Na topie

OnePlus 5 może oferować aż 8 GB RAM

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: OnePlus

Pierwsze informacje na temat OnePlus 5 sugerują, iż producent nie zamierza zwalniać tempa.

  • OnePlus 5 może oferować aż 8 GB RAM
A A

Dostępność smartfonów z logo OnePlus nie jest może najlepsza, ale przy odrobinie chęci da się je zdobyć. Wiele osób się na to decyduje, czemu trudno się dziwić. Relacja ceny do możliwości wypada w propozycjach tego producenta naprawdę dobrze. Liczymy na to, że nie inaczej będzie przy okazji tegorocznego flagowca.

A ten zadebiutować powinien pod nazwą OnePlus 5. Do tej pory brakowało doniesień na jego temat, ale właśnie się to zmienia. Co najważniejsze, od razu mamy do czynienia z bardzo ciekawymi wzmiankami. Wedle chińskich źródeł smartfon wyposażony zostanie w aż 8 GB pamięci RAM.

Mogą pojawić się pytania, czy twórcy oprogramowania są to w stanie wykorzystać? Niezależnie od odpowiedzi podobny obrót spraw wydaje się bardzo prawdopodobny. Wystarczy przypomnieć, że OnePlus 3T oferuje 6 GB RAM.

W nowym modelu zobaczyć powinniśmy też wydajniejszy procesor - najpewniej Snapdragon 835 oraz ekran o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli. Być może zredukowane zostaną ramki, ale obecnie to raczej kwestia domysłów. Podobnie jak to, że producent mógłby postawić na podwójną kamerę główną.

Źródło: wccftech, TechTimes

Odsłon: 3920 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij
  1. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-04-10 12:03

    Najbardziej mnie ciekawi cena. 1+ robi świetne telefony w dobrych cenach. Za razem trzeba przyznac że cena z generacji na generacje rośnie bardzo szybko:

    1+1 : 249€
    1+2 : 300€
    1+1 : 399€
    1+3T : 439€

    Fakt że jakość sprzętu poszła również do góry, a w tym tempie za 2-3 generacje wyrównają ceny z Samsungiem czy Apple...

    Skomentuj

  2. Barubar24
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-10 12:24

    OnePlus 3T oferuje 6 GB ramu i zaraz po premierze okazało się, że optymalizacja to 100% sukcesu. Telefon mimo tak duże ilości ramu nie trzymał programów w pamięci, choć inne słuchawki z 2GB ramu robiły to bez problemu.

    Zamiast 6, 8 czy 10 GB ramu wolałbym np. 24 godziny czasu pracy na podświetlonym ekranie, a nie żałosne 4-5 godzin jak to jest teraz.

    Skomentuj

    1. kokosnh
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-04-10 13:32

      dlatego niektórzy tak lubią używać ios

      Skomentuj

    2. csr777
      Oceń komentarz:

      -7    

      Opublikowano: 2017-04-10 13:35

      Tak jak każdy inny OnePlus. Co z tego, że komponenty mocne, jak software kiepski. Nawet custom romy są złym pomysłem, bo traci się całą funkcjonalność aparatu... O jakości wykonania nie wspomnę.

      Skomentuj

      1. Cute Pony
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2017-04-10 13:48

        Mam 1+ 3 i dla mnie to totalna bzdura. Mialem Szajsunga, Sony i THC i uwazam ze Oneplus ma najlepszy soft. Powiedz mi ze taki Samsung robi lepszy gdzie masz pierdyliard preinstalowanych aplikacji ktorych nie da sie wyzucic a zuzywaja pamiec i baterie. Malo tego nigdy nie spotkalem sie z tak szybkimi aktualizacjami. Androida 7 mam juz od kilku miesiecy gdzie na Samsungach byc moze pojawi sie w czerwcu. Telefon jest odblokowany wiec robienie roota czy zmiana softu jest bezproblemowa. Na jednej karcie SIM dwa dni da sie przetrzymac na baterii uzywajac telefonu umiatkowanie. Kolejna sprawa Dash Charge te wszystkie Quick Charge sie chowaja 60% naladowanej baterii w 30min. Jak OnePlus 5 bedzie dostepny w cenie do €500 biore w ciemno. Samsung w tej chwili zrobil sir jak Apple. Kasuje jak za zboze, nie to co kiedys...

        Skomentuj Historia edycji

        1. Dudi4Fr
          Oceń komentarz:

          6    

          Opublikowano: 2017-04-10 14:23

          Zgadzam się z tym, miałem 3 a teraz mam 3T. O ile 3 miał może jakieś problemy w pierwszych dniach, to zespól 1+ bardzo szybko je poprawił i od tego czasu 3 śmiga wyśmienicie zwłaszcza po aktualizacji 7.0 i 7.1.1

          Do tego z 3T nie miałem żadnego problemu, od pierwszego dnia śmiga doskonale.

