną zgadzają ;P

    Skomentuj

    1. jedrula-93
      Oceń komentarz:

      -11    

      Opublikowano: 2016-07-19 17:19

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      AMD R.I.P
      Ja sie zgadzam jak najbardziej

      Skomentuj

      1. Adios6293
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2016-07-19 18:30

        A ja sie nie zgadzam RX480 > GTX 1060 tylko nie wyjezdzaj mi z poborem pradu teraz siedze na FX 8350 @ 4.8Ghz 1.54v + R9 390X i naprawde pare watt mi nie przeszkadza :)

        Skomentuj

        1. misiek12_sdz
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2016-07-19 22:42

          Jaki masz klimatyzator w pokoju bo rodzice szukają coś na upały?

          Skomentuj

          1. Adios6293
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-07-19 22:54

            Tak sie sklada ze koncze 26 lat w tym roku i utrzymuje sie sam od prawie 7 lat :)

            Skomentuj

          2. misiek12_sdz
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2016-07-20 08:53

            I jaki to ma związek z moim pytaniem? Mam i5 i GTX970, oba z obniżonym napięciem także zestaw bierze ~225W i po 2h w pokoju mam cieplutko. Z Twoim zestawem nie wyobrażam sobie gry w lecie, chyba że po 23 dopiero. Kumpel ma FXa z kartą AMD i przy upałach wcale nie odpala kompa. Nie atakowałem Twojej samodzielności czy rachunków za prąd, po prostu widzę jak oszczędniejszy komp podbija temperaturę w pokoju do 30 stopni i zastanawiam się jak można przy tym wysiedzieć.

            Skomentuj

          3. sajgoniasty
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-07-20 10:30

            To ja nie wiem co to za pokój... Komórka pod schodami? Mój pokój (tak, mieszkam z rodzicami :v) nie ma wielu metrów, jest stosunkowo mały, a mój archaiczny Q6600 + HD 5750 niezbyt grzeje mi pokój. Otwórz sobie okno, czasem uchyl drzwi dla świeżego powietrza (skoro nie wychodzisz z pokoju, tylko się w nim kisisz), fajnie jest, spróbuj! ;)

            Skomentuj Historia edycji

          4. ddiabelekk
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-07-20 10:49

            jak niby go nie atakowałeś jak dodałeś z głupa argument dot. rodziców? Weź się człowieku przyznaj do błędu.

            Skomentuj

          5. misiek12_sdz
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-07-20 11:05

            To dotyczyło moich rodziców, którzy szukają klimatyzatora do salonu, jak się ma okna od południa to otwieranie ich przy 35st na dworze przynosi odwrotny rezultat.

            Skomentuj

          6. Gamut
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-07-20 13:46

            Zależy od pokoju - zyski ciepła od urządzeń są uwzględniane przy projektowaniu ogrzewania, zimą we względnie nowym domu (termostaty) komputer nie jest żadnym dodatkowym grzejnikiem. Po prostu kocioł będzie pracował krócej.
            Ale latem może być problem z odprowadzeniem nadmiaru ciepła jeśli nie ma się klimatyzacji, to prawda.

            Skomentuj

          7. PL_SBX
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-11-29 08:06

            Dziwne... A8-3870k z GTX460 nie robi mi aż takiego ciepła.

            Skomentuj

          8. Gothar
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-07-20 11:16

            tez mam 8350 + 7850 faktycznie procek daje do pieca ale wystarczy otworzyć okno jak na polu jest 30 tak samo w pokoju wiec więcej procek ci nie nagrzeje będzie ciut głośniejszy aniżeli w zimowe dni ze względu na chłodzenie.

            Kolega pewnie ma fabryczny wiatrak to się nie dziwie że nie włącza powyżej 30 st w pokoju bo potrzeba dużego kolosa do chłodzenia i ten malutki wiatraczek z pudełka wchodzi na max obroty i można obudową w ścianie wiercić.

            Nie mniej stosunek ceny do wydajności jest bardzo opłacalny w przypadku 8350.

            Skomentuj

    2. xpaxpl
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-07-19 18:49

      jeśli tak to nvidia robi wszystko żeby ich reanimować... 1060 droższy w dniu premiery jak 970.... strzał w kolano ... co najmniej..

      Skomentuj

      1. gormar
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2016-07-19 19:06

        Uwzględnij historyczny kurs dolara a później psiocz na Nvidię.

        Skomentuj

        1. xpaxpl
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-07-22 09:44

          nie powiesz mi że dolar w tym czasie skoczył prawie 50% ...

          Skomentuj

      2. protoCJ
        Oceń komentarz:

        -5    

        Opublikowano: 2016-07-19 22:48

        GTX 970 poniżej 1400 na premierze nie schodziła.

        Skomentuj

      3. protoCJ
        Oceń komentarz:

        -5    

        Opublikowano: 2016-07-19 22:48

        GTX 970 poniżej 1400 na premierze nie schodziła.

