Na topie

Nvidia GeForce GTX 780: zestawienie 14 kart graficznych - zdjęcia, taktowania i ceny

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kategoria: Karty graficzne Producenci: ASUS EVGA Gainward Galaxy Gigabyte Inno3D KFA2 Zotac

GeForce GTX 780 został wyposażony w rdzeń Kepler GK110 i 3 GB pamięci GDDR5 384-bit

Nvidia GeForce GTX 780 karta graficzna zdjęcie

AA

Już od jakiegoś czasu w sieci pojawiały się niepotwierdzone informacje na temat karty graficznej Nvidia GeForce GTX 780. Dzisiaj nastąpiła jej oficjalna premiera, w związku z czym postanowiliśmy przygotować dla Was zestawienie dostępnych konstrukcji od poszczególnych producentów – znajdują się w nim modele z referencyjne i autorskim chłodzeniem.

GeForce GTX 780 bazuje na 28-nanometrowym układzie graficznym Kepler GK110 z aktywnymi 12 z 15 bloków SMX – w efekcie daje to 2304 rdzeni CUDA, 192 jednostki teksturujące oraz 48 jednostek rasteryzujących. Ponadto oferuje on 3 GB pamięci GDDR5 o 384-bitowej magistrali. Standardowe taktowania karty wynoszą 863 MHz (900 MHz w trybie Boost 2.0) dla procesora graficznego i 6008 MHz dla pamięci wideo.

Referencyjna wersja akceleratora przypomina dobrze nam znanego GeForce'a GTX Titan – do jego chłodzenia wykorzystano 2-slotowy cooler z aluminiowym radiatorem z komorą parową i przewiewającym go wentylatorem. Całość schowano pod efektowną obudową z przezroczystym okienkiem.

Nvidia GeForce GTX 780 karta graficzna zdjęcie chłodzenie

Na śledziu udostępniono dwa wyjścia DVI (DVI-I i DVI-D), jedno HDMI i jedno DisplayPort, natomiast obok niego znalazły się jeszcze dwa złącza SLI – oficjalnie pozwalają one na połączenie trzech 780-tek w trybie 3-way SLI. Do poprawnego działania karty wymagane jest podłączenie jednej 6- i jednej 8-pinowej wtyczki zasilającej.

Poniżej znajdziecie zestawienie dostępnych kart GeForce GTX 780 od poszczególnych partnerów koncernu Nvidia – większość z nich to konstrukcje referencyjne, lecz można pośród nich znaleźć także wersje autorskie z podniesionymi taktowaniami. Przy okazji warto wspomnieć, iż firma Zotac dodaje do swojej wersji komplet gier Tom Clancy's Splinter Cell (Double Agent, Conviction Splinter i Cell Blacklist – ostatnia część dostępna będzie od lata tego roku).

ASUS GeForce GTX 780 karta graficzna zdjęcie opakowanie
ASUS GeForce GTX 780 - 863(902)/6008 MHz - 649 euro

EVGA GeForce GTX 780 karta graficzna zdjęcie opakowanie
EVGA GeForce GTX 780 - 863(902)/6008 MHz - 659 euro

EVGA GeForce GTX 780 SC karta graficzna zdjęcie opakowanie
EVGA GeForce GTX 780 SC - 941(993)/6008 MHz - 669 euro

EVGA GeForce GTX 780 ACX karta graficzna zdjęcie opakowanie
EVGA GeForce GTX 780 ACX - 967(1020)/6008 MHz - 665 euro

EVGA GeForce GTX 780 ACX SC karta graficzna zdjęcie opakowanie
EVGA GeForce GTX 780 SC ACX - 967(1020)/6008 MHz - 689 euro

Gainward GeForce GTX 780 karta graficzna zdjęcie opakowanie
Gainward GeForce GTX 780 - 863(902)/6008 MHz - 649 euro

Galaxy GeForce GTX 780 karta graficzna zdjęcie opakowanie
Galaxy GeForce GTX 780 - 863(900)/6008 MHz

