Internet

Odświeżony Facebook i zupełnie nowy Messenger

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2019-05-01

Konferencja F8 2019 przyniosła kilka ciekawych zapowiedzi. Między innymi mogliśmy rzucić okiem na nowy wygląd Facebooka i Messengera.

Podczas konferencji F8 zaprezentowany został odświeżony Facebook i jest to największa zmiana estetyczna od lat. Jeszcze większe wrażenie robi jednak zupełnie nowy Messenger, który ma nie tylko działać płynniej, ale też pozwalać na więcej.

Facebook zyska nowy wygląd w aplikacji i na WWW

Facebook w nowej odsłonie ma być bardziej przejrzysty, a przez to pozwalać na szybsze i łatwiejsze docieranie do najważniejszych treści. Dodatkowo między innymi znika charakterystyczny niebieski pasek górny, a pojawiają się nowe opcje, umożliwiające sprawniejsze korzystanie z portalu, a przede wszystkim z grup.

Facebook nowy

Odświeżona zostaje zarówno aplikacja mobilna, jak i wersja przeglądarkowa Facebooka. Stopniowo będą one trafiały do użytkowników z kolejnych krajów.

Lżejszy, szybszy i bardziej funkcjonalny Messenger

Jeżeli konto na Facebooku macie przede wszystkim dla komunikatora, zainteresuje was pewnie wiadomość, że Messenger także zostaje odświeżony. Zarówno na smartfonach i tabletach, jak i komputerach pojawi się zbudowany od podstaw Messenger „ważący” niespełna 30 MB i uruchamiający się w mniej niż 2 sekundy, a przy tym zapewniający pełne bezpieczeństwo i komplet istotnych funkcji.

Facebook Messenger desktop

Nowy Messenger ma działać płynniej, ale wcale nie będzie mniej funkcjonalny od tego obecnego. Mało tego, będzie zawierał nowe opcje, z których najważniejszą jest możliwość równoczesnego rozmawiania z osobami na Messengerze, WhatsAppie i Instagramie. 

Facebook Messenger mobile

Inne istotne zapowiedzi z konferencji F8 2019:

Jeśli chodzi o Messengera, amerykański gigant zapowiedział także szyfrowanie end-to-end i funkcję Meet New Friends (pozwalającą nawiązywać nowe znajomości na przykład na podstawie lokalizacji). Zwiększyć ma się również dostępność narzędzi randkowych i sprzedażowych oraz inteligentnego asystenta Portal. Ogłoszono też, że gogle Oculus Quest i Oculus Rift S zadebiutują 21 maja – oba zestawy zostały wycenione na 399 dolarów. 

Źródło: Facebook, Engadget, TechCrunch

marketplace

Komentarze

15
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jedyna aktualizacja, którą naprawdę doceniliby użytkownicy - usunięcie reklam z messengera, dodanie możliwości wyboru częstotliwości reklam na Facebooku.
 • avatar
  Mobilne aplikacje: Facebook biały, messenger czarny. Czy coś muszę więcej dodać?
  Zaloguj się
 • avatar
  Facebook, Messenger, pełne bezpieczeństwo. I obśmiałem się jak norka.
  Zaloguj się
 • avatar
  jedyne sensowne wersje tych apek to LC z XDA :D
 • avatar
  F8 2019 PRZEDE WSZYSTKIM otworzyło preordery na Oculus Quest: https://www.oculus.com/quest