        Skomentuj

    3. Piotr1969
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-07-19 21:12

      RIP ale nie z powodu ceny AMD tylko januszków :)

      przynajmniej RIP w naszym grajdołku

      Skomentuj

    4. pablo11
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-07-19 21:32

      Dla mnie cena/wydajność niereferenty i referenty AMD wyglądają dużo lepiej. Bo testów referenta 1060 dostepnego w Polsce jeszcze nie widziałem (a ten który jest to wersja niedostepna w Polsce i kosztująca 299dolarów/319Euro, a nie ten wyceniony na 1279zł w Polsce. Ceny niereferentów przescigających referenta1060 prawie w każdym zastosowaniu będą w granicach 1300-1500zł a więc mysle że jednak AMD nie jest na straconej pozycji. Nvidii nie opyla się za bardzo obniżać ceny 1060, bo i tak znajda sie chętni.

      Skomentuj

    5. wielkiwac
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-07-20 01:11

      Ja bym sie tak nie cieszyl. Jesli by nie bylo AMD to za swoje GTX-y placilbys dwa albo trzy razy tyle.

      Skomentuj

  2. zakius
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2016-07-19 16:29

    jakby tych 50 dolarów nie wsadzili to w ogóle by było pięknie

    Skomentuj

  3. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-07-19 16:37

    MSI od jakiegoś czasu wydaje każdy model grafik w kilku wersjach które nie różnią się dużo od siebie (nie licząc ceny) Maja 7-8 Wersji 1080...

    Zobaczymy jak będzie z cenami w Polsce, we Francuskich sklepach ceny wąchają się miedzy 279 a 399€ w zależności od modelu i marki.

    Skomentuj Historia edycji

    1. veluk
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-07-19 18:51

      Może oc (każdy se może z resztą sam podkręcić) się bardzo nie różnią, ale chłodzeniem już tak. Tak czy inaczej powinny być max 3 wersje, fe, autorska, autorska oc (ale już max oc, dla tych, którzy się boją itp., zrobione za nich).

      Skomentuj

  4. kristof080
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-07-19 17:30

    Nie tylko we francji, w Holandii tez.

    Skomentuj

  5. Elpolako
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-07-19 17:37

    Dlaczego nie dodano do tej tabeli GeForce GTX 1080 dziwne.

    Skomentuj

    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-07-19 17:48

      Wolałem dodać do porównania GTX 960, a więc poprzedni model ze średniego segmentu

      Skomentuj

      1. AmigaPPC
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-07-22 00:59

        To teraz "średni segment" wg nV ma kosztować grubo ponad 1200PLN?
        Dziękuję, wolę AMD.

        Skomentuj

  6. jagsulek
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-07-19 17:45

    Witam
    Czy widział ktoś może testy gtx 1060, rx 480, gtx 970 na czymś innym niż topowe i7?

    Skomentuj

    1. Otheim
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-07-19 17:52

      Może się nie doczekamy, dziwi mnie ten krok, że karty tej wydajności porównuje się z i7, a nie właśnie z i5. Chyba że trzeba będzie szukać na zachodnich portalach.

      Skomentuj

      1. jagsulek
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2016-07-19 18:01

        Szukałem u youtuberów i na zachodnich portalach i na razie chyba wszędzie na topowych i7 (porażka jakaś)...

        Skomentuj

        1. Otheim
          Oceń komentarz:

          -7    

          Opublikowano: 2016-07-19 18:28

          To ja teraz czekam na testy GTX 1080 z Pentiumem G 4400 lub APU AMD A4-4020. :v

          Skomentuj

        2. sadys
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2016-07-19 23:22

          na purepc jest test z slabszymi prockami typu i3...

          Skomentuj

          1. Otheim
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-07-20 11:08

            Do tych co mnie minus owali małe sprostowanie, mój sarkazm wynikał z tego że większość kart pokroju GTX 1060/RX480/R9 390/x/GTX 970 są testowanie z najwydajniejszymi procesorami intela czyli wiadomo z i7 jest nie miarodajne, skoro to jest portal związany z technologiami i ludzie którzy to testują wiedzą co w trawie piszczy, to czemu nie używają średniego segmentu procesorów i5/FX 8k do testów? Uważacie że ludzie są na tyle głupi aby do wydajnego komputera wkładać grafiki średniego segmentu aby grać w 2k/4k? Dla mnie jest to głupotą i świadczy o niekompetencji i niewiedzy.

            Skomentuj

    2. pablo11
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-07-19 21:27

      Widział ktoś w ogóle testy referencyjnej wersji 1060 dostępnej w Polsce ?? A nie tej za 299dolarów/319Euro ??

      Skomentuj Historia edycji

  7. KENJI512
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-07-19 17:57

    Autorze - fajnie, że dajecie fotki niereferentów, ale poza wizualnymi aspektami przydałaby się jeszcze tabelka z zestawieniem niereferentów - cena, prędkość mhz itp.

    W 1070 i 1080 też tego brakowało.