Gigabyte GeForce GTX 780 karta graficzna zdjęcie opakowanie
Gigabyte GeForce GTX 780 - 863(900)/6008 MHz - 649 euro

Gigabyte GeForce GTX 780 OC karta graficzna zdjęcie opakowanie
Gigabyte GeForce GTX 780 OC - 954(1006)/6008 MHz - 2699 złotych

Inno3D GeForce GTX 780 karta graficzna zdjęcie opakowanie
Inno3D GeForce GTX 780 - 863(902)/6008 MHz - 649 euro

KFA2 GeForce GTX 780 karta graficzna zdjęcie opakowanie
KFA2 GeForce GTX 780 - 863(900)/6008 MHz - 650 euro

MSI GeForce GTX 780 karta graficzna zdjęcie opakowanie
MSI GeForce GTX 780 - 863(902)/6008 MHz - 649 euro

Palit GeForce GTX 780 karta graficzna zdjęcie opakowanie
Palit GeForce GTX 780 - 863(902)/6008 MHz - 630 euro

Zotac GeForce GTX 780 karta graficzna zdjęcie opakowanie

Zotac GeForce GTX 780 - 863(900)/6008 MHz - 645 euro

Karty graficzne GeForce GTX 780 wkrótce trafią do sprzedaży, a ich sugerowana cena wynosi 2800 złotych – wersje autorskie powinny być trochę droższe. Na naszych łamach możecie zapoznać się z testem referencyjnego modelu od Nvidii oraz od Zotac.

Źródło: ASUS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Inno3D, KFA2, MSI, Nvidia, Palit, Zotac

Odsłon: 17257 Skomentuj newsa
Komentarze

75

Udostępnij
  1. Robert2137
    Oceń komentarz:

    -8    

    Opublikowano: 2013-05-23 18:43

    Asus ma fajną grafike na pudełku

    Skomentuj

    1. Q'bot
      Oceń komentarz:

      19    

      Opublikowano: 2013-05-23 18:59

      Tylko mi się wydaje, czy są do siebie zabójczo podobne? ;F

      Gigabyte znalazł czarną farbkę przez co udało mu się pomalować PCB... i co ciekawe, nawet dobrze się ten jego windforce prezentuje, w mrocznych kolorach.

      Skomentuj

      1. IronFe
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2013-05-26 03:02

        To wszystko są referencyjne pcb a poszczególni producenci zmienili tylko chłodzenie lub naklejkę na nim

        Skomentuj

    2. liptons
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-05-23 21:10

      Ulala niezłe cacka, ale cena prawie połowa pensji :( Z resztą raczej bym nie zmieścił w obudowie tego cudeńka (niezły bałagan mam w budzie ;D)

      Skomentuj

      1. azspider
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2013-05-23 21:33

        Połowa? No to gratuluje...dla mnie cała nie wystarczy ;P

        Skomentuj

        1. Rad3c
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2013-05-23 23:23

          pewnie rocznej xD

          Skomentuj

        2. liptons
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2013-05-24 00:05

          A czego sie spodziewałeś w Polsce ;p

          Skomentuj

      2. dr.frankenstein
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-05-24 17:05

        Nie zmieścisz tego cacka w obudowie... chyba nie ośmielisz się upychać tej karty ze wszystkimi podzespołami za łącznie ok. 7000zł do obudowy za kilkadziesiąt zł.

