Na topie

GeForce GTX 1650 - premiera wcześniej niż pierwotnie podejrzewano? [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Nowa karta ma uzupełnić ofertę producenta w segmencie poniżej 1000 złotych. Szykuje się więc ciekawy konkurent dla Radeona RX 580.

  • GeForce GTX 1650 - premiera wcześniej niż pierwotnie podejrzewano? [AKT.]
A A

Jesteśmy po premierze kart graficznych GeForce GTX 1660 Ti i GTX 1660. W planach producenta jest jeszcze słabszy model – GeForce GTX 1650. Czego i kiedy powinniśmy się spodziewać?

Dokładna specyfikacja karty jeszcze nie jest nam znana. Wiadomo, że ma ona bazować na układzie graficznym Nvidia Turing TU117 (bez jednostek Tensor i RT) i zaoferuje 4 GB pamięci GDDR5 128-bit.

Model GeForce GTX 1650* GeForce GTX 1660 GeForce GTX 1660 Ti
Generacja Turing 12 nm Turing 12 nm Turing 12 nm
Układ graficzny Turing TU117 Turing TU116 Turing TU106
Jednostki cieniujące ? 1280 1536
Jednostki teksturujące ? 80 96
Jednostki rasteryzujące ? 48 48
Rdzenie Tensor - - -
Jednostki RT - - -
Taktowanie rdzenia ? 1530/1785 MHz 1500/1770 MHz
Moc obliczeniowa ? 5,0 TFLOPS 5,4 TFLOPS
Pamięć wideo 4 GB GDDR5 128-bit 6 GB GDDR5 192-bit 6 GB GDDR6 192-bit
Taktowanie pamięci ? 8 000 MHz 12 000 MHz
Przepustowość pamięci ? 192 GB/s 288 GB/s
TDP (zasilanie) ? 120 W (8-pin) 120 W (8-pin)
Cena $179 $229 $279
*specyfikacja nieoficjalna

Czego możemy się spodziewać jeżeli chodzi wydajność? GeForce GTX 1650 powinien uplasować się pomiędzy starymi modelami GeForce GTX 1050 a GTX 1060. Powinniśmy więc otrzymać ciekawą propozycję do grania w Full HD przy średnich detalach.

Według najnowszych informacji serwisu VideoCardz, GeForce GTX 1650 ma zadebiutować nie 30 kwietnia, ale 22 kwietnia - karta została wyceniona na 179 dolarów, więc będzie konkurować z Radeonem RX 580 4GB. Co istotne, na rynku pojawią się wyłącznie niereferencyjne konstrukcje poszczególnych producentów (wśród nich wersje ASUS Dual i Phoenix oraz MSI Gaming X).

W kuluarach mówi się, że to nie koniec ofensywy i Nvidia może mieć w planach również ciut wydajniejszy model GeForce GTX 1650 Ti z pamięciami GDDR6. Będzie się działo!

Aktualizacja 30.03.2019 18:10

Final Fantasy XV - wydajność GeForce GTX 1650

W bazie Final Fantasy XV Benchmark pojawiły się wyniki wydajności karty GeForce GTX 1650. Przy rozdzielczości 1920 x 1080 i ustawieniach High Quality, karta uzyskała 3803 punktów - wynik ten można porównać do modeli GeForce GTX 1060 3GB i Radeon RX 570.

Warto jednak zauważyć, że to tylko jeden test i w innych grach 1650-tka może wypaść inaczej. Jak będzie w praktyce? Tego dowiemy się po premierze.

Źródło: VideoCardz, Final Fantasy XV Benchmark

Odsłon: 8544 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij
  1. slo1q
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-03-30 00:08

    Chyba dobrą propozycję do grania w średnich detalach w roku 2016.
    Obecnie to raczej 1060 6GB do średnich, a pod koniec tego roku i on będzie za mało.

    Skomentuj

    1. xfire25
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-03-30 15:59

      Co ty w benchmarki grasz czy monitor 4k ? :D

      Skomentuj

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-04-01 10:19

      kolejny który musi mieć 4K 144Hz :D to twój punkt widzenia. czy wydajesz kasę jeszcze na coś oprócz gratów do kompa?

      Skomentuj

  2. BariGT
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2019-03-30 09:27

    Czekamy na GTX1640, 3GB-96bit, za 6 stówek rzecz jasna.

    PS, czekam na minusy i opinie ekspertów "przecież on jest wydajniejszy od GTX660 - to muusi być droższy :D"

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2019-03-30 19:24

      a mogą i wydac nawet 1620 z 1GB vram, w czym jest problem?Mysle ze jak jest zapotrzebowanie na taki sprzet to pojawia sie on na rynku.
      Raczej wątpie by wchodzili na BMK i kierowali się Twoimi opiniami. ;)

      Skomentuj

      1. BariGT
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2019-03-31 11:07

        Zapotrzebowanie na taki sprzet? 1060-3GB 3 lata temu byla wypuszczona za 200$ i teraz jest ciagle troche szybsza.
        Moj komentarz dotyczyl tego, ze nawet czesciowy monopol NV totalnie hamuje rozwoj. Karty low i mid-end praktycznie nie roznia sie od poprzednikow, a high end gdzie totalnie nie ma konkurencji kosztuje 2x tyle co w poprzedniej generacji.

        Skomentuj

  3. Kamil369
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-30 22:54

    No to za chwilę Nvidia zdominuje każdą półkę cenową. Od 600zł do 6000zł.
    RX 570 i 580 to były ostatnie karty, które opłacały się bardziej niż konkurencja w większości przypadków.

    Skomentuj

    1. fitgame
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-31 20:26

      Akurat ten GTX 1650 napotka na silny opór ze strony RX570 4gb, który kosztuje ok 600zł. Nie wiem czy czerwoni nadal będą dodawali gry do swoich kart. Jeśli tak to tym bardziej Nvidia nie będzie miała lekko.

      Skomentuj

  4. Niepiskoj
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-03-31 08:28

    Seria RTX musi się świetnie sprzedawać skoro równolegle wydają karty beż RT.

    Skomentuj

  5. losiaczek1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-31 17:06

    Ja uważam, że 3 karty by wystarczyły. Ekonomiczna, do pracy biurowej, druga do gier HD i trzecia dla entuzjastów. Obecnie to firma chyba chcę ludziom z mózgu wodę zrobić. Kilka różnych nowych modeli plus te starsze nie różniące się wydajnością. To chyba tylko po to żeby ludzie nie kupowali kart z drugiej ręki np. "pokoparkowych".

    Skomentuj

  6. Ciekawski_
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-03-31 20:03

    Zdziwię się jeśli dorówna RX570. Obstawiam coś pomiędzy 1050Ti a 1060 3GB.

    Skomentuj

  7. CrisPL
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-04-01 12:29

    O co wam chodzi? Karta ma rację bytu o ile nie będzie potrzebowała dodatkowego zasilania (do 75W). Idealna do jakiegoś HTPC , lub biurowego kompa w low profile.

    Skomentuj

  8. Kropeczka
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-04-01 14:22

    Ja mam 1050 TI z 4 GB ramu. Kosztowala ok. 650 zł

    Po kilku latach mam jej odpowiednik za 1000 zł


    LOL

    Bedziecie mieli dac odwagę testów tych kart ze starymi 1050, 1060 ?