    Skomentuj

    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-07-19 18:35

      Dzięki, pomyślę nad tym :)

      Skomentuj

      1. KENJI512
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-07-21 11:57

        Ewentualnie nowy artykuł z benchmarkiem 1060 vs 1070 vs 1080 pt. "jakiego gtxa wybrać".
        Może się też nowy Radeon w nim znaleźć.
        i tam takie tabelki z różnymi wersjami :)
        i jestem ciekaw w jednym zestawieniu jak te trzy / cztery karty się sprawdzaja wzgledem siebie :)

        Skomentuj

  8. Elpolako
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-07-19 18:16

    A możesz zrobić GeForce GTX 1080 taki artykuł sam z wszystkimi modelami fajnie było by porównać który lepszy.

    Skomentuj

    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-07-19 18:35

      Zrobiłem takie zestawienie dla GeForce GTX 1080 (od tego momentu wyszło jednak sporo nowych modeli)
      http://www.benchmark.pl/aktualnosci/geforce-gtx-1080-zestawienie-wersji-niereferencyjnych.html

      Skomentuj

  9. Elpolako
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-07-19 18:28

    To teraz czekam na testy GeForce GTX 1060 i GeForce GTX 1070 i GeForce GTX 1080 ten ostatni model który podaem ciekawi mnie bardzo mam nadzieje ze na benchmarku będą testy tych modeli dodam jeszcze ze z tych modeli tu podanych ciekawy jest "MSI GeForce GTX 1060 Gaming X - 1594(1809)/8100 MHz" drugi model to "ASUS GeForce GTX 1060 Strix OC - 1645(1873)/8208 MHz" trzeci model "Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix GS - 1620(1847)/8000 MHz" czwarty model "Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming - 1620(1847)/8008 MHz" te są moim zdaniem warte uwagi chodź sam wybrałbym tego MSI co podałem. Pozdrawiam

    Skomentuj

    1. misiek12_sdz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-07-19 22:47

      Mnie ciekawi 1 wentylatorowa EVGA, malutka, chłodna (wg recki 60st przy

      Skomentuj

    2. misiek12_sdz
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-07-19 22:48

      Mnie ciekawi 1 wentylatorowa EVGA, malutka, chłodna (wg recki 60st przy 1500rpm, można zwolinić jeszcze wentyl śmiało), najtańszy model- 279eur a kręcić się będzie tak jak reszta, może 25-50MHz mniej jeśli dadzą niski limit TDP (W recenzji 2075/2250MHz). Nie ma miliona bajerów czy wentylatorów kompletnie niepotrzebnych przy GTXie 1060

      Skomentuj

      1. Rebelmind
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-07-20 05:48

        Amen.

        Wysłałem pytanie do Overclockers jak z dostępnością i ceną dostawy do PL, bo podstawowa wersja za 1240 pln z VAT jest całkiem akceptowalna - dopiszę jak przyślą odp.

        Skomentuj

    3. misiek12_sdz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-07-19 22:48

      .

      Skomentuj Historia edycji

  10. gieteiks
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-07-19 21:10

    Trzeba poczekać na konkurencje i ukształtowanie cen jeszcze kilka miesięcy bo z tego co widzę top z roku na rok coraz droższe są odpowiedniki modelów kart poprzedniej generacji

    Skomentuj

    1. Dexterr
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-07-20 09:00

      Nie droższe tylko złotówka dołuje.. dobra zmiana.

      Skomentuj

  11. Piotr1969
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-07-19 22:00

    Panie Pawle i z jakiego portalu są te ceny ... bo tu poniżej widzę nie 1500 zł tylko trochę więcej za Asusa Strixa OC :)

    mamy januszkowe 150z ł :)


    http://www.komputronik.pl/category/12560/karty-graficzne-nvidia-geforce.html?sb=&sd=&sa=&category=12560&pvg=&showProducts=1&showPromoted=0&ot=27&a%5B507%5D%5B%5D=90782



    Skomentuj Historia edycji

    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-07-19 22:37

      Cena sugerowana przez polski oddział firmy ASUS. Niestety sklepy naliczyły podatek od nowości

      Skomentuj

      1. wielkiwac
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-07-20 13:27

        Mieszkam w Stanach i widze ze sklepy w Polsce strasznie sobie leca w h... z tymi cenami. W pierwszy dzien sprzedazy czyli 29 czerwca radek RX 480 byl dostepny w moim lokalnym sklepie w cenach jakie sugerowalo AMD. Czyli $199,99 i $239,99

        Skomentuj

  12. Gothar
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-07-20 11:21

    czas na testy tylko i wyłącznie modeli autorskich firm tylko i wyłącznie kilka kart amd oc i kilka kart oc gtx 1060

    z testami vulkan włącznie jak już nvidia da redakcji spokój z zakazami.

    Skomentuj

  13. rakemasta
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-07-21 11:38

    "2-slotowe chłodzenie z Turbiną"

    Co wyście się tak na te "turbiny" uwzięli? Skąd wam się to bierze w ogóle?!

    Skomentuj

  14. Sielock
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-07-24 18:05

    A może jakiś test Doom: Vulkan kontra OpenGL dla GTX 1060 i RX 480 ??