        Skomentuj

    3. luk9400
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-05-24 16:56

      EVGA ma lepszą :)

      Skomentuj

  2. DyndaS
    Oceń komentarz:

    19    

    Opublikowano: 2013-05-23 18:43

    Gigabyte i czarne PCB? Nie wierzę :O
    Osobiście mam nadzieję że wreszcie porzucą ten oczojebny "niebieski"

    Skomentuj

    1. tommyt1983
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2013-05-23 18:48

      Czarne bo to referencyjne PCB z autorskim układem chłodzenia

      Titany-y i GTX 780 są narazie TYLKO referencyjne PCB a te Nvidia robi Czarne

      Ogólnie brałbym referencyjny układ chłodzenia bo jest cichy a ma ten plus, że jest usztywnione całe PCB przez odpromiennik, który dodatkowo zbiera ciepło z RAM i VRM jaki ładnie wygląda ima zastosowane dobre materiały

      Skomentuj

    2. DyndaS
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2013-05-23 18:52

      ciekawe jest to ze według techpowerup to chłodzenie pod obciążeniem jest głośniejsze od referencyjnego.

      Skomentuj

      1. SoundsGreat
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-05-23 19:35

        2 dbA więcej - jeśli to prawda to to jest porażka biorąc pod uwagę, że zbijamy tylko 9 stopni. Wyjdzie, że przy identycznym poziomie głośności WF3 działa tak samo jak referent od nVidii.

        Skomentuj

    3. IronFe
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-05-26 03:06

      GB wypuszcza czasami limitowane wersje kart graficznych na czarnym pcb. Tu możesz zerknąć na mojego 7970 od GB
      (..)

      Skomentuj

  3. novyplay26
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2013-05-23 19:16

    Czekać teraz na odpowiedź AMD :)

    Skomentuj

  4. Perun
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2013-05-23 19:19

    Gigabyte, czarny laminat łał.

    Skomentuj

    1. Enthu5iast
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2013-05-23 19:26

      Istny przełom w projektowaniu kart Gigabyte ;)

      Skomentuj

    2. wildthink
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-05-24 00:06

      Jak dla mnie laminat mógłby być i różowy, byle mi ktoś taką kartę podarował.

      Skomentuj

  5. Varso
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2013-05-23 19:30

    600tki mogłyby wreszcie potanieć :)

    Skomentuj

    1. mjwhite
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2013-05-23 20:03

      nowe raczej szybko znikną ze sklepów

      Skomentuj

      1. Lord_Nikkon
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-05-24 14:00

        Niekoniecznie bo cena 780 będzie oscylować koło 3000zł kiedy 680 będą po prostu tańsze. Może za rok 780 będzie tania na tyle, że będzie stało na nie ludzi z odrobinę zasobniejszymi portfelami. Obecnie są astronomicznie drogie a ich wydajność niewspółmierna do ceny.

        Skomentuj

        1. mjwhite
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2013-05-24 17:54

          "Poprawioną" wersją i fizycznym(nie modelowym) następcą 680 ma być 770, która powinna być od niej troszkę tańsza i troszkę szybsza. Bez sensu byłoby oferować te dwie karty równocześnie, pytanie co z innymi kartami serii 7xx(760ti,760).
          780tka nie ma tu nic do rzeczy

          Skomentuj

  6. Everest
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-05-23 19:43

    Wersja od Inno3D też niczego sobie. Link do karty: http://wccftech.com/inno3d-ichill-geforce-gtx-780-unveiled-features-herculez-3000-cooler-1046-mhz-boost-clock/

    Skomentuj

  7. Yorge
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2013-05-23 20:03

    Pytanie, czy warto w ogóle kupować karty graficzne od nVidii (szczególnie te z segmentu high-end), bo nie wiadomo czy będą w dłuższej perspektywie czasu wspierane... w końcu wielokrotnie było podkreślane, że rynek PC się kurczy, a skoro Xbox jak i PS4 mają pracować na zmodyfikowanych Radkach bez kompatybilności wstecznej do starszych konsol, a na 50% PC też są Radosławy...

    No, ale kto bogatemu zabroni...

    BTW. Nie mam nic do nVidii - dzięki konkurencji są i niższe ceny i szybszy postęp technologiczny.
    A bez konkurencji... no cóż, mamy pierwszy przykład - Haswell wydajnością w stosunku do poprzednika raczej nie zachwyca.

