| 2013-05-11

NZXT Sentry Mix 2: suwakowy regulator obrotów dla sześciu wymagających wentylatorów

NZXT Sentry Mix 2 regulator obrotów dla wentylatorów zdjęcie

Firma NZXT wprowadziła do swojej oferty nowy regulator prędkości obrotowej wentylatorów, który nie tylko efektownie wygląda, ale również poradzi sobie z bardziej wymagającymi „śmigiełkami”.

NZXT Sentry Mix 2 zajmuje jedną zatokę 5,25 cala i pozwala na podłączenie do sześciu wentylatorów z 4-pinową wtyczką – ich prędkość obrotową można regulować w zakresie 40 - 100%, a służą do tego suwaki z różnokolorowym (każda barwa RGB) podświetleniem LED. Warto również wspomnieć, iż obciążalność całego kontrolera wynosi 180 W, a zatem na każdy z kanałów przypada po 30 W.

Wszystkie przewody z panelu zostały powleczone czarną gumą, a dodatkowa moc dostarczana jest poprzez dwie wtyczki typu MOLEX.

NZXT Sentry Mix 2 regulator obrotów dla wentylatorów zdjęcie

Specyfikacja panelu NZXT Sentry Mix 2:

  • kanały: 6
  • obciążalność: 180 W (6x 30 W)
  • złącza dla wentylatorów: 6x 4-pin
  • metoda kontroli: suwaki
  • podświetlenie suwaków: RGB
  • zakres regulacji: 40 - 100%
  • zasilanie: 2x MOLEX
  • wykończenie panelu: matowe czarne z odblaskowymi suwakami
  • wykończenie przewodów: czarna guma
  • miejsce montażu: zatoka 5,25 cala

NZXT Sentry Mix 2 regulator obrotów dla wentylatorów zdjęcie

Regulator NZXT Sentry Mix 2 wkrótce trafi do sprzedaży w cenie 129 złotych. Producent udziela na niego 2-letniej gwarancji.

Źródło: NZXT, CaseKing

Nie przegap

Komentarze (22)

  1. Kapucynek
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2013-05-11 07:50

    Oryginalne, nie ma co.

    Skomentuj

  2. zibiaszek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-11 07:59

    paskudny...

    Skomentuj

  3. kombajn
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-11 08:27

    30W serio? You make my day... Poszperałem po sieci największy wentylator komputerowy jaki znalazłem (230mm 156cfm) ciągnie niecałe 5W. No chyba że ktoś by wpadł na pomysł żeby pod ten regulator podpiąć 6 wentylatorów pokojowych tylko że one soczek ciągną z gniazdka a nie z zasilacza komputerowego. Nie uśmiałem się tak od czasu jak pierwszy raz zobaczyłem za małolata w sklepie plastikowe głośniczki z napisem wielkimi literami 6000W a drobnym druczkiem pmpo.

    Skomentuj

    1. miszczu0097
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2013-05-11 08:59

      Popatrz sobie "Scythe Gentle Typhoon 5400" i "Scythe Ultra Kaze 3000"

      Skomentuj

      1. kombajn
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-05-11 09:41

        niech będzie ale w tej specyfikacji to chyba przesadzili 32.28W / 1,14A = 28,31V Co oni dokładają transformator w zestawie bo nie przypominam sobie żeby gdzieś w kompie było takie napięcie. Poza tym to trzeba by być psychopatą żeby tego używać : "Generowany hałas: 50,5 dBA "

        Skomentuj

        1. veteran97
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2013-05-11 12:10

          te wentyle są dla serwerów ;)

          Skomentuj

          1. master25051992
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-05-11 13:55

            5400.. to już prawie szlifierka , ciekawe jak zareagował by na to palec ;S

            Co nie zmienia faktu że skoro są dla serwerów to po cholerę nam taki w PC 5400 obrotów przy 2-3 takich wentylach w budzie musi generować niezły hałas. W serwerowni to nie przeszkadza więc po jaką cholerę podawać tu przykład takiego wentylatora skoro nie znajdzie on odbiorcy , tym bardziej że kontrolery wentylatorów generalnie służą do tego aby obniżyć prędkość obrotową w dowolnym momencie aby zapewnić niższy poziom generowanego hałasu...

            Skomentuj

            1. Fuse23
              Oceń komentarz:

              0    

              Opublikowano: 2013-05-12 19:32

              ... albo penis O__O

              Skomentuj

    2. SzyjaZ
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-05-11 10:53

      A co na temat pompy do wodnego chlodzenia? jak chcesz jak kontrolowac za pomoca panelu? a to juz nie jest 5w tylko 30w. Co do orginalnosci to tez nie tak do konca ja mam Lamptron FC9 i wygladaja podobnie. I na koniec ja juz nie kupie nigdy w zyciu panel od nzxt mialem/mam NZXT Sentry 2 i kazdy wentylator mi na nim buczy(wada techniczna nie tylko umnie), a nzxt nigdy tego nie naprawii tylko zrobili liste kompatybilnych "wentkow"

      Skomentuj

    3. MatiQ
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-05-11 20:01

      Jak spalisz kontroler obrotów to zrozumiesz ;)

      Skomentuj

  4. Dragonik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-11 08:46

    Mi się podoba ale mam już regulator.

    Skomentuj

  5. asdxxlx
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-05-11 11:11

    Za tą cenę jest ok

    Skomentuj

  6. apuk666
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2013-05-11 11:29

    W zestawie są wentylatory?

    Skomentuj

  7. Andreneus
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-11 11:49

    Jest okej, przynajmniej nie widać tej brzydkiej płytki drukowanej.

    Skomentuj

  8. Ehhhm
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-11 12:53

    Bardzo ładny.

    Skomentuj

  9. QaziG
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-11 17:07

    policzmy:
    6 potencjometrów po 2 zł = 12zł
    dziękuję ,dobranoc - reszta idzie na furę dla prezesa

    Skomentuj

  10. Igorakowiec
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-05-11 17:28

    Nie dyktujcie na temat obciążalności, bo oprócz wentylatorów można tam podłączyć np. pompkę do chłodzenia cieczą czy też taśmę LED. Nie samymi wentylatorami człowiek żyje...

    Skomentuj

  11. dysan112
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-11 17:41

    wystarczy kupić dzielnik napięcia i tyle, po co kupować to ?

    Skomentuj

    1. Zwierzak
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-05-11 18:47

      Chyba są osoby co lubią przesuwać suwakiem i co chwilę zmieniać prędkości wentylatorów. To chyba taki rodzaj zabawy. Sposobów na regulację prędkości jest wiele. Ja wolałbym zrobić sobie układ, wyregulować prędkość raz i schować regulator wewnątrz obudowy.

      Skomentuj

  12. Kris1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-11 18:30

    Ładne ładne bardzo mi się podoba.

    Skomentuj

  13. wdowa94
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-13 02:01

    30 Wat, a zrobisz bzzt i już nie ma kontrolera, bo nikt nie pomyśli żeby proste zabezpieczenie wprowadzić.
    Taniej, może nawet i estetyczniej można sobie zrobić samemu taki kontrolerek ;)

    Skomentuj

  14. Krzychu96
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-05-13 07:11

    Popatrzcie sobie wentylatory delta, dwu-wirnikowe zwłaszcza, to zrozumiecie po co tyle mocy.