          Skomentuj

          1. Tomasz Duda
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2017-04-10 18:42

            Też używam OnePlus 3T. Miałem w rękach większość najnowszych flagowców, ale wciąż OP3T działa najpłynniej z nich. Najbardziej przypomina Pixela. Bardzo dobry fon.

            Skomentuj

        2. csr777
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2017-04-10 21:11

          Ojej znowu fanboje mnie zminusowały. To nie zmieni faktu, ze Oneplus to złom :)

          Skomentuj

      2. hexenisalive
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-04-11 00:05

        1+1 miał problem z dotykiem. Aparat w słabym oświetleniu nie grzeszył jakością w porównaniu do 5S, jeśli dobrze pamietam.
        Tyle z wad rażących sie doszukałem i to pierwszego telefonu 1+

        Skomentuj

        1. csr777
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-04-11 14:28

          1 + 2 wada fabryczna z padającymi czytnikami linii papilarnych, oczekiwanie na naprawę gwarancyjna powyżej 4 miesięcy (setki maili, telefonu nie podali, a naprawa w Anglii). Fabryczny system, który mimo 4GB RAM i mocnego procesora "chodził" gorzej niż Galaxy S4 z połową dostępnej pamięci i 2 lata starszym CPU, jakość aparatu, która jest porównywalna z telefonem z biedronki, uwalony tryb manualny z dłuższym naświetlaniem (foto jakby negatyw) na poziomie sterownika. Custom romy nic nie pomagały, ba - wręcz działały jeszcze gorzej. Dopiero od Nugata coś ruszyło ale aparat nadal nie działał w trybie zaawansowanym i na custom romie pewnie nigdy nie będzie dziać, bo sterowniki zamknięte. To samo było z czytnikiem linii papilarnych - zamknięte sterowniki - wszystko na custom romie działało na jakichś hackach, nawet sami ludzie, którzy to uruchomili byli w szoku, że to jakoś działa. Ekran, na którym szybko wypalały się piksele (np ikonki z powiadomień).
          Minusujcie dalej fanboje.

          Skomentuj Historia edycji

    3. stark2991
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-04-12 09:58

      To było celowe działanie, w założeniu miało to oszczędzać baterię (im więcej procesów w tle tym krótszy czas pracy). Ale że społeczność się zezłościła, a OnePlus słucha społeczności to "odblokowali" cały potencjał telefonu. Od tego czasu OnePlus 3/3T wygrywają wszystkie speed testy

      Skomentuj

  3. csr777
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-04-10 13:36

    Mnie 4GB jeszcze nigdy nie zabrakło a używam smartfona dość intensywnie :) Myślę, że to tylko chwyt marketingowy, na chwilę obecną do komfortowej pracy starcza bez problemu 4GB.

    Skomentuj

  4. Anonim20
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-04-10 14:43

    Wincyj rdzenióf! Wincyj ramów!
    Po co optymalizować system jak telefony mają po kilkanaście rdzeni, i gigabajty pamięci ;)
    A bateria starcza ledwo na dzień ;)

    Skomentuj

  5. Damiano1302
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-10 15:46

    Korzystam z OnePlus 3T i 6GB RAM wystarcza, ale fajnie jest mieć 8GB RAM.

    Skomentuj

  6. Damiano1302
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-10 15:46

    Korzystam z OnePlus 3T i 6GB RAM wystarcza, ale fajnie jest mieć 8GB RAM.

    Skomentuj

  7. detazu
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-10 16:58

    mam nadzieje ze będzie miał ekran min. 6 cali.

    Skomentuj

  8. solaris08
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-10 17:00

    Powiem szczerze. Ja jeżdżę na rowerze :p A tak na poważnie mam LG G2. Chcialbym już coś nowego. Myślałem nad one plus 3t. Ale tam słabo z wifi podobno i aparat nieraz szaleje. No może bym wziął S8 ale jak pomyślę o tym prześladowanym sofcie to mi się rzygać chce no i ta cena. Za co. Więc czekam na one plus 5 może poprawia stare błędy i nie zrobią dużo nowych. Ciekawe na kiedy planuja wydać.

    Skomentuj

    1. Kershav
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-04-11 05:54

      Również. Lg G2 już jakoś 4 lata. Co prawda na stockowym systemie telefon już nie chodzi ale z xda znamy się już od czasów htc hero :)