    Skomentuj

  8. mjwhite
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2013-05-23 20:05

    wkur... jest to przeliczanie z dolarów 649$=649euro a powinno być 507 euro !!!

    Skomentuj

    1. BariGT
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-05-23 23:41

      Sprowadzenie takiej karty z us to kwestia 60-80 pln, znajomosci angielskiego i ogolnego ogarniecia. Tak, Evga daje gwarancje niezaleznie od miejsca zakupy - wystarczy zarajestrowac karte.

      Skomentuj

      1. mjwhite
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-05-24 07:18

        no to się ogarnij bo sadzisz farmazony

        Skomentuj

      2. DyndaS
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-05-24 21:10

        no i jak ty niby planujesz realizować taka gwarancję? jakiś serwis w Polsce?

        Skomentuj

  9. piotr1104
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2013-05-23 20:30

    GTX 780 cena: ~2799 PLN, prawie o połowę tańsza od Titana, a mniej wydajna tylko o 8%, chyba rozmyślę zakup GTX 780.

    Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2013-05-25 02:42

      Nie wiem czy się opyla... za 3000zł można bez problemu kupić 2x7970.... Jeśli się nie boisz tych mityczny mikroprzycięć.

      Skomentuj

      1. mjwhite
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2013-05-25 08:15

        mikroprzycięcia to najmniejszy problem wtrybie CF albo działa wolniej niż na pojedynczej karcie albo są błędy w grafice, lipa i tyle

        Skomentuj

        1. dr.frankenstein
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2013-05-28 12:07

          I co więcej dwie 7970 biorą więcej prądu.

          Skomentuj

  10. eryk1310
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2013-05-23 20:32

    eeee tam :D i tak kupi ja jedna na 1000 osób :D

    Skomentuj

  11. arthurd
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-05-23 20:53

    Powiedźcie za ile miesięcy wyjdzie 8970 !!! Przecież to żal jajka ściska jak się te ceny widzi

    Skomentuj

  12. GamoDues
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-23 20:55

    Evga już niedługo będzie moja... oh... xd

    Skomentuj

  13. arthurd
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-23 21:07

    Nie wiem dla kogo te karty są . Niby sam nie mogę narzekać , zarabiam 6 paczek miesięcznie, ale za 1000 zł ( gtx 780 -2700zł a radek 7970 -1700zł ) ta ja wolę kupić bilet do południowej Hiszpanii w obie strony. Przecież 780 ze swoją wydajnością i taką ceną kompletnie nie ma sensu WTF ?

    Skomentuj

  14. Jedrek89
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2013-05-23 21:15

    ~2800 zł za gtx780 WTF ??? Wole poczekać i kupić Ps4 :-D

    Skomentuj

    1. Fuse23
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2013-05-25 13:36

      Ten traktor ma 500 KM WTF??? To już wolę kupić obieraczkę do ziemniaków...

      Skomentuj

  15. Anavrin990
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-05-23 21:15

    Najkorzystniejsza w kupnie to według mnie GTX 660 lub jak jak ktoś ma więcej kasy to GTX 670.Kupić i będzie dobrze.

    Skomentuj

    1. arthurd
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2013-05-23 21:37

      radek 7850 1gb 700 zł kl/s metro 2033 -29 gtx 660ti OC 1200zł - 37 klatek gtx670 1550zł - 42klatki radek 7970 ge 1700zł-56 klatek gtx 780- 2600zł - 57 tylko ostatnia się nie opłaca

      Skomentuj

      1. mjwhite
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2013-05-24 20:36

        bo 2033 to stara gra, w nowszym metro:ll wygląd tu już lepiej!

        Skomentuj

  16. drumlin
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2013-05-23 21:36

    te karty to nic innego jak podrasowane 680 zobaczcie na TDP. Postęp to był by wtedy- gdyby były szybsze od starszej seri ale przy zachowaniu tego samego TDP a tu kicha. To identyczna sytuacja jak z seria 400 i 500

    Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-05-25 02:46

      CF dla AMD lub sli dla NVIDII. Nie da sie połaczyć chyba Nvidia/AMD chociaż kiedys ktos coś z takimi pojedynczymi kartami specjalnie po to kombinował ale jak widac nie wyszło... Ale do fizyki to nie wiem czy potrzeba je w ogóle spinać czymkolwiek....

      Skomentuj

      1. osama1000
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2013-05-25 10:31

        była hydra od MSI, ale połączenie radeona i geforca działało jeszcze wolniej niż sam radek

        Skomentuj

    1. mjwhite
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2013-05-24 09:15

      "jest to zupełnie nowa architektura :D Przecież to jest to samo, wykonane w tej samej technologii tylko z większą ilością jednostek"

      I po co te KŁAMSTWA ?

      680 jest na GK104 a 780 na GK110, może proces jest ten sam ale architektura zupełnie inna

      tyle żeś się naprodukował a w sumie same bzdury!

      Skomentuj

    1. mjwhite
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2013-05-24 09:22

      "Ucięło mi komentarz..."

      To dlatego że piszesz głupoty... :-D

      " jak wspominałem sterowniki bardzo dużego kopa dały względem tych, kiedy karta dopiero co wyszła."

      czyli przepaść pomiędzy 680 a 780 jeszcze się pogłębi ! na korzyść 780

      Skomentuj

        1. mjwhite
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2013-05-24 18:26

          PO PIERWSZE
          "Na różnej architekturze to jest GTX580 (czyli update to 480) oraz GTX680"

          a ja odpowiem

          "The GK104 is quite similar to the GF104 Fermi GPU but with a larger number of CUDA cores per SM, or in this case SMX. While GF104 had two GPC with four SMs each, GK104 has four GPCs with two SMs each. It also has more texture units per SM, upgraded Polymorph Engine, two more rasters, same amount of ROPs and geometry units, and a same 4x64-bit memory controller that adds to 256-bit wide memory interface, but the idea is pretty much the same. "

          http://www.fudzilla.com/home/item/26393-nvidia-gk104-gpu-explained

          co oznacza że ostatnio zmiany architektury nie są tym czym nam się wydaje i podobnie jak tam GK110 jest "przeorganizowanym" GK104. Może i 770 będzie można nazwać kotletem ale na pewno nim nie jest 780.

          PO DRUGIE
          Tam gdzie jest 40 klatek różnicy(130fps) to może na ekranie tego nie widać ale widać potencjał karty, a tam gdzie jest 5fps zazwyczaj wynik jest płaski (podobny dla wszystkich kart) co oznacza że coś innego było tutaj ograniczeniem! To chyba logiczne

          PO TRZECIE

          Skoro gra metro last light wyszła tydzień temu to jak redakcji mogła zrobić kopiuj wklej ze starych testów???

          Skomentuj

          1. kapral.hicks
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2013-05-24 19:55

            W pewnych grach przewaga titana (czy też podkręconego 780GTX) jest większa od 680 GTX prawie o 2 razy, chodzi mi o nowego hitmana czy crysis 2 przy rozdzielczości 2560x1600.
            http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_titan_review,19.html

            32 vs 58 fps to jest już jednak różnica znaczna, może też sugerować pojawienie się w przyszłości podobnych dysproporcji między titanem czy 780GTX OC.

            Skomentuj

          2. kapral.hicks
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2013-05-24 19:56

            chodziło mi o różnice między 680 vs TITAN/780 OC oczywiście

            Skomentuj

          3. mjwhite
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-05-24 20:32

            oczywiście że tak, ale posiadacze gtx680 muszą się jakoś wzajemnie pocieszać! :-D

            Skomentuj

          4. mjwhite
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-05-26 12:47

            Ty pisałeś że między fermi (4xx,5xx) a kepler (6xx,7xx) była zmiana architektury a mowa jest że to prawie to samo! więc trudno mówić tu o drastycznej zmianie architektury...

            660 ma tylko wycięte jednostki z 680 i to jest to samo! A tytan/780 ma przeorganizowany cały procesor inną wersję CUDAków, zmienione jakieś tam rejestry wewnętrzne itp. nie jest to nowa architektura ale też na pewno nie ten sam procesor!

            Prawdziwą ostatnią zmianą architektury było przejście z 'unified shaders' (seria 2xx) na 4xx,5xx,6xx,7xx

            no a seria 8xx to ma być już zupełnie coś innnego, z rdzeniami arm, wew. pamięcią DRAM itp. na pewno warto poczekać :D

            Skomentuj

  17. adamtb
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-05-23 23:24

    Windforce zacna :D

    Skomentuj

  18. mistrz
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2013-05-24 02:43

    No szkoda że nie dali odrazu 3.5tyś zł albo 4tyś.

    Te ceny są chore.

    Skomentuj

  19. Lord_Nikkon
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2013-05-24 07:36

    2800 zł, no to poszaleli jak starzy. Kto im to kupi. Jak widzę te ceny to zaczynam być stronnikiem ATI. GTX680 w najgorszym wypadku kosztuje 2000zł (cholera wie jaka jest różnica wydajności) a można trafić już po 1500zł maksymalnie podkręcone wersje. Różnica niemal 50%, w zależności od szczęścia i pomysłowości kupującego (import z zagranicy). Fakt GTX780/Titan ładnie się prezentują ale jak zawsze referencyjne chłodzenie będzie głośne. Autorskie karty będą droższe co też jest faktem więc za Asus'a DCII lub Zotaca czy inne firmy przyjdzie nam zapłacić po 3000zł. Sorry ale dla mnie to paranoja bo wolałbym chyba kupić dwie 680 i połączyć w SLI lub po prostu GTX690. Wyjdzie podobnie a wydajność powinna być większa. Dla mnie rdzeń z Titana i pochodne są po prostu za drogie (wynikające z skomplikowania) i dlatego NV straci wielu klientów bo jak wyjdzie seria 8xxx od ATI to wszyscy pójdą w ich stronę.

    Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-05-25 02:55

      Seria 8xxx nie wyjdzie za szybko(jeszcze z pól roku tak samo jak seria 7xx)... Ale to nie znaczy że nie mozna kupić 7970GHz i w razie czego dokupic drugą 7970 GHz. Bo razem będą kosztowac ok 3tyś. 780 jest pomostem pomiędzy Titanem a 680... a tak naprawde jest odpadem produkcyjnym z titana...

      Skomentuj

    2. shakal84
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-05-25 09:37

      Kto im to kupi ??? Niemiec Anglik Francuz Włoch Hiszpan Amerykanin :D Żyjemy w Polsce kolego tutaj są zarobki Afrykańskie a ceny czysto europejskie :D NIc nie poradzimy że jesteśmy zadupiem europy w kwesti zarobków :D To że Ciebie nie stać na GTX 780 nie znaczy że Niemca czy Anglika :P

      Skomentuj

  20. lukq95
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-24 10:13

    w koncu u gigabyte'a dostaniemy czarna plytke pcb !

    Skomentuj

  21. vinetou80
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-24 11:51

    Ja poczekam na następną generację...nie po to kupowałem rok temu gtx680,żeby teraz kupować coś co niema takiego skoku jakościowego.

    Skomentuj

    1. Lord_Nikkon
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-05-24 13:57

      całkowicie się zgadzam. Wiesz można byłby nawet kupić ale nie za takie pieniądze. Karta jest droższa od 680 niemal dwa razy ale już nie mam dwukrotnie większej wydajności. W obecnych czasach jedynym słusznym zakupem jest zakup co drugą lub co trzecią technologię, bo tylko wtedy cena będzie adekwatna do przyrostu wydajności. Ja też mam 680 i poczekam na 8xx lub nawet 9xx bo bardziej chyba będzie się opłacało machnąć SLI niż zmieniać skądinąd bardzo wydajną kartę i dostać za nią grosze.

      Skomentuj

  22. jakubolo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-05-24 14:51

    Zakochałem sie w tym Gigabyte`cie

    Skomentuj

  23. Paweł Maziarz
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-05-24 14:54

    Gigabyte poinformował nas o sugerowanej cenie autorskiego modelu OC - wynosi ona 2699 złotych ;)

    Skomentuj

    1. DyndaS
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2013-05-24 21:12

      a idź pan w ..uj z taką ceną...
      jeszcze trochę to za high end przyjdzie nam płacić 5k...

      Skomentuj

    2. pablo11
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2013-05-25 02:58

      Gigabyte'owi to podziękujemy... Już lepiej wydac te parę zł wiecej i nie martwić sie że dzien po gwarancji będzie po karcie...

      Skomentuj

  24. KamiKAzeDBC
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-24 16:30

    Ta EVGA niereferencyjna :)

    Skomentuj

  25. dr.frankenstein
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-24 17:12

    Cena na razie kosmiczna, ale mam dobrą wiadomość, bo następna generacja kart od zielonych będzie miała 10 nm. proces technologiczny. Już nie mogę się doczekać kart za 700 zł. o wydajności dzisiejszej 680-tki.

    Skomentuj

  26. carroarmato
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-24 20:24

    Jak dobrze pójdzie to może sobie takiego gigabycika sprawię :) no chyba, że gtx770 będzie fajny i o wiele tańszy. Ale będzie raczej gtx680 plus co do wydajności coś czuję, wszystko zależy od ceny. Jak dowalą koło 2200, to już wole chyba dopłacić do 780 i mieć spokój jak teraz na kolejne lata. Szukam karty widocznie wydajniejszej od gtx580 którego posiadam obecnie. Skoro siedzę na 1 karcie ponad 2 lata (od premiery 580) i jest git, to z takim potworkiem tym bardziej :)

    Skomentuj

  27. Cromprax
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-25 00:35

    @dr.frankenstein Skąd takie informacje?

    Skomentuj

  28. dr.frankenstein
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-25 11:14

    Z wikipedii w angielskiej wersji. Wejdź na wikipedię, tylko w adresie na początku zamiast ,,pl,, wpisz ,,en,, a do wyszukiwarki wpisz ,,Geforce 800 series,,. Możliwe, że Nvidia nie zmniejszy procesu techn. ale na pewno będzie inna architektura.

    Skomentuj

    1. mjwhite
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-05-25 17:40

      ale taka "nowa" jak między 4xx 5xx 6xx 7xx czy faktycznie nowa jak między 2xx a 4xx/5xx/6xx/7xx ??

      Skomentuj

      1. dr.frankenstein
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-05-28 12:16

        Będzie nowa architektura, ale o niższym procesie techn. nie piszą (przeczytałem drugi raz ten artykuł, ale chyba usunęli tą informację) Ta architektura będzie się nazywać Maxwell i prawdopodobnie będzie w 2014 roku albo później.

        Skomentuj

        1. dr.frankenstein
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2013-05-28 12:24

          Zauważyłem jeszcze inny artykuł o seriach 900, 1000 i 1100. Nie wiem, skąd wikipedia wzięła te informacje, ale piszą, że seria 900 będzie podobna do 800, a serie 1000 i 1100 też będą do siebie podobne a ich architektura będzie miała nazwę Volta.

          Skomentuj

  29. HudyBoy
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-05-25 15:00

    WF3 miodzio :D

    Skomentuj

  30. dainjah
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2013-05-25 23:22

    lepiej dolozyc 2 stowy i za 3k kupic 2x 7970.

    Skomentuj

    1. dr.frankenstein
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-05-28 14:08

      I jeszcze 7 stów na zasilacz, który da radę z nimi wytrzymać.

      Skomentuj

  31. Skitles
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2013-05-26 16:02

    EVGA najładniejsza i dobra do łączenia w sli bo ma grubośc referenta a mimo to dwa wentylatory.