Na topie

Nvidia przygotowuje zewnętrzne stacje graficzne z Titan Xp i Quadro

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kategoria: Komputery Laptopy Podzespoły Karty graficzne Tematyka: Nvidia Pascal Nvidia Quadro Producenci: Nvidia

Nowe konstrukcje powinny zainteresować głównie profesjonalistów, którzy wymagają w laptopie wydajności prawdziwej stacji roboczej.

  • Nvidia przygotowuje zewnętrzne stacje graficzne z Titan Xp i Quadro
A A

Profesjonaliści wymagają nie tylko mobilnego sprzętu, ale też odpowiedniej wydajności. Firma Nvidia postanowiła więc wyjść naprzeciw takim użytkownikom i planuje wydać zewnętrzne stacje graficzne dla laptopów – pierwsze szczegóły odnośnie nowych konstrukcji ujawniono podczas targów SIGGRAPH 2017 w Los Angeles.

W planach producenta są stacje graficzne z kartami Titan Xp oraz Quadro – pierwsza powinna zainteresować zarówno graczy, jak i projektantów (szczególnie teraz, gdy producent odblokował jej osiągi w profesjonalnych zastosowaniach), natomiast druga została stworzona typowo z myślą o profesjonalistach.

Nvidia - stacja z Titan Xp

Zapowiedziane stacje komunikują się z komputerem za pomocą interfejsu Thunderbolt 3 40 Gb/s, więc mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób korzystającego z kompaktowego laptopa, ale wymagających też dobrej wydajności przy pracy stacjonarnej (np. podczas edycji wideo,  renderowania 3D czy tworzenia treści VR).

Nvidia - stacja z Quadro

Stacja z kartą Titan Xp niebawem powinna pojawić się w sprzedaży. Wersja z kartą Quadro jest opracowywana we współpracy z firmami Sonnet, Magma, Akiti i Bizon, więc trzeba będzie na nią poczekać 2-3 tygodnie dłużej. Ceny jeszcze nie zostały ujawnione.

Źródło: NextPowerUp, Tom’s Hardware

Odsłon: 